Hádáme se kvůli penězům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 13:45
Hádáme se kvůli penězům

Ahoj,
prosím anonym, je to hodně citlivé a nejsem zde nováček.
Máme problémy doma. Jde o finance. Vlastně ani nevím, jak začít :?
Máme s manželem dvě děti, 7 a 1,5 roku. Pobírám rodičák a k tomu jsem si našla dvě brigády, tím náš rodinný rozpočet navýším asi o 6 000 Kč + rodičák 7 000 Kč, měsíčně do „kasy“ dávám vše, tzn. 13 000 Kč. Z toho si zaplatím svoje pojištění, dále zálohy na byt, mobil, obědy pro starší dceru do školy, atd, zůstane asi tak 7 000 Kč. Muž dává do společné kasy 8 000 Kč z výplaty, ze zbytku zaplatí hypotéku, pojištění… a ještě si nechává nějaké to kapesné. Takže těch zbylých 15 000 Kč máme na jídlo, drogérii, léky, zážitky, benzín atd. Což fakt není moc, já se snažím šetřit kde se jenom dá, ale prostě nakoupit musím.
Pak ještě přijde sem tam nějaké složenka, jako například včera předpis na auto a zde nastává problém. Muž má pocit, jak mi včera a mnohokrát předtím řekl, že se o to nezajímám a automaticky očekávám, že to VŠE zaplatí :( Je pak strašně zlý a říká mi věci, které mně hodně bolí. Já úspory nemám a i to mi vyčítá, že jsem vlastně založila rodinu, aniž bych byla zajištěná. Bránit se tím, že o tom moc dobře věděl (minimálně ve druhém případě), přesto mně oplodnil, nemá cenu, to už jsem zkoušela.
Neustále má připomínky k mojí rodině. Jsem z chudé rodiny, peníze jsme nikdy neměli, máma nás s bratrem dlouho vychovávala sama, otec byl alkoholik.
Brali jsme se, když byly starší holce 2 roky, dodnes rýpe, že se moje věno někde zaseklo a ještě nedorazilo :( Pořád je naštvanej, on je takovej permanentní pesimista a cholerik, často se doma rozčiluje nad tím, kdo u nich v práci za jaké ho.no, co tam předvádí dostává kolik peněz a jakými majetky navíc oplývá a že si to ta svině vůbec nezaslouží atd atd… Babičky nemáme, na děti jsem sama, s péči se nepřetrhne.
Já jsem už vyčerpaná a nemůžu dál. Starám se o rodinu, snažím se dělat to teplo domova, ale k tomu potřebuje klid, který má přinášet ten muž a to se neděje.
Už nevím, co víc mám dělat. Přes den se starám o děti, domácnost… a večer, když děti spí, já buď jdu brigádovat, nebo otevřu pc a dělám z domova, takže opravdu neberu, že jsou finance pouze záležitostí muže, jak mi vyčítá manžel.
Když jsem byla doma na RD s první dcerou, bylo jí teprve 8 měsíců, když přišel s tím, že bych se měla vrátit do práce. Natolik mně vydeptal tím, že nebudeme mít na bydlení a byt nám přijdou zapečetit a i s malou zůstaneme na ulici, že jsem jí v pouhých 17 měsících dala do jesliček a šla pracovat :,( A to disponoval na účtu s opravdu slušnými penězi.
Teď, s druhou dcerou, jsem si to zařídila tak, že až jí budou 2 roky, vracím se do práce. Opravdu nechci být hnusná, ale budu ho pak ještě potřebovat? Nebylo by mi samotné líp? :,(
Možná se zeptáte, proč s ním mám další dítě. Odpověď je jednoduchá. V tom „medziobdobí“ byl klid a měli jsme se hezky, i když občas se to u nás otřásalo, ale já taky nejsem moc kliďas a vždy jsem chtěla dvě děti a zároveň jsem chtěla, aby moje děti měli stejného tatínka.
Já už fakt nevím, jak dál? Každým dalším jeho výstupem se mi hnusí víc a víc. Přijde mi, že jsem si vzala tyrana, který mně trápí psychicky a došlo mi to až teď???
Prosím, máte z toho, co jsem tady napsala na věc názor? Jsem já tak hloupá, že nechápu jeho, nebo on to přehání? Klidně pište i muži, zajímá mně i jejich pohled na věc, na mně, jak to dělám, jestli o finance málo zajímám?
Ještě bych chtěla doplnit, že má i hezké vlastnosti, ale o nich se mi momentálně píše těžko… Je štědrý, rád nám dává dárky, zatím se o nás vždy postaral, ale vždy to obnáší tyto scény a jeho výlevy. Hrozně to bolí, když má sahat na svoje peníze. Očekává, že se budu podílet stejnou mírou, co se vždy dělo, krom období RD, logicky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 21.02.17 13:57

Soucítím s tebou, já bych od něj odešla, tedy pokud bych ho dřív neposlala pět sáhů pod zem. Mysli na děti, potřebujou klid. Až se vrátíš do práce, odejdi a máš klid ty i děti.

terinka4444
Hvězda diskuse 67908 příspěvků 21.02.17 13:58

No děvče, upřímně tě obdivuju, tohle bych já nevydržela ani omylem. Ale rada není, on se nezmění, budeš dřít jako kůň, stejně mu to nebude dost. Ty jsi založila rodinu a neměla úspory? A on jako nezaložil rodinu? Hrozný tohle.

cverunka
Závislačka 2610 příspěvků 21.02.17 14:01

Já bych počkala na dobu, až budeš zase v práci. Buďto se situace zlepší - hodně chlapů nedává ten pocit, že jen oni chodí do práce a musí zabezpečit rodinu - vím, že v tvém případě to tak není, ale on to tak třeba cítí. Pak se můžeš rozhodnout, co dál. Každopádně já bych mu asi vmetla, že snad věděl, koho si bere a když chtěl bohatou nevěstu, měl lovit v jiných vodách. Život snad není jen o penězích :nevim:

Příspěvek upraven 21.02.17 v 14:02

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 21.02.17 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj,
Máme s manželem dvě děti, 7 a 1,5 roku. Pobírám rodičák a k tomu jsem si našla dvě brigády, tím náš rodinný rozpočet navýším asi o 6 000 Kč + rodičák 7 000 Kč, měsíčně do „kasy“ dávám vše, tzn. 13 000 Kč. Z toho si zaplatím svoje pojištění, dále zálohy na byt, mobil, obědy pro starší dceru do školy, atd, zůstane asi tak 7 000 Kč. Muž dává do společné kasy 8 000 Kč z výplaty, ze zbytku zaplatí hypotéku, pojištění… a ještě si nechává nějaké to kapesné. Takže těch zbylých 15 000 Kč máme na jídlo, drogérii, léky, zážitky, benzín atd. Což fakt není moc, já se snažím šetřit kde se jenom dá, ale prostě nakoupit musím.
Pak ještě přijde sem tam nějaké složenka, jako například včera předpis na auto a zde nastává problém. Muž má pocit, jak mi včera a mnohokrát předtím řekl, že se o to nezajímám a automaticky očekávám, že to VŠE zaplatí :( Je pak strašně zlý a říká mi věci, které mně hodně bolí. Já úspory nemám a i to mi vyčítá, že jsem vlastně založila rodinu, aniž bych byla zajištěná. Bránit se tím, že o tom moc dobře věděl (minimálně ve druhém případě), přesto mně oplodnil, nemá cenu, to už jsem zkoušela.
Neustále má připomínky k mojí rodině. Jsem z chudé rodiny, peníze jsme nikdy neměli, máma nás s bratrem dlouho vychovávala sama, otec byl alkoholik.
Brali jsme se, když byly starší holce 2 roky, dodnes rýpe, že se moje věno někde zaseklo a ještě nedorazilo :( Pořád je naštvanej, on je takovej permanentní pesimista a cholerik, často se doma rozčiluje nad tím, kdo u nich v práci za jaké ho.no, co tam předvádí dostává kolik peněz a jakými majetky navíc oplývá a že si to ta svině vůbec nezaslouží atd atd… Babičky nemáme, na děti jsem sama, s péči se nepřetrhne.
Já jsem už vyčerpaná a nemůžu dál. Starám se o rodinu, snažím se dělat to teplo domova, ale k tomu potřebuje klid, který má přinášet ten muž a to se neděje.
Už nevím, co víc mám dělat. Přes den se starám o děti, domácnost… a večer, když děti spí, já buď jdu brigádovat, nebo otevřu pc a dělám z domova, takže opravdu neberu, že jsou finance pouze záležitostí muže, jak mi vyčítá manžel.
Když jsem byla doma na RD s první dcerou, bylo jí teprve 8 měsíců, když přišel s tím, že bych se měla vrátit do práce. Natolik mně vydeptal tím, že nebudeme mít na bydlení a byt nám přijdou zapečetit a i s malou zůstaneme na ulici, že jsem jí v pouhých 17 měsících dala do jesliček a šla pracovat :,( A to disponoval na účtu s opravdu slušnými penězi.
Teď, s druhou dcerou, jsem si to zařídila tak, že až jí budou 2 roky, vracím se do práce. Opravdu nechci být hnusná, ale budu ho pak ještě potřebovat? Nebylo by mi samotné líp? :,(
Možná se zeptáte, proč s ním mám další dítě. Odpověď je jednoduchá. V tom „medziobdobí“ byl klid a měli jsme se hezky, i když občas se to u nás otřásalo, ale já taky nejsem moc kliďas a vždy jsem chtěla dvě děti a zároveň jsem chtěla, aby moje děti měli stejného tatínka.
Já už fakt nevím, jak dál? Každým dalším jeho výstupem se mi hnusí víc a víc. Přijde mi, že jsem si vzala tyrana, který mně trápí psychicky a došlo mi to až teď???
Prosím, máte z toho, co jsem tady napsala na věc názor? Jsem já tak hloupá, že nechápu jeho, nebo on to přehání? Klidně pište i muži, zajímá mně i jejich pohled na věc, na mně, jak to dělám, jestli o finance málo zajímám?
Ještě bych chtěla doplnit, že má i hezké vlastnosti, ale o nich se mi momentálně píše těžko… Je štědrý, rád nám dává dárky, zatím se o nás vždy postaral, ale vždy to obnáší tyto scény a jeho výlevy. Hrozně to bolí, když má sahat na svoje peníze. Očekává, že se budu podílet stejnou mírou, co se vždy dělo, krom období RD, logicky.

Znáš takový to přísloví s fenou, která když nepodrží, tak pes si ani nečuchne? Nějak mi to teď naskočilo. Pokud jsi mu od začátku podržtaška, co vše udělá, nemá on nejmenší důvod něco na sobě měnit. A promiň, ale chlap se nezmění ze dne na den, minimálně co do toho chování co ty popisuješ. Ten se nezmění, nemá nejmenší důvod. Dětí je mi líto. Nefungujete absolutně jako rodina.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 14:04

:,( Myslím si to taky. Já ho mám ráda, ale vnitřně cítím, že to takto není v pořádku.
Víte, já nechci remcat, že chci taky na lyže do Alp, na dovolenou do Dubaje, atd, jako moje sousedky, ačkoliv jdou taky doma na RD, nebo pracují na poloviční úvazek. Prostě někdo má a někdo zase tolik ne. Ovšem tohle si snad taky nezasloužím :,(

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 21.02.17 14:04

On si těď všiml, že má chudou ženu z chudých poměrů, kde máma vychovávala 2 děti a věno se ti pak cestou seklo???
A proč si teda s tak chudou ženou (bez peněz) pořizoval teda rodinu, když věděl, že neoplýváš penězi?
Mám spíš za to, že si prvně na tobě vylije nervy, na talíř ti dá to, že jsi chudá, prachy nemáš a pak se ti omluví tak, že ti koupí dárek? To je podobně jak u našeho dědka - to samé, prvně tě seřve, pošle do pudele a pak ti koupí zákusky :zed:
A ano, pokud to píšeš, tak jak to je, jdi do práce, osamostatni se, a převezmi rovnici své matky - samoživitelky s 2 dětmi.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.02.17 14:05

Nakopala bych ho do pedele.. my máme finance oddělené, nejsme manželé a chlap bez remcání platí všechno drahé - a to vydělávám podstatně více než Ty :think: prostě se na něj vykašli, evidentně to dělá od začátku, takže se nezmění :nevim:

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 14:06

Jakou má on výplatu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 14:10
@Nowuka2 píše:
Znáš takový to přísloví s fenou, která když nepodrží, tak pes si ani nečuchne? Nějak mi to teď naskočilo. Pokud jsi mu od začátku podržtaška, co vše udělá, nemá on nejmenší důvod něco na sobě měnit. A promiň, ale chlap se nezmění ze dne na den, minimálně co do toho chování co ty popisuješ. Ten se nezmění, nemá nejmenší důvod. Dětí je mi líto. Nefungujete absolutně jako rodina.

Takhle to úplně nevidím. Taky spoustu věcí udělá, zařídí, v tomto je schopný. A hodně krát jsem mu říkala, co mi vadí, zkoušela různé metody, po dobrém, po zlém, ale s ním nehnu. On je už strarý na to, abych ho změnila a sám ani nechce a trochu mi přijde, jakoby si nechtěl nechat „poroučet“ od ženský :roll: Paradox, má dvě dcery, vždy si je přál. A děti je mi taky líto, když se hádáme a slyší to. Jinak té starší dceři dal hodně, je chytrá, zná hodně věcí, to vše jí naučil on.

Paola21
Závislačka 3542 příspěvků 21.02.17 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj,
Máme s manželem dvě děti, 7 a 1,5 roku. Pobírám rodičák a k tomu jsem si našla dvě brigády, tím náš rodinný rozpočet navýším asi o 6 000 Kč + rodičák 7 000 Kč, měsíčnědo „kasy“ dávám vše, tzn. 13 000 Kč. Z toho si zaplatím svoje pojištění, dále zálohy na byt, mobil, obědy pro starší dceru do školy, atd, zůstane asi tak 7 000 Kč. Muž dává do společné kasy 8 000 Kč z výplaty, ze zbytku zaplatí hypotéku, pojištění… a ještě si nechává nějaké to kapesné. Takže těch zbylých 15 000 Kč máme na jídlo, drogérii, léky, zážitky, benzín atd. Což fakt není moc, já se snažím šetřit kde se jenom dá, ale prostě nakoupit musím.
Brali jsme se, když byly starší holce 2 roky, dodnes rýpe, že se moje věno někde zaseklo a ještě nedorazilo :(Pořád je naštvanej, on je takovej permanentní pesimista a cholerik, často se doma rozčiluje nad tím, kdo u nich v práci za jaké ho.no, co tam předvádí dostává kolik peněz a jakými majetky navíc oplývá a že si to ta svině vůbec nezaslouží atd atd… Babičky nemáme, na děti jsem sama, s péči se nepřetrhne.
Když jsem byla doma na RD s první dcerou,bylo jí teprve 8 měsíců, když přišel s tím, že bych se měla vrátit do práce. Natolik mně vydeptal tím, že nebudeme mít na bydlení a byt nám přijdou zapečetit a i s malou zůstaneme na ulici, že jsem jí v pouhých 17 měsících dala do jesliček a šla pracovat :,( A to disponoval na účtu s opravdu slušnými penězi.

8o na co ho potřebuješ? dětem se nevěnuje, chce, aby makala od nevidim do nevidim, sám si nechává „kapesné“, i když ví, že ty peníze by se hodily pro rodinu a tobě nic nezbývá..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 14:14
@hudečice píše: …Mám spíš za to, že si prvně na tobě vylije nervy, na talíř ti dá to, že jsi chudá, prachy nemáš a pak se ti omluví tak, že ti koupí dárek? To je podobně jak u našeho dědka - to samé, prvně tě seřve, pošle do pudele a pak ti koupí zákusky :zed:

Teď si trefila do černého :(
Kolikrát já mu říkala, nekupuj to, neutrácej, šetři. Vždy mně setřel, že ho mám nechat být, že jsou to jeho peníze a naloží s nimi jak chce. A když je pak potřeba na zaplacení složenky, to už je najednou i moje starost?
Vše, co tady píšete, jsem se mu už x-krát snažila vysvětlit… furt je to ta samá písnička…

nani77
Kecalka 411 příspěvků 21.02.17 14:15

Co to je za deb-la?? Podle toho, co píšeš, jedete stále napůl, i když se staráš o děti a domácnost, tak o co mu jde?? Jaké věno, se po-ral v kině, ne?? To, že jsi z chudé rodiny, věděl, ne? Tak co mele?? A kdo je ta svině, co si nic nezaslouží?? Tomu jsem moc nerozuměla.
Promiň, ale zaplatit hypotéku a dát rodině 8000 Kč/měs. na živobytí, to žádný pracháč není. To je normální kr-tén. Jestli má tak velkou výplatu a majetky, jak tvrdí, tak ať vysolí mnohem víc. Myslím, že i teď by ti bylo líp. Má-li slušnou výplatu, dostaneš slušné alimenty na sebe a na děti a budeš mít o strávníka míň. A hlavně klid. Kde máš nějaké kapesné ty, vždyť makáš 24h denně, 7 dnů v týdnu… Na druhém dítěti jste se snad dohodli. Tak musí prostě vzít v potaz, že po dobu MD a RD nevyděláváš a táhne to on. To je přece normální.
Já mám rodičák pro sebe, k tomu mi manžel posílá kapesné, a stejně platí veškerý provoz domácnosti, poplatky, nákupy, výlety, dárky, opravy atd. Tak to prostě je, když si jeden druhého váží a záleží mu na něm. Být tebou, tak se na něj vykašlu, na nenažrance hamižnýho.

Příspěvek upraven 21.02.17 v 14:17

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 21.02.17 14:17
@Anonymní píše:
Teď si trefila do černého :(
Kolikrát já mu říkala, nekupuj to, neutrácej, šetři. Vždy mně setřel, že ho mám nechat být, že jsou to jeho peníze a naloží s nimi jak chce. A když je pak potřeba na zaplacení složenky, to už je najednou i moje starost?
Vše, co tady píšete, jsem se mu už x-krát snažila vysvětlit… furt je to ta samá písnička…

A furt si nedáš říct? A furt se nic nezměnilo? A furt se nic nezmění a ty jej také nezměníš…čili jestli chceš něco změnit, musíš se změnit ty… čili máš 2 možnosti. Buď odejdeš a staneš se samoživitelkou, anebo si furt nechej srá. t na hlavu a zůstaň s ním, když je tak úžasný a dceru naučil spoustu věcí.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 21.02.17 14:18

To je fakt nějakej buran ten tvůj chlap, co akorát ostatním závidí a ty se necháš, aby se takto o tebe otíral, to je fakt příšerný. Když můj měl takový tendence se po ostatních ohlížet, kdo jaký má auto, jakou pozici v práci a dělá prd (podle něj) pěkně jsem ho zpražila. Nic není černobílé, takový lidi mají často jiné problémy, co nejsou vidět, rozvrácené rodiny, závažné nemoci v rodině nebo se chovají jak pitomci, berou vše na dluh, atd. a sám to uznal. Každý svého štěstí strůjce. A když byl hnusnej, řekla jsem mu, ať se kouká vzpamatovat neb odcházím k rodičům a že takhle se teda ke mně chovat nebude. Je to těžký no, musíš si umět dupnout, že takhle teda ne. Co poradna, tam by nešel?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >