Hádka kvůli covidu a karanténě

Anonymní
10.2.21 19:09

Hádka kvůli covidu a karanténě

Ahoj, možná řeším blbost, ale momentálně mám doma dusno a potřebuji se vypovídat. Manžel má maminku v nemocnici s kovidem, je to velice vážně a všichni si přejeme, aby se z toho dostala, je intubovaná, ale já jí věřím a snad svítá naděje. Jenže, jeho tatínek je doma, vylekaný, sám to nezvládá…švagrová funguje na home office, tak se rozhodla, že bude nějakou dobu u něj, dokud ho nepošlou na test (na který čeká)…no manžel jim nabídnul, že jim bude jezdit nakupovat, no, odmítli, že to nějak zvládnou. A tohle mě děsně vytočilo. Oni byli vždycky takoví, že si neviděli dál než na špičku nosu. A pořádně neviděli dál, než k vlastnímu plotu. A já tady nejsem žádný strašpytel, ale věřím, že na kovid pomůže jen testování a dodržovaná karanténa aspoň 10 dnů…a Bůhví, jestli ten tatínek není přenašeč. A oni se tady vesele chodí do krámu, jelikož co se děje za tím plotem u sousedů už je nezajímá, že jo. Jenže to jsem si dovolila, na manželovu rodinu se nesahá…jelikož jsme ho nabádala, ať jim domluví, nikdo ještě na týdenní sezení doma neumřel. Teď se mnou samozřejmě nemluví.
Já vím, že je nezměním, ale prostě to zkusit. Tenhle stav už nebaví nikoho, jim nic neuteče, rodiče jsou v důchodu a švagrová dělá z domova. A ty potenciální, které by mohli nakazit, je přece nezajímají.
Hrabe mi už nebo hrabe jim? Mám vztek, že bych se o něj mohla opřít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9726
10.2.21 19:14

V karantene si můžeš klidně jít nakoupit. A švagrová v karantene snad není, tak o co ti jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:16

Myslím, že řešíš blbosti a těšíš se na to, až to tady někdo pořádně roztočí a zas se to pohádá :mrgreen:
No a kanonáda to teda asi bude :mrgreen: Ostatně jako vždycky, protože se to tady rozdělí na dva tábory :think: Jdu si pro popcorn, vydržte! :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.02.21 v 19:18

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:17

@karkarka když nevíš, jakou nálož viru máš nebo nemáš? to je takový problém počkat do doby, než se to prověří? někdo ti nabídne dovoz nákupu nebo existuje rohlík atd.? Fakt je to tak nutný lézt mezi lidi, pokud nemáš negativní PCR test nebo aspoň antigen? Pokud bude otec pozitivní, tak může být přenašečem i ona.

Já vím, že to můžeš chytnout třeba jen tak v metru, ale proč to podporovat cíleně, když ve vlastní rodině vidíš, co je to za svinstvo? Ta jejich maminka málem umřela a je docela ještě mladá a stále nemá vyhráno.

• Citovat
  • Nahlásit
20103
10.2.21 19:17

Nic neporušují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9726
10.2.21 19:19
@Anonymní píše:
@karkarka když nevíš, jakou nálož viru máš nebo nemáš? to je takový problém počkat do doby, než se to prověří? někdo ti nabídne dovoz nákupu nebo existuje rohlík atd.? Fakt je to tak nutný lézt mezi lidi, pokud nemáš negativní PCR test nebo aspoň antigen? Pokud bude otec pozitivní, tak může být přenašečem i ona.Já vím, že to můžeš chytnout třeba jen tak v metru, ale proč to podporovat cíleně, když ve vlastní rodině vidíš, co je to za svinstvo? Ta jejich maminka málem umřela a je docela ještě mladá a stále nemá vyhráno.

Nic neporušují, švagrová není v karantene vůbec. Takže řešíš blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
10.2.21 19:22

Naprosto to chápu, je to složitá doba.
Pokud byla tchyně nakažena, muže být i tchán. Pokud je tam s nim švagrova, bylo by lepší kdyby zůstali nějakou chvilku doma, alespoň do výsledku testu. Ještě k tomu když jim nabízíte, ze jim nakoupíte, to opravdu nechápu.
Ale když je někdo nezodpovědný tak s tím asi nic neuděláte (bohužel takových lidi je mnoho). Ale bohužel jim to zakázat nemůžete, pokud to nemaji určené od hygieny.

• Citovat
  • Nahlásit
5145
10.2.21 19:24

Lidí je hodně, čím víc jich na kovid pojde, tím lépe pro planetu. Takže je dobře, že lidé kovid pořád šíří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9594
10.2.21 19:26

Kdyby švagrová nechodila na homeoffice, musela by normálně do práce, dokud tchán nemá v ruce pozitivní test, neschopenku a karanténu jí nikdo nenapíše ani nenařídí.
Vůbec netušíš, jaká jsou pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
10.2.21 19:27

Jako mas pravdu. Vvradiu rikali, ze dle who Cedi uprednostnuji osobni svobodu pted ohleduplnosti :+( Ale to od onemocneni maminky doted uplynula tak kratka doba, ze jeste nemel test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5768
@Anonymní píše:
Ahoj, možná řeším blbost, ale momentálně mám doma dusno a potřebuji se vypovídat. Manžel má maminku v nemocnici s kovidem, je to velice vážně a všichni si přejeme, aby se z toho dostala, je intubovaná, ale já jí věřím a snad svítá naděje. Jenže, jeho tatínek je doma, vylekaný, sám to nezvládá…švagrová funguje na home office, tak se rozhodla, že bude nějakou dobu u něj, dokud ho nepošlou na test (na který čeká)…no manžel jim nabídnul, že jim bude jezdit nakupovat, no, odmítli, že to nějak zvládnou. A tohle mě děsně vytočilo. Oni byli vždycky takoví, že si neviděli dál než na špičku nosu. A pořádně neviděli dál, než k vlastnímu plotu. A já tady nejsem žádný strašpytel, ale věřím, že na kovid pomůže jen testování a dodržovaná karanténa aspoň 10 dnů…a Bůhví, jestli ten tatínek není přenašeč. A oni se tady vesele chodí do krámu, jelikož co se děje za tím plotem u sousedů už je nezajímá, že jo. Jenže to jsem si dovolila, na manželovu rodinu se nesahá…jelikož jsme ho nabádala, ať jim domluví, nikdo ještě na týdenní sezení doma neumřel. Teď se mnou samozřejmě nemluví.
Já vím, že je nezměním, ale prostě to zkusit. Tenhle stav už nebaví nikoho, jim nic neuteče, rodiče jsou v důchodu a švagrová dělá z domova. A ty potenciální, které by mohli nakazit, je přece nezajímají.
Hrabe mi už nebo hrabe jim? Mám vztek, že bych se o něj mohla opřít.

Zbytečně se rozčiluješ. Jsou dospělí, alespoň tam manžel nepůjde a ne přitáhne to domů. Nech je být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97

A pak se lidi diví že se situace nelepší a stěžují si, že jsou zavřené obchody atd. Ale právě takový lidi jako jsou oni za to můžou a většinou si stěžují ze všech nejvíc. Můj názor je že by měli být doma i když nemají nařízenou karanténu, stačilo by používat vlastní rozum. Přesně jak píšeš můžou být přenašeči a já chápu že tě to štve, protože mě takový lidi štvou taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20930

Za prvé nic neporušují, za druhé v krámu budou mít roušku a desinfekci a za třetí jasně všichni vidí, všechny opatření včetně karantén a izolací jsou úplně k ničemu, takže se rozčiluješ zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:30

@Sany80s a to jako potřebuji jen příkazy, nařízení a zákazy, aby tahle společnost nějak fungovala?
My jsme opravdu zamrzli někde v totáči. Já myslela, že jsme dostali demokracii na to, abychom si mohli vydechnout.

Nemám nic proti tomu tchána podpořit, kdyby nemohla švagrová, ale čekali bychom do doby, dokud nebude nějaký výsledek testu. Přijde mi to jako naprosto normální, solidární věc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 19:33

A kdy tatinek jde na ten test? Ted se snad uz tolik neceka…A pak budete mit jasno…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat