Hormonální antikoncepce, prášky ve špatném pořadí

Anonymní
12.12.20 14:05

HA, prášky ve špatném pořadí

Dobrý den, jsem asi úplně pitomá, já vím, ale stalo se a teď se musím připravit na následky :)

Beru hormonální antikoncepci a teď jsem si všimla, že jsem si vzala prášek ve špatném pořadí. Místo 16. jsem si vzala až 21., beru si je večer a nejspíš jsem si toho v té polo tmě nevšimla a vzala si prášek z druhé strany. Je to moc velký problém? Můžu otěhotnět?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
12.12.20 14:35

Není pokud mají všechny stejnou hladinu hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 14:36

@P4ja to si nejsem jistá, ale v přívalovém letáku je napsané, že se mají brát postupně podle šipek :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
19657
12.12.20 14:50
@Anonymní píše:
@P4ja to si nejsem jistá, ale v přívalovém letáku je napsané, že se mají brát postupně podle šipek :oops:

Tak jasně, aby to bylo jednodušší. Ale pokud jsou všechny stejné, tak je to fuk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
12.12.20 17:09

Většinou jsou prášky s různou hladinou hormonů odlišené barvou. Takže prášek 16 a 21 mají stejnou barvu, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
12.12.20 17:09

Jejda.. já je teda málo kdy beru podle šipek, spíše je to pro kontrolu podle mě, že sis ten den vzala. Protože moje antina teď měla krabičku, kdy to snad bylo maďarsky nebo jak a nechtělo se mi to prelepovat. Takže už třetí plato neberu podle dní ani šipek. Však každý ten prášek je snad stejný, ne? 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 17:12

Mají stejnou barvu, uklidnili jste mě, děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
5679
12.12.20 17:53

Ještě jsem neslyšela že by měli jinou hladinu hormonů. Dny, šipky, či čísla jsou tam od toho abys věděla zda sis prášek vzala. Buď v klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
12.12.20 17:58
@mackA159 píše:
Ještě jsem neslyšela že by měli jinou hladinu hormonů. Dny, šipky, či čísla jsou tam od toho abys věděla zda sis prášek vzala. Buď v klidu ;)

Já už (naštěstí) neberu HA 12 let. Ale tehdy jsem opravdu užívala prášky, které měly 3 barvy - nejdřív se využívala 1 barva, pak 2. a pak 3. A každá barva značila jinou hladinu hormonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
12.12.20 19:49
@mackA159 píše:
Ještě jsem neslyšela že by měli jinou hladinu hormonů. Dny, šipky, či čísla jsou tam od toho abys věděla zda sis prášek vzala. Buď v klidu ;)
@mackA159 píše:

Dřív to bývalo. Ty se stejnou hladinou mívaly dost vysoké dávky hormonů. Proto se dělaly ty třífázové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat