Habr nebo ptačí zob

288
29.3.16 07:39

habr nebo ptačí zob

Ahojky všem, ráda bych se Vás chtěla zeptat, jestli mě poradíte. Máme novostavbu a z jedné strany docela nepříjemné sousedy, kteří mají dům cca o 150cm nad námi, takže k nám pěkně vidí do zahrady i my k nim.
Chceme tam dát živý plot, nejprve thuje, ale jelikož by jsme čekali docela dlouho než by jsme měli soukromí, tak jsme se rozhodli pro jiný. Líbí se nám ptačí zob, že neopadavá a e celý rok hezky zelený, ale na netu jsem našla i habr a jilm, poradíte, co se k novostavbě více hodí? chceme jej dát do písmene L, protože kratší stranu zase máme od pola, odkud více profukuje, takže jsem si říkala, že by to třeba bylo i trošku kryto a hlavně by to bylo příjemnější i napohled. Co z toho roste rychleji a do jaké výšky? chci aby to dostáhlo aspoň 2,5m, ale ne za 10let, čím dříve tím lépe. Můžeme mít habr, který je už zakracený na výšku 70-100cm a pak další střih je až na podzim. poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
29.3.16 08:54

Určitě habr, poroste to rychleji, než ptačí zob.
A navíc bych nechtěla věčně hlídat děcka, ať nejí ty bobule z ptačího zobu.
Sice by se max. poblinkaly… A domácí děti by asi rychle pochopily, ale každou podzimní návštěvu být jak na jehlách…
Teda, předpokládám, že děti máte/plánujete, když je dotaz na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
29.3.16 09:21

Habr - nevím zda máte děti ale ptačí zob je jedovatý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
29.3.16 09:28

Aha, takže har de určo lepší. Vím že u nás by problém nebyl, děti mají 5 a 7et, jsou rozumné, ale čekáme třetí a i k vuli návštěvěto riskovat nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
7.4.16 22:56

My máme na zahradě oboje a děti máme taky :lol:,zatím teda bubulky z ptačího zobu nejedly :lol:. Habry máme už myslím třetí nebo 4 rok a už je vysoký tak 1,5 metru (manžel ho zastřihává),ten 3rok se pěkně „rozjel“ a listy opadávají až teď na jaře. Ten ptačí zob roste do výšky dost pomalu, máme ho 3 rok a je zatím asi 50cm vysoký, taky ho stříháme, ale jinak by nezhoustl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
8.4.16 08:28

Tak jsme zakoupili habr, který byl již zkrácený před odesláním na délku 60-100cm, takže jsem nemusela doma již zastřihávat. včera se nasadila půlka a uvidím ještě dnes podle počasí a budu sadit zbytek. sadila jsem cca 100cm od plotu a 30cm od sebe. nesadila jsem do sponu ale jen v jedné řadě s tím, že uvidíme jak se nám to rozroste a budeme stříhat a popř. za rok koupíme ještě další a popř. dosadíme mezi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama