Hádka - řežim u dítěte - dělám to špatně?

Anonymni
29.3.09 23:11

Hádka - řežim u dítěte - dělám to špatně?

Prosím, rozsuďte nás...............dneska u nás doma proběhla hnusná hádka..přesně to,co jsem nikdy nechtěla.aby děti byly u toho když se rodiče hádají (kvůli nim) :cry:

Manžel pracuje dlouho do večera, teď se stalo, že 5 dnů nebyl skoro doma, malý (2,5 roku) ho viděl jen půl hodiny ráno a někdy hodinku večer před spaním..... teď je syn nemocný…špatně spí a má teploty…no, manžel přišel v sedm večer, dal si sprchu a malý chtěl s ním, hned po sprše ho oblíkám do pyžama, čteme si a jde spát. (Poslední dny - bez tatínka spal během půl hodiny, kolem půl osmé spal…)teď si ho manžel chtěl užít, tak blbli, četli spolu, ukazoval mu fotky…no idylka…pak jsme všichni lehli, zpívali ukolébavky a anjednous e manžel zvedl, že jde pracovat.........syn chtěl jít s ním, začal rkavál, on utíkal za tatínkem…tak jsem šla k manželovi, ať ho vezme do rukou, odnese do postele a vysvětlí mu, rpoč musí jít spát a on pracovat.....no a manžel se začal rozčilovat,že má hodně práce, jak to má stihnout a proč tak prudím,tak holt kluk půjde spát později, že si ho chce užít (jenže já si myslím, že dítě musí mít režim a ne pokaždé, když něco zkusí, aby mu to vyšlo) no hádky se stupňovaly kvůli všemu, co jsem řekla, syn se rozebral úplně a začal si hrát, skákat a blbnout a manžel nadával, že musí pracovat a že má hlad (celý den nejedl, já mu už ve dveřích říkala, že má teplou večeři na sporáku) :roll: :twisted: Syn jak slyšel o jídle, že jde s tatínkem papat no a když jsem šla do kuchyně, že to ohřeju, chlap se naštavl znovu, že on by si to nachystal, že to chtěl udělat se synem…atd.....no nakonec pojedli spolu, sny si šel sám lehnout a spí teď oba. Manžel nejde vzbudit a nevím, jak a kdy to do té práce udělá:-(

Omlouvám se za román...........poraďte.........je to pšatně? Opravdu jsem to moc hrotila? Mám občas nechat syna, aby šel spát pozdě, protože si chce tátu užít? Kdyby nebyl nemocný a celý den jak mátoha, asi bych to nehrotila...........jak to manželovi vysvětlit, když on to bere jako že ho buzeruju :-(

Děkuju a omlouvám se… V.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.3.09 23:18

Ahoj.myslím že malej by si tátu měl užít i když pujde spát o malinko později.Náš malej chodí taky kolikrát déle když máme tátu celej den v práci.
Jinak mylím že by jsi neměla manžela tolik obskakovat navíc když si to nepřeje.Chce taky něco dělat s malim a přijde mi že do toho moc zasahuješ a nedáš jim prostor aby byli spolu,al já to taky občas dělám a snažím se to už nedělat.K

• Nahlásit
  • Citovat
989
29.3.09 23:50

Ahoj, já bych je taky nechala, ať si spolu užijí. Ať děláš co děláš - stejně budeš za bachaře ty a táta bude na srandičky a hraní. :wink:
Mně trvá pondělí a někdy i úterý, než nastolím zase režim, kterej mi táta o víkendu pokazil. Ale nevadí, aspoň se užijou - táta většinou nestíhá prcka během týdne vůbec (jenom spícího)
Ale užívání si mají včetně krmení, koupání a uspávání. Já jim do toho nezasahuju, jenom lehce koriguju oblečení na ven a jídlo.
No a v pondělí mám z Vítka rozjívence, kterej celej den vykřikuje táta, táta, táta, táta...............

Myslím, že se dala předpokládat situace, že se synovi nebude chtít usnout a bude si ho chtít užít co nejdýl. Tak já bych nechala tátu ať si ho uspí sám - když si ho tak rozdováděl :?
Tak držím palečky, ať je hádek co nejmíň. (a to ne, že já bych taky někdy nevylítla :lol: :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
29.3.09 23:54

Ahoj, hezký románek… :wink:
Plně Tě chápu, jsme matky a snažíme se, aby bylo dítě dobře vychované, aby mělo svůj režim, protože víme, že je to pro něj moc důležité. Jenže život někdy prostě nejde úplně přesně nalajnovat… Nevím, jak spolu s manželem vycházíte jindy, ale z toho, co čtu, se mi zdá, že se vám oboum sešel „den blbec“ zároveň a tak jste vybuchli. Ty jsi utahaná z každodenního stereotypu, navíc syn nemocný a jsi na to sama. Manžel má asi dost práce a možná k tomu nějaké starosti, přišel hladový, unavený a před sebou ještě práci. Pravdu máte oba. Vyjímečně bych klidně nechala syna, ať si hraje s tátou, kterého si asi moc neužije. A hlavně bych dala chlapovi najíst hned jak příjde domů…ono je to vždycky tak nějak uklidní… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.09 00:01

Ahojky, podle mě, hned po tomto:

„pak jsme všichni lehli, zpívali ukolébavky a anjednous e manžel zvedl, že jde pracovat.........syn chtěl jít s ním, začal kravál, on utíkal za tatínkem…“ mělo následovat klidné vysvětlení klukovi, že táta musí ještě pracovat, ale on už spát, protože je noc a v noci děti spí. A nějaký příslib, kdy si budou moct znovu hrát spolu. A to vysvětlení buď od táty nebo od mámy. U nás je pro malou každá záminka dobrá, aby se nešlo do postele, tak na to mám svůj pohled holt :-)

Když manžel chtěl jít ještě pracovat, asi si s ním původně stejně přece nechtěl hrát. Tohle není o společném čase, ten měli. Ale kdyby měl manžel na tohle negativní reakci, asi bych se nehádala a jen přehodila zodpovědnost a uspávání na něj, což se v tomto případě stalo, a užila bych si volnej večer ;-) Pak někdy v klidu si můžete sdělit každej své představy ohledně režimu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.3.09 00:04

ten poslední anonymní je můj.. Firri

A jen dodatek, rozhodně nejsem proti pozdějšímu odchodu do postele kvůli společnému času, taky se to u nás kolikrát protáhne… akorát v tomto případě si už lehli, táta šel pracovat, tím bych považovala společnej večer za ukončenej…

• Nahlásit
  • Citovat
30.3.09 08:15

Ahojky, podle mě je to tak, že to manža trošku přehnal, asi byl unavený a věděl že musí jěště hodně pracovat,tak si to zrovna vybil na tobě bohužel,ale je pravda, že stějně by si se synem nehrál,když chtěl pracovat ne???

Takže podle mě , měl manžel počkat,než syn usne a potom mohl v klidu odejít a jít pracovat,tak by byli spokojené obě strany, jen se to manžovi hodilo do krámu, že chce být sním , byli jste už v posteli ne, tak asi malý měl jít spát :o))

Když už jsme u režimu, taky ho mám ráda ,ale někdy bohužel se to stane,,že je někdy vyjímka,ale opravdu jen vyjímka :wink: např. návštěva ATD.

Tak si s manželem o tom promluvte, já v tom vidím jen unavenost z manželové strany a proto na tebe tak vyletěl :?

Neboj vše děláš správně :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
30.3.09 08:22

Ahoj…

podle mě, jestliže se to neděje nějak pravidelně a je to spíš výjimka, tak by to nevydilo, jestliže se tak dlouho neužili…

U nás je to podobný s tím rozdílem, že manža večer příjde půl hodiny před koupáním a usínáním, ale narozdíl od tvého manžela chce se v klidu najíst a mít klid.Jenže, dcera je na něho celá natěšená a chce, aby se jí věnoval, což jeho spíš obtěžuje. Nebo ji pochová a myslí si, že tím to hasne, protože On má hlad :roll: Pak se ji taky nechce spát, když ví, že je vedle táta, který nebyl celý den doma… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
30.3.09 09:24

Já jenom zareaguju na manžela ----- pokud chápu dobře, tak on se zvedl, že jde pracovat, a když šel malej za ním a tys protestovala, tak že si ho chce užít? Tak chtěl původně pracovat nebo si hrát s klukem? Mně to prostě připadá, že nešlo vůbec o malýho, ale že měl manžel buď nějakej blbej den nebo tak něco, a hot někdy v takových chvílích utíkáme do hádek, byť nesmyslných, za každou cenu. Pokud to ale bylo jinak, tak se omlouvám, po ránu špatně chápu, ale pokud by to souhlasilo, tak bych z toho asi nic nevyvozovala.

A k režimu - žiju sama s holkou, taky jsme si vytvořily svůj režim, který plus minus dodržujeme, jeden víkend v měsíci nás vždycky navštívil její tatínek, který u nás teda i přespal, no a ten večer bylo taky všechno jinak, takže projednou se to asi opravdu nezblázní.

je blbé hádat se před dětma, ale čas od času se prostě podaří vypěnit a vylítnout, můj názor je, že pokud to nebude na denním pořádku, tak se z toho to dítě prostě vyspí a bude vše OK, tak si nedělej těžkou hlavu. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.09 11:49

Koukám, že jste tady všechny tolerantní.. v tom případě máte můj velký obdiv.
Taky jsem trvala na tom, že děti mají být do osmi v posteli, protože za celý den jsem si jich užila až nad hlavu a tatínek přišel v šest, chtěl večeři, pak se s nima vyblbnout a já je pak dávala spát v půl deváté, ne-li v devět a pak ještě poklidit po té večeři. Divil se mi, že jsem naštvaná. Ale já tvrdila, že pokud si jich chce tolik užít, tak ať si je dá spát on anebo ať respektuje moje pravidla.
Teď budeme s dětma sami (rozvádíme se), tak se fakt těším na to, že kluci budou mít konečně režim. A tatínkovi ať si skáčou po hlavě klidně do půl desáté… jenže myslím, že to tak nebude. Protože najednou mu dojde, že chce mít v osm taky klid. Doteď ho měl - uspávání bylo téměř vždy na mně… :(.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.3.09 13:01

Jsem zakladatelka diskuze
Děkuju všem.............no, ona vina byla asi trošku na obou stranách...........já tlačila na rychlé uspávání, protože syn je nemocný, měl teplotu a osvědčilo se mi, když šel spát brzo, usnul rychleji a líp spal.....no a protože tatínek místo večeře (kterou jsem mu mimochodem nabízela stále) šel do sprchy a syn chtěl s ním..všechno se to posunulo......Já tlačila na rychlé uložení do postele :-( no a když se manžel zvedl, tak se mi zdálo, že to prostě synovi dost nevysvětlil (ode mě to synkovi nestačilo) no a byl oheň na střeše

Hlavní problém je v tom, že manžel je (podle mě) na syna měkký…prostě proto, že s ním moc není, tak když jsou spolu a synek jen mňoukne, hned mu všechno dovolí :-( a já jsem pak ta zlá :twisted: a tvrdá. a nejvíc mi vadí, že mě takhle manžel shazuje i před synkem..ale mami, nech nás… apod.....

Pak si s ním v klidu sednu, vysvětlím mu, že dítě potřebuje režim, jasné hranice a hlavně rodiče musí být v souladu.......vbšechno odkýve, omluví se, ale za pár dní na to zapomene (chápu, má plno starostí s prací, než aby si pamatoval všechna pravidla) ale základní by znát měl.

:-( Rozvod - anonymní poslední - doufám, že tohle nebude náš případ, vždycky je mi smutno, když čtu, jak jsou ostatní na tom ještě hůř.........i když někdy si říkám, jestli by to pro synka nebylo lepší (přitom ho tatínek zbožňuje, on tatínka taky… a já ho taky mám ráda(manžela) ale prostě kvůli takovýmto hádkám člověk myslí zkratovitě :-(
V.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.3.09 14:19

Zakladatelko, u nás byly spory často právě původu „výchovného“. NAše názory se velmi liší - manžel je člověk „chaotik“, já jsem člověk, který má rád řád. Já plánuji vše dopředu, upozorňuji děti na všechny změny, plány atd., on je takový, že se z hodinu na hodinu sbalí a honem, honem něco. Takže já nervozní, děti nervozní a on nervozní z toho, proč jsme všichni nervozní :D. A to se fakt dlouhodobě nedá. Někomu to tak možná vyhovuje, mně ne a děti si moc na tyhle hrrr akce taky nepotrpí. Takže mi vadilo, že jsem třeba dávala šestiměsíční dítko skoro spát a najednou zavolali tchánovi, že nás chtějí vidět, tak dítě vyndat z postele a MUSÍ se k babičce, ono se to nezblázní, že půjde spát o hodinu později. Že pak malej hodinu brečel a nemohl zabrat, to vadilo asi jen mně… :(.

• Nahlásit
  • Citovat
5579
30.3.09 18:39

Tak ja se o rezim pokousela nekolik mesicu, kdyz manzel deti nestihl proste mel smulu, na rovinu jsem mu rekla, ze v 8 jdou obe spat a pres to nepojede vlak, prvnich par dni me podporoval a snazil se chodit domu tak pul hodky predtim nez meli jit spat, pak se mu parkrat nezadarilo a prisel treba za 5 minut 8. A to byl ohen na strese, deti protivny, chtely si uzit tatinka, ja napruzena, po celym dnu jsem uz taky chtela mit klid, manzel:„tak je nech do pul devate, celej den jsem je nevidel.“

No nakonec jsem zjistila, ze kdyz bude doma manzel na nejakej rezim se muzu vykaslat, ale hodila jsem na nej vecerni ukladani a uspavani (teda pokud si zrovna vyslovne nevyzadaly me). Chce si je uzit, tak se vsim vsudy, ne?
Kdyz vim, ze neprijde, tak je proste v tech 8 prevlecu do pyzam a jde se do postele. A oni neprotestuji, vi, ze kdyz je doma jen mama jde se spat kdy rekne mama. Kdyz je doma tata, jde se spat kdy rekne tata. Proste maji jakoby rezimy dva. A ani jeden jim nedela problemy.

K tomu tvymu pripadu… kdyz chtel jit pracovat, tak co to je za argument, ze si ho malej aspon jeste chvili uzije? Kdyz jde pracovat, tak si prece nemuze soucasne hrat s ditetem… (teda aspon muj muz to neumi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama