Reklama

Hádání se kvůli hlouposti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smutnábezejména
Povídálka 22 příspěvků 26.12.16 01:09
Hádání se kvůli hlouposti

Krásný sváteční večer,
ačkoli se v tomto případě nejedná o nějaký závažný problém, potřebuju se trochu vypovídat.
Právě jsem se poprvé „pohádala“ (nebyla to vyloženě hádka, řekněme spíš konfrontace) s přítelem kvůli úplné hlouposti. Ale vytočilo mě to. :cert:
Jde o to, že jsme se minulý týden trochu napili a já ho oslovila „myško“. Ne Miško jako Michale, ale myško jako zdrobnělina, kterou jiné páry používají místo miláček, zlatíčko… Ta zdrobnělina je mi sympatičtější než jakákoliv jiná přeslazenost. On to ale špatně pochopil a asi si myslí, že jsem si ho v opilosti spletla s nějakým Michalem. No budiž, situaci jsem vysvětlila hned po té, co se to stalo, vše v pohodě.
K Vánocům jsem od něj dostala velkého plyšového medvěda. Nazvala jsem ho míšan. Protože medvěd se u mě rovná míša, protože Míša kulička atd. Což ho zase podráždilo, že proč tomu medvědovi tak říkám 8o a začal zase vytahovat to oslovení myška…
Tak jsem mu to celé vysvětlila na novo. Zmínila jsem, že žádného blízkého Michala nemám a ani jsem neměla… On mi na to napsal, že mu to nedává smysl, snad si myslí, že mu lžu nebo co a pak začal odpovidat jen „Hmm“ a „aha“. :zed: :zed:
Prostě jsem teď opravdu naštvaná. A ještě víc mě to vytáčí, protože se jedná o takovou kravinu nepodstatnou, s prominutím. Nemám ani chuť ho vidět, skoro mám sto chutí se s ním rozejít. Možná je to proto, že jsem přecházela jeho protivnost v posledních dnech (nebyl hnusný, spíš takový nebavící se a nedůtklivý), protože byl unavený z práce. Přecházím to, že na mě sám od sebe skoro ani nesáhne nebo mi nedá pusu pokud se nevítáme nebo nechce sex, protože na to asi každý není, i když mi to chybí. Nebo to, že mi neříká, že mě má rád nebo nějaké lichotky, protože na to asi každý není, i když mi to chybí. Přešla jsem i to, že ze sebe jednou začal dělat chudáčka, že si s ním nechci psát a že nebude otravovat, když jsem zrovna měla napilno. Ale už to prostě ve mně vybouchlo.
Přecházím to proto, že je to asi hodný chlap, chová se ke mně pěkně, dělá pro mě spoustu věcí, které pro mě nikdo nikdy nedělal a většinou je s ním i zábava. A protože ho mám ráda.
Teď to možná vypadá, že jsem nějaká cholerická semetrika, kterou vytočí všechno, ale ne… Nikdy jsem mu nic nevyčetla. Na většinu z věcí vypsaných výše jsem reagovala tak, že jsem mu nepřímo naznačila, že bych byla ráda, kdyby se ke mně víc měl nebo mu vysvětlila, že mě neruší, a v tu chvíli to třeba i zabralo, všechno jsem přešla s úsměvem, protože nesnáším ženské urážlivky, ale… :(
Rozcházet se s ním nechci, určitě ne kvůli takovým blbostem, ale šťastná nejsem taky. Nechci mu přehnaně nic vyčítat nebo zavádět diskuze na takové téma, když se zrovna nic neděje, ale trápí mě to. Co s takovým chlapem?
Myslím si, že rád mě asi má, protože se na mě dívá takovým hezkým pohledem, neustále iniciuje setkání a na dárcích na Vánoce si dal opravdu záležet.
Možná věci zveličuju, ale po zkušenostech z bývalým si dávám velký pozor na detaily. I on se mi ze začátku zdál jako hodný kluk, ale vztah vyústil v psychickému zdraví škodlivý (vrátily se mi kvůli němu deprese, zhubla jsem přes 10 kilo za dva měsíce, na konci jsem byla psychicky na dně), byla to spirála citového vydírání, hraničícího domácího násilí a různých psychopatických zkratů (ptal se mě, proč je znásilnění špatné, neustále to opakoval, a když už jsem se rozbrečela, tak se smál) a mám strach, že další vztah se ponese ve stejném duchu. A začalo to taky tím chudáčkováním. A jak je známo, takové ženské jako já si hledají podobné prototypy.
Chytají mě zkrátka nějaké vánoční depky.

Nějaký nápad jak situaci řešit?
Btw. komentáře typu „jste normální? takové věci řeší děti v mateřské školce, kolik vám je?“ si nechte od cesty, taky mi to přijde jako problém nehodný dospělých jedinců.

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10305 příspěvků 26.12.16 01:32

@smutnábezejména
No, opravdu je to kravina. Pokud by se jeho nedůtklivost opakovala, zeptala bych se ho, proč je na mě ošklivý, když za jeho problémy nemůžu. Jako i muži mají své dny, ale když řeší toto… Co bude, chudáček dělat, až bude opravdový problém?
Nedivím se, že jsi opatrná po takových zkušenostech.

Fikta
Extra třída :D 14227 příspěvků 26.12.16 01:34

A jaký byl jeho předchozí vztah? Z toho co píšeš mi přijde buď jako nejistý chudáček, co potřebuje přesvědčovat o tom, jak je skvělý a jak ho miluješ nebo jako solidní manipulátor :nevim: Ani jedno není moc dobrá varianta :think:

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 12884 příspěvků 26.12.16 01:37

Na tvém místě bych neřešila jeho, ale sebe. Zapracuj na svém sebevědomí, třeba s pomocí psychologa. Vypadá to, že máš nějaký blok, možná z dětství. Jinak ti hrozí, že si přitahneš do života dalšího tydýta. :think:

smutnábezejména
Povídálka 22 příspěvků 26.12.16 01:59

Russet - on je většinou takový, když přijde z práce, kde je od brzkého rána. takže si říkám, že je asi unavený… asi se ho zeptám, jestli se něco neděje.
Fikta - ze střípků toho, co říkal, vím, že měl přítelkyni se kterou byl přes pět let, rozešla se s ním ona a pak ho chtěla zpět. detaily neznám. doufám, že se to ještě vyvrbí nějak normálně, protože zatím mi přijde, že se fakt jedná jen o blbosti, jen se jich nakupilo víc. ach jo. :( šla jsem do něho mimo jiné proto, že vypadal jako úplně normální chlap na rozdíl od bývalého, který byl exot od pohledu… Jako manipulátor nebo chudáček opravdu vypadá podle těch špatností, co jsem vypsala, ale moc se mi tomu nechce věřit. opravdu se většinou chová moc hezky…
Nostress - psycholožku mám, chodím k ní pravidelně. změnu moc nepozoruji. možná už jsem si tydýta do života přitáhla. snad ne. jinak bloky z dětství mám naprosto určitě, i vím z jakých důvodů, ale nevím co s tím… nízké sebevědomí taky.

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 12884 příspěvků 26.12.16 02:03
@smutnábezejména píše:
Russet - on je většinou takový, když přijde z práce, kde je od brzkého rána. takže si říkám, že je asi unavený… asi se ho zeptám, jestli se něco neděje.
Fikta - ze střípků toho, co říkal, vím, že měl přítelkyni se kterou byl přes pět let, rozešla se s ním ona a pak ho chtěla zpět. detaily neznám. doufám, že se to ještě vyvrbí nějak normálně, protože zatím mi přijde, že se fakt jedná jen o blbosti, jen se jich nakupilo víc. ach jo. :( šla jsem do něho mimo jiné proto, že vypadal jako úplně normální chlap na rozdíl od bývalého, který byl exot od pohledu… Jako manipulátor nebo chudáček opravdu vypadá podle těch špatností, co jsem vypsala, ale moc se mi tomu nechce věřit. opravdu se většinou chová moc hezky…
Nostress - psycholožku mám, chodím k ní pravidelně. změnu moc nepozoruji. možná už jsem si tydýta do života přitáhla. snad ne. jinak bloky z dětství mám naprosto určitě, i vím z jakých důvodů, ale nevím co s tím… nízké sebevědomí taky.

Někdy pomůže změnit psychologa. :think:

Fikta
Extra třída :D 14227 příspěvků 26.12.16 02:13

@smutnábezejména tak třeba únavu a nerudnost, když přijde z práce dokážu pochopit. My s mužem máme pravidlo, že když přijde z práce, nesmí na mě hodinu mluvit, protože si po celodenním kolotoči potřebuju chvilku odpočinout. No tak uvidíš jak se ještě chlapec vybarví :)

Příspěvek upraven 26.12.16 v 08:55

Janee19
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 26.12.16 08:14

Ja bych sla pryc, s lety to bude jeste horsi - vypada to na chronickeho zarlivce a pana chudatko… To si fakt na zacatku vztahu nedokazu predstavit, vlastne ani ne po x mesicich a letech…

Lekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 26.12.16 08:33

Ten tvůj přítel mi přijde tak trochu psycho :think:

D. C.
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 26.12.16 08:53
@smutnábezejména píše:
Tak jsem mu to celé vysvětlila na novo. Zmínila jsem, že žádného blízkého Michala nemám a ani jsem neměla… On mi na to napsal, že mu to nedává smysl, …

Nechci nikoho urážet, ale na základě těchto pár vět… já takto jednající lidi označuji za blbce a myslím, že s těmi nic udělat nejde :nevim:. Mimochodem, „napsal“, to jste tohle řešili písemně? 8o

Zase jako pouhou hloupost bych to nebral, když si pojmenuji medvěda a někdo mi do toho začne kecat a ještě mě podezírat z kdovíčeho, to mi přijde jako docela vážná věc. Takový člověk dokáže postupně pěkně znepříjemnit život. Líbit bych si to nenechal.

morgien
Stálice 53 příspěvků 26.12.16 09:17

Chlapec asi nebude uplne v pohode… Mluvite o tom? Da se to s nim resit a vidis treba nejaky pokroky? Jestli je to lepsi, nebo se to spis zhorsuje…
Asi ma sam trochu problem se sebevedomim, treba taky spatny zkusenosti. Ale po urcity dobe vztahu by se to melo srovnavat, dohadovat se a ujistovat nekoho porad dokola moc nejde. Zalezi, jak dlouho spolu jste, jak casto se vidite. Mne treba trva dost dlouho, nez se s nekym sziju, zacatky vztahu nemam vubec tak idylicky a v ruzovym oparu, jak o tom vetsina lidi basni. Takze taky resime podobny blbosti a nedorozumeni, ale taky to vyresime, vysvetlime si to nebo na tom aspon pracujem.
A mozna jsou to blbosti, ale o to vic to dokaze zkazit vztah, kdyz se to opakuje a neresi, zvlast kdyz je takovych veci vic.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 26.12.16 09:24

@smutnábezejména myslím, že v závěru svého příspěvku sis to sama dobře zanalyzovala. Tvůj partner bez ohledu na to, že je jindy hodný a zábavný, je také nevyzrálý, přehnaně žárlivý, nebaví ho sex, neumí ti dát pocit intimní blízkosti (zatímco pro tebe je oboje důležité). Jak už někdo psal, s věkem se to bude jen zhoršovat.
Na tvém místě bych šla od toho dřív, než bude pozdě (děti, ekonomická závislost). Začala bych intenzivně pracovat na sobě, protože dle popsaného se vážeš na problematické muže. Změnila bych psycholožku a našla si i další zpusoby práce s vnitřním traumatem a posilováním sebe-vědomí, sebe-jistoty a sebe-lásky. Nikdy není pozdě na změnu. Nikdy není pozdě na setkání s tím, s ký to bude opravdu ono.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 10:14

Neoslovuj ho zdrobnělinama a máš po problému, ono oslovení myško a miláčku mi přijde trapný tak jako tak :think:

smutnábezejména
Povídálka 22 příspěvků 26.12.16 11:19

@ka2ka já ho tak normálně ani neoslovuju, taky se mi to nelíbí, myška mi přijde nejschůdnější a měla jsem trochu upito
@Aghata jenže mně zatím ty problémy přijdou jako nepodstatné věci a nemám skoro důvod k odchodu. jen se toho nakupilo moc. možná má taky nějaký problém z předchozího vztahu… zkusím si s ním ještě o tom promluvit a uvidíme. třeba se dá dohromady a teď se tak chová kvůli stresu ze změny zaměstnání v kombinaci s vánočním shonem.
@morgien jsme spolu asi 2 měsíce, takže začátek. vídáme se ale za normálních okolností skoro každý den (iniciujeme to většinou tak na střídačku, možná on trochu víc než já), jen na Vánoce jsme oba odjetí u svých rodin. ještě jsme o tom pořádnou diskuzi neměli, jen jsem do něho trošku rýpla na téma jednoho z těch výše vypsaných problémů a v tu danou chvíli se problém spravil (sedl si ke mně a objal mě, snažil se normálně bavit…), ale další den zase na novo. asi to fakt chce promluvit mu do duše a pak se uvidí, jestli si z toho něco vezme.
@D. C. řešili jsme to písemně, na vánoce jsme každý u své rodiny, psali jsme si, byl v klidu a z ničeho nic začne řešit takovou… :pocitac: jo, já to taky nesnáším… ospravedlňuje ho jedině to, jestli se mu to už stalo to, že ho holka nazvala jiným jménem, protože ho podváděla a teď je paranoidní. v jiném případě budu ráda, když už to nikdy znovu nevytáhne.
@Lekninka91 ex byl psycho, v tohoto snad stále ještě věřím :,(
@Janee19 nevím… žárlit otevřeně snad ještě nežárlil, když jsem zmínila nějakého jiného chlapa (kterého nezná, tak většinou zamručel a nijak se nevyjadřoval. toto s tím michalem je celé divné :zed: )

Prostě se uvidí. Zatím jsem to neviděla nějak černě, ale docela jste mě nahlodaly. Dám tomu ještě čas a když neuvidím progres, tak :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama