Hádka - přejít nebo vyříkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanyžka1
Stálice 75 příspěvků 01.10.18 08:15
Hádka - přejít nebo vyříkat?

Žila jsem velmi dlouho ve vztahu, kde hádky byli minimálně a mírné, holt stejně to nedopadlo, ale to je vedlejší. Teď jsem ve vztahu, kdy partner(, normální chlap, stará se, je s ním sranda, vím, že je hodně zamilovaný) má samozřejmě na spoustu věcí jiný názor, zjišťujeme jeden o druhém klady i zápory a on, pokud dojde až k tomu, že se rafnem, bývá vztekly, nepříjemný, zlý, sprostý.. Večer křičí a ráno je naprosto v klidu, miláčku sem, miláčku tam. A nemíní se bavit o tom, co je za problém. Já bych to zase chtěla v klidu vyříkat, nedokážu v sobě dusit problémy, prostě neumím být splachovací. Nevím, jak s tím naložit. V hlavě hloda myšlenka, že takto to nechci a další, že je problém ve mně, prostě nejsem taktik a neumím to s ním.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 01.10.18 08:20

Jo taková jsem já, ale ono asi je složité najít střed. Moje máma je opak, a ta zase ještě ráno řeší, co se večer vyřešilo -nevyřešilo, a když mi vypráví jak pořád dopoledne ještě do dědy šila, tak mi to přijde už jako zbytečně a zdlouhavé. Navíc si myslím, pokud si určité téma nevykřičí - pokud a nedohadají hned, a nebo podruhé,že asi málokdy ten druhý změní názor..

Denisa56
Kelišová 6429 příspěvků 01.10.18 08:21

Je to vztekloun a cholerik, nezmění se. Život s takovým člověkem je nesnesitelnej, zvlášť pokud nejsi splachovací. Já bych to nedala, aby na mě chlap řval, ani náhodou, to ať si zkouší na někoho jinýho.

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 01.10.18 08:40

@Hanyžka1 Zlý a sprostý a to je ještě zamilovaný? Tak si představ, co si vyslechneš, až ta zamilovanost poleví. Já jsem cholerik, ale ne zas tak strašný, naučila jsem se raději mlčet, dokud se mi nepřestanou v hlavě vířit ty nepublikovatelné výrazy. Z úcty k partnerovi. Jo, párkrát mi bouchly saze a ječela jsem na něj, ale nikdy jsem mu neřekla něco echt zlého nebo sprostého.
Takže pokud se tvůj chlap není schopen ovládat ani pokud tvrdíš, že je zamilovaný, tak bych značně zvažovala, jestli mi to stojí za to, protože on se nezmění, bude to spíš ještě horší.

Hanyžka1
Stálice 75 příspěvků 01.10.18 08:48
@Elenloth píše:
@Hanyžka1 Zlý a sprostý a to je ještě zamilovaný? Tak si představ, co si vyslechneš, až ta zamilovanost poleví. Já jsem cholerik, ale ne zas tak strašný, naučila jsem se raději mlčet, dokud se mi nepřestanou v hlavě vířit ty nepublikovatelné výrazy. Z úcty k partnerovi. Jo, párkrát mi bouchly saze a ječela jsem na něj, ale nikdy jsem mu neřekla něco echt zlého nebo sprostého.
Takže pokud se tvůj chlap není schopen ovládat ani pokud tvrdíš, že je zamilovaný, tak bych značně zvažovala, jestli mi to stojí za to, protože on se nezmění, bude to spíš ještě horší.

Jsi cholerik a zvládla jsi naučit se to ovládat? Klobouk dolů :potlesk: Asi doufám v totéž u něho.

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 01.10.18 09:01

@Hanyžka1 Tak já asi ještě nebudu úplně nejhorší případ cholerika, ale člověk prostě musí mít nějaké hranice, limity, za které nepůjde. Někteří to možná prostě nezvládnou ovládat vůbec. Co jsem ale chtěla říct je, že pokud se neovládá na nějakou přijatelnou úroveň teď, když by měl být zamilovaný, měl by tě mít v úctě a na vašem vztahu by mu mělo záležet, tak to později nepůjde už vůbec.
Zkuste na to téma hodit řeč někdy v klidu, když nejste po hádce. Zkus mu konkrétně a bez výčitek popsat, co ti na jeho chování vadí, jak bys to chtěla jinak, a uvidíš, co ti na to řekne.

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 01.10.18 09:09

Já takové lidi nemohu vystát. Ukončil bych to okamžitě. Záleží na tobě, jestli takovou povahu sneseš. Podle mě se nezmění.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 01.10.18 09:11

Já bych to nedala, strašně by mě urazelo, ze mi nekdo nadává a řve na mě, a pak bez omluvy přijde a tváří se, že nic. Jsme s partnerem dlouho, za celou dobu na mě nikdy nezvedl hlas, nedej bože aby mi nějak nadával. Cholericnost a ješitnost jsou vlastnosti, co bych neuměla přejít, ať by ten chlap byl sebelepší. Líbil se mi názor, že jestli se tak chová zamilovaný, jak se asi bude chovat, až to pomine.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16766 příspěvků 01.10.18 09:20
@Elenloth píše:
Takže pokud se tvůj chlap není schopen ovládat ani pokud tvrdíš, že je zamilovaný, tak bych značně zvažovala, jestli mi to stojí za to, protože on se nezmění, bude to spíš ještě horší.

mám to stejně ;) Taky jsme cholerik a taky to vnímám jako celoživotní boj :think: Naštěstí mám doma flegmatika a už mě zná :think: Na druhpu stranu, když brblám, zuřím a nadávám, tak neadresně, to si vcelku hlídám :think: A vím, že nejlepší řeč se mnou je, až vychladnu :think:
Jsme spolu přes 20 roků a zatím jsme se vždycky nějak domluvili :think:
zakladatelko, co to znamená, že je zlý a sprostý? Jsou různé formy s odlišnou mírou snesitelnosti :think: Zvlášt u muže bych si toto hodně hlídala, kvůli možné agresivitě :think:

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 01.10.18 09:22

Pokud už je teď zlý a sprostý v problémových situacích, bude hůř.
Toto není o vyříkání, to je prakticky neřešitelný problém.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 01.10.18 09:28
@Hanyžka1 píše:
Jsi cholerik a zvládla jsi naučit se to ovládat? Klobouk dolů :potlesk: Asi doufám v totéž u něho.

Nepočítej s tím u chlapa.. Holky to píší přesně, jestli je na tebe sprostý už na začátku vztahu, co bude za 10 let?!!! Ber to jako veliký vykřičník a varování. Takhle a ještě hůř by vypadalo vaše soužití.. on vylítne, bude hnusnej na tebe a na děti a nedá ti prostor to později v klidu probrat, když pro něj je po výbuchu už hotovo. Sneseš to a zvládneš se tím neužírat a být spokojená?!? Teta si vzala cholerika, jak on na ní umí být hnusnej, protože mu z kůlny nedonesla nějaké nářadí dost rychle.. Jak je celej život v pozoru, aby předešla jeho výbuchům.. Jak hlava nehlava mlátil jejich syna.. Nevím jestli by si ho vzala znovu.. Hodně přemýšlej.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20067 příspěvků 01.10.18 10:00

Já mám doma taky nerváka, umí se vzteknout kvůli kravině, ale sprostě po mě neječí ani po 18 letech :think:
Jak jste spolu dlouho? Jestli krátce a ještě v období zamilovanosti, kdy byste měli vrkat jako holoubci, už po sobě štěkáte tak, že z toho nemůžeš spát a máš potřebu to dořešovat a jemu je to putna, a jestli je sprostej a zlej, tak bych si dávala velkýho bacha…
Kdy jindy, než teď, nad tím přemýšlet? Promluvit si? Říct mu, že samozřejmě nemusíte mít stejnej názor, ale jestli je nutný, aby se choval jak neandrtálec a jestli máš očekávat, že tě za půl roku „odtáhne do jeskyně za vlasy“ :think:

xammy
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 01.10.18 10:05
@Emimin7 píše:
Já takové lidi nemohu vystát. Ukončil bych to okamžitě. Záleží na tobě, jestli takovou povahu sneseš. Podle mě se nezmění.

Mám to stejně, osobně bych byla dávno pryc.
Vzteklý, zlý, sprostý - to bych vážně neměla zapotřebí. Lepší to nebude, spíš horší.

Venetia
Hvězda diskuse 37480 příspěvků 01.10.18 10:09
@Hanyžka1 píše: Žila jsem velmi dlouho ve vztahu, kde hádky byli minimálně a mírné, holt stejně to nedopadlo, ale to je vedlejší. Teď jsem ve vztahu, kdy partner(, normální chlap, stará se, je s ním sranda, vím, že je hodně zamilovaný) má samozřejmě na spoustu věcí jiný názor, zjišťujeme jeden o druhém klady i zápory a on, pokud dojde až k tomu, že se rafnem, bývá vztekly, nepříjemný, zlý, sprostý.. Večer křičí a ráno je naprosto v klidu, miláčku sem, miláčku tam. A nemíní se bavit o tom, co je za problém. Já bych to zase chtěla v klidu vyříkat, nedokážu v sobě dusit problémy, prostě neumím být splachovací. Nevím, jak s tím naložit. V hlavě hloda myšlenka, že takto to nechci a další, že je problém ve mně, prostě nejsem taktik a neumím to s ním.

mám to podobně akorát není zlý , nepříjemný a sprostý spíš hodně hlasitý ..nějak ho nemůžu naučit bavit se na témata ,kde nemáme spolu nebo i s někým jiným stejný názor v klidu ,případně ustoupit a diskuzi skončit .

lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 01.10.18 10:52
@Hanyžka1 píše: Žila jsem velmi dlouho ve vztahu, kde hádky byli minimálně a mírné, holt stejně to nedopadlo, ale to je vedlejší. Teď jsem ve vztahu, kdy partner(, normální chlap, stará se, je s ním sranda, vím, že je hodně zamilovaný) má samozřejmě na spoustu věcí jiný názor, zjišťujeme jeden o druhém klady i zápory a on, pokud dojde až k tomu, že se rafnem, bývá vztekly, nepříjemný, zlý, sprostý.. Večer křičí a ráno je naprosto v klidu, miláčku sem, miláčku tam. A nemíní se bavit o tom, co je za problém. Já bych to zase chtěla v klidu vyříkat, nedokážu v sobě dusit problémy, prostě neumím být splachovací. Nevím, jak s tím naložit. V hlavě hloda myšlenka, že takto to nechci a další, že je problém ve mně, prostě nejsem taktik a neumím to s ním.

Já jsem to nedala, cholerik, příšerný řev, nadávka kvůli ničemu..nejsem splachovací a trpěla tím..stupnovalo se to až do domác.nasilí…já bych to nedala už nikdy.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >