Hádka s manželem - tak kdo je v právu?

Anonymní
30.6.20 20:39

Hádka s manželem-tak kdo je v právu?

Zdravím dámy.
Tak já už vážně nevím, jdu si tedy pro objektivní posouzení následující situace :roll:
S manželem jsme 12 let, máme 2leté dítě a před půl rokem jsme se nastěhovali do baráčku.
Manžel má jednu špatnou vlastnost a to sice, že je obrovský bordelář. Já to mám naopak, mám ráda pořádek, ale myslím, že v nějaké přiměřené míře.
A teď situace - v pátek jsem žehlila velkou kopu prádla, včetně prostěradel a povlečení, takže asi 1,5 hodina práce. Manželovi jsem po příchodu z práce oznámila, že má vyžehlený komínek položený v ložnici (už jsem se naučila do skříně mu nalézt, nebo by bylo zle). V pondělí jsem si všimla, že komínek stále neuklizen a pak vejdu do pracovny a tam se válí celkem 3 mnou vyžehlená a zmuchlaná (fakt jak od krávy!) trička. Zanadávala jsem si, než však manžel přišel z práce, celkem jsem to rozdýchala.
Po večeři jsem ho zavolala do pracovny a v klidu řekla, že mě to už nebaví a teď budu prát a žehlit jen sobě a dítěti a snad pochopí, co to dá práce. Z toho byl oheň na střeše, takže jsme se začali bohužel dohadovat. Syn se mezitím z pracovny vypařil vedle do svého pokojíčku. Bohužel, v pracovně vzal fixu a co čert nechtěl, za tu jednu minutku, než jsem ho šla zkontrolovat počmáral celou NOVĚ vymalovanou stěnu (malovali jsme minulý víkend).
Já ubrečená, že toto už je na mě moc a že kdyby si manžel uklízel, nic z toho by se nestalo. Manžel opravdu hodně zlý a nepříjemný, že toto je jen a jen moje vina a že kdybych neustále neměla potřebu „nadávat mu za to, že občas něco zapomene uklidit“, nic by se nestalo.
A já už jsem vážně v nervech. Jde o to, že nedělám nic jiného, než neustále chodím a prosím manzela, aby to nádobí nepokládal na linku, ale dal do myčky/aby si boty dal do botníku a nenechával uprostřed předsíně/aby prosím jeho oblečení nebylo poházené ve 3 pokojích najednou. Ano, taky mě to nebaví, přijdu si jak hysterická stíhačka ale kruci, vážně jsem od toho, abych chodila a uklízela po něm? Když jsem řekla, že tohle dělat nebudu, řekl, že „toho můžu na té mateřské dělat ještě méně než dělám a že to vážně beru jako dovolenou.“ Holky, neurazilo by Vás to? Neexistuje, že bych dítěti pustila třeba televizi/dala tablet a šla si po svém. Věnuju se mu úplně každý den naplno (hlídání nemám). Čteme každý den pohádky, každý den je navařeno, 1-2× do týdne napečeno, každý den jsme společně venku (střídáme dětská hřiště a procházky do lesa), někdy jsme venku i dvakrát. Manžel tohle ví, přesto tato slova.
Děkuji za Váš pohled na věc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3578
30.6.20 20:43

Je to blbec, uz bych mu neprala ani nezehlila… manzel by si mi nikdy nedovolil rict, ze mam materskou jako dovolenou, stacilo by si to na par dni vymenit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
30.6.20 20:46

Zarazilo me, proč mu nemůžeš do skříně. My máme skříň společnou, takže mu prádlo dáván i do skříně. Za prvé kup sušičku a za druhe nezehli sakra prostěradla (??!). Jinak já když po přítelovi něco chci, tak na něj musím hezky a opatrně. Za tu dobu už jsem ho leccos odnaučila :D Tím, že na něj budeš nepříjemná ničeho nedosáhnes, na chlapy proste musíš po dobrým ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1821
30.6.20 20:48

Dokud jsi nenapsala to o tom, ze toho muzes delat jeste min :cert: :cert: :cert: :cert: tak jsem se smala. Mam doma taky bordelare. Nedavno jsme koukala jak uklizi do skrine. Normalne tam hodil celej kominek nekam, kde bylo misto 8o neresim, bych se zblaznila. Pocmarane zdi neresim, mam doma umělkyni :lol: :lol: :lol: a cekam to i u nejmladsiho.

Ale ze si mysli, ze nic nedelas, tak to by bylo toco. On si to bude muset zkusit, aby pochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
30.6.20 20:49

Mám to doma podobně a je mi to k prdu, protože když to vygraduje, tak si manžel fakt klidně sám vypere, uklidí a klidně i uvaří.. A mně řekne, že už mě teda ani nepotřebuje, když vydělává a ještě se stará o domácnost :lol: takže se snažím to nehrotit, páč to asi hrotim moc :mrgreen: každopádně stále opakuji, že jsem na rodičáku s nejmladším a ta omáčka co dělám okolo, to je jen moje dobrá vůle a když se mi nechce, tak se mi prostě nechce :P a ať si tu třeba shnijou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
30.6.20 20:49

Ale to ho už nepředěláš, nestane se zázrak a nezačne uklízet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1821
30.6.20 20:50
@Nicole 1234 píše:
Zarazilo me, proč mu nemůžeš do skříně. My máme skříň společnou, takže mu prádlo dáván i do skříně. Za prvé kup sušičku a za druhe nezehli sakra prostěradla (??!). Jinak já když po přítelovi něco chci, tak na něj musím hezky a opatrně. Za tu dobu už jsem ho leccos odnaučila :D Tím, že na něj budeš nepříjemná ničeho nedosáhnes, na chlapy proste musíš po dobrým ;)

Taky jsem davala do skříně, ale pak jsem zjistila, ze ja krava to rovnam a on tam pak udělá takovej chliv, ze bych mela infarkt :lol:

Takze zakladatelku chapu, ze mu neleze do skříně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7640
30.6.20 20:54

Jste oba přetažení, to znám. V hádce člověk pak řekne i nepravdu, která ho pak mrzí. S tou dovolenou už to teda manžel přehnal, to by mě taky vytocilo. Na druhou stranu chápu trochu i jeho. Sama jsem trochu bordelar a kdyby manžel pořád chodil a napomínal mě, kde se mi co válí… Počkej až budete v klidu a domluvte nějaký kompromis. A potom taky mi přijde, že toho máš moc. Já třeba skoro nežehlím (rozhodně ne povlečení), péct se taky nemusí pravidelně. Měj víc času pro sebe, pošli někdy o víkendu manžela s dítkem ven, nebo naopak vyraž sama večer a kamarádkou :palec: Držím palce ať se domluvíte ke vzájemné spokojenosti :kytka:

Příspěvek upraven 30.06.20 v 21:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
30.6.20 20:55

A do skříně už mu taky nelezu, protože vždycky pak řval na mě, kde co má, že nemůže nic najít :roll: takže ať si to dělá jak chce, moje nervy :lol: většinu času má oblečení po všech židlích v baráku a taky mě to už nechává chladnou.. Stačilo pár výstupů právě o tom, že kam jsem mu to dala, že to nemůže najít.. a přestala jsem se snažit, holt naše židle u nás mají úplně jiný účel, nevadí že si na ně ani nesedneš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 20:55
@Nicole 1234 píše:
Zarazilo me, proč mu nemůžeš do skříně. My máme skříň společnou, takže mu prádlo dáván i do skříně. Za prvé kup sušičku a za druhe nezehli sakra prostěradla (??!). Jinak já když po přítelovi něco chci, tak na něj musím hezky a opatrně. Za tu dobu už jsem ho leccos odnaučila :D Tím, že na něj budeš nepříjemná ničeho nedosáhneme, musíš po dobrým ;)

S tou skříní jsi to asi nepochopila…já tam prádlo nedávám „z preventivních důvodů“. :mrgreen: :lol: On už v té skříni to má tak hala bala, že nemám chuť dávat tam srovnané a vyžehlené prádlo. Často jsme se právě pohádali a od té doby do skříně prostě nelezu.
Sušičku plánuju časem, jen zkratka po stěhování do nového domu jsem přednější investice.
A co se týká žehlení prostěradel, ano vím, že většina je nežehlí. Mohu popřemýšlet, ale nevím, co to změní na „mém problému“.

• Nahlásit
  • Citovat
1897
30.6.20 20:56

Jestli je toho na tebe moc, tak fakt nechápu, proč hodinu žehlíš povlečení. Z popisu manžela tě do toho asi nenutí on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
30.6.20 20:57

Zdá se mi, že tohle nemůže fungovat, ty jsi unavená z toho, co všechno děláš a manžel má možná pocit, že nemusí dělat nic kromě chození do práce. Proto bych ti radil, nesnaž se mít doma všechno dokonalé, studená večeře je taky jídlo, prostěradla se žehlit nemusejí, jak ti už někdo radil a normálně popros muže o pomoc, aby ti vyluxoval nebo vzal malého na procházku, aby sis mohla něco dodělat + aby občas pohlídal, aby sis mohla dojít s kamarádkami. Ty pak budeš mít lepší nálada a on snad taky, mimochodem píšeš, že on suprově naklizeno mít nemusí. A není lepší si s ním hezky povídat než mít 2× týdne napečeno? Toť můj názor 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 20:59
@1mila2 píše:
Dokud jsi nenapsala to o tom, ze toho muzes delat jeste min :cert: :cert: :cert: :cert: tak jsem se smala. Mam doma taky bordelare. Nedavno jsme koukala jak uklizi do skrine. Normalne tam hodil celej kominek nekam, kde bylo misto 8o neresim, bych se zblaznila. Pocmarane zdi neresim, mam doma umělkyni :lol: :lol: :lol: a cekam to i u nejmladsiho.Ale ze si mysli, ze nic nedelas, tak to by bylo toco. On si to bude muset zkusit, aby pochopil.

Přesně, jako bys s tím uklízením do skříně popisovala mého manžela :mrgreen: Ááá, tady mám místo, šup tam s tím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
9720
30.6.20 21:02

Píšu z pozice bordeláře - nějak jsem nepochopila, v čem přesně je problém. V pátek měl komínek čistého, a v pondělí z toho 3 trička ležela v pracovně. Já to logicky beru tak, že pátek-sobota-neděle-pondělí spotřeboval 3 trička a neuklidil je do špinavého prádla, a kvůli tomu šel na kobereček? Nebo jsem to pochopila celé blbě?
Mně přijde i silně nedůstojné dupat po dospělém člověku, že si má dát boty do botníku a hrnek nesmí nechat na lince, ale musí ho dát do myčky :nevim: U nás doma komu to vadí, tak ten to bez řečí uklidí. A zcela nepokrytě přiznávám, že manžel po mně často něco poklidí nebo dělá, že to nevidí. Neumím si představit, že mě manžel dotáhne do chodby, ukáže na moje boty a řekne mi „Mohla by sis ty boty laskavě dát do botníku?“ Já bych si přišla jako b. l.b. e.c.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 21:05
@panviktorian píše:
Zdá se mi, že tohle nemůže fungovat, ty jsi unavená z toho, co všechno děláš a manžel má možná pocit, že nemusí dělat nic kromě chození do práce. Proto bych ti radil, nesnaž se mít doma všechno dokonalé, studená večeře je taky jídlo, prostěradla se žehlit nemusejí, jak ti už někdo radil a normálně popros muže o pomoc, aby ti vyluxoval nebo vzal malého na procházku, aby sis mohla něco dodělat + aby občas pohlídal, aby sis mohla dojít s kamarádkami. Ty pak budeš mít lepší nálada a on snad taky, mimochodem píšeš, že on suprově naklizeno mít nemusí. A není lepší si s ním hezky povídat než mít 2× týdne napečeno? Toť můj názor 8)

Děkuji za Tvůj pohled. Ne, manžel opravdu toto nevyžaduje. Občas mi naopak vytýká, proč toho dělám tolik, že to nikdo nechce :roll: Když já jsem zkrátka asi taková. Vždy všechno na 100%. Na gymplu premiantka, VŠ s červeným diplomem, k tomu práce a brigády. Asi máš pravdu, je toho na mě už moc a manžel má asi opravdu pocit, že z jeho strany stačí chodit jen do práce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama