Reklama

Hádky a další problémy s přítelovou rodinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MufTynka
Povídálka 40 příspěvků 30.01.18 16:49
Hádky a další problémy s přítelovou rodinou

Ahoj holky chci se s vámi podělit o situaci co teď u nás je a velice mě tíží. S přítelem máme 3měsíční holčičku. Přítel byl vždy mamánek, a jeho rodina je velmi soudržná, na můj vkus až příliš. Dříve, ještě když jsem byla těhotná, jezdil za mamkou každý den, a každý den si sní telefonoval. Jeho mamka bydlí s jeho sestrou, co má syna jehož otec je neznámí a společně ho „vychovávají“­..kdyby jste jen viděli jak to tam funguje..Zkusím vám to alespoň přiblížit. Kluk chudák ani neví, kdo je jeho máma a kdo babička, máma ho přestala kojit v jednom měsíci aby mohla chodit ven, na diskotéku a tak, prakticky od narození si ho posazují a o dalších manipulacích sním ani nemluvím, od 4.měsíců dostává k jídlu úplně vše, například bobíky, sušenky, sladké pečivo, čokoládu, lízátko, klobásu, když náhodou dostal příkrm ze skleničky, ještě mu to přisolili, aby mu to prý chutnalo, od 5 měsíce šup do chodítka a mohla bych pokračovat dál a dál. Jistě chápete, že jsem se děsila toho, jak se budou chovat k naší holčičce. Začlo to tak, že ten den co jsem přijela z porodnice, chtěli hned přijít a já řekla ne, hned se urazili. Po týdnu chtěli abychom přišli na návštěvu k nim, já k tomu svolila když byl malé měsíc a musela jsem je pořád napomínat, jak jí mají držet jelikož si jí hned posazovali na klín a brali jí tak jak jí chytli, nehledě na to, že se ani nezeptali a prostě mi jí vyrvali z náruče. Od té doby tam chodíme jednou týdně a oni se občas staví k nám (třeba i v 7hodin když se chystám jít koupat, což jsem jim taky zatrhla). Neustále si stěžují že jí vidí hrozně málo a že vůbec nechodíme za nimi. Osočují přítele že zapomněl na rodinu a že je podpantoflák. Dnes jsme tam byli a strašně jsme se pohádali, jelikož jeho mamka prohlásila ať jdem stím správným chováním mimin jdeme někam a prostě si ji vzala, tak jsem vyletěla a okamžitě si ji vzala k sobě se slovy, ať se na mě nezlobí, ale že jsem je několikrát prosila aby se k ní chovali tak, jak chci já. Vyslechla jsem si šílené nadávky, spustila se hrozná hádka, které jsem se prakticky nezúčastnila jelikož na takové úrovni já debaty nevedu a normálně slušně snimi mluvit nejde. Jen jsem řekla že mě to mrzí ale jsem její máma já, a tak by to mělo být podle mě a šli jsme pryč. Přítel stál při nás a bránil mě. Prý s náma skončili a malou ani mě nechtějí už vidět. Strašně mě to mrzí kvůli příteli, kterého to dost trápí i když to nepřizná, ale co mám dělat? Přece si nenechám ničit zdraví dítěte a nebudu se neustále podřizovat aby ony se náhodou neurazili a byli spokojené. Byli by spokojené jen když bychom tam chodili každý den a oni si sní mohli dělat co chtěli, například posadit si jí na klín a dát jí karamelové lízátko.
Byli jste někdy v podobné situaci? Jak by jste to řešili vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13181 příspěvků 30.01.18 16:57
@MufTynka píše:
Ahoj holky chci se s vámi podělit o situaci co teď u nás je a velice mě tíží. S přítelem máme 3měsíční holčičku. Přítel byl vždy mamánek, a jeho rodina je velmi soudržná, na můj vkus až příliš. Dříve, ještě když jsem byla těhotná, jezdil za mamkou každý den, a každý den si sní telefonoval. Jeho mamka bydlí s jeho sestrou, co má syna jehož otec je neznámí a společně ho „vychovávají“­..kdyby jste jen viděli jak to tam funguje..Zkusím vám to alespoň přiblížit. Kluk chudák ani neví, kdo je jeho máma a kdo babička, máma ho přestala kojit v jednom měsíci aby mohla chodit ven, na diskotéku a tak, prakticky od narození si ho posazují a o dalších manipulacích sním ani nemluvím, od 4.měsíců dostává k jídlu úplně vše, například bobíky, sušenky, sladké pečivo, čokoládu, lízátko, klobásu, když náhodou dostal příkrm ze skleničky, ještě mu to přisolili, aby mu to prý chutnalo, od 5 měsíce šup do chodítka a mohla bych pokračovat dál a dál. Jistě chápete, že jsem se děsila toho, jak se budou chovat k naší holčičce. Začlo to tak, že ten den co jsem přijela z porodnice, chtěli hned přijít a já řekla ne, hned se urazili. Po týdnu chtěli abychom přišli na návštěvu k nim, já k tomu svolila když byl malé měsíc a musela jsem je pořád napomínat, jak jí mají držet jelikož si jí hned posazovali na klín a brali jí tak jak jí chytli, nehledě na to, že se ani nezeptali a prostě mi jí vyrvali z náruče. Od té doby tam chodíme jednou týdně a oni se občas staví k nám (třeba i v 7hodin když se chystám jít koupat, což jsem jim taky zatrhla). Neustále si stěžují že jí vidí hrozně málo a že vůbec nechodíme za nimi. Osočují přítele že zapomněl na rodinu a že je podpantoflák. Dnes jsme tam byli a strašně jsme se pohádali, jelikož jeho mamka prohlásila ať jdem stím správným chováním mimin jdeme někam a prostě si ji vzala, tak jsem vyletěla a okamžitě si ji vzala k sobě se slovy, ať se na mě nezlobí, ale že jsem je několikrát prosila aby se k ní chovali tak, jak chci já. Vyslechla jsem si šílené nadávky, spustila se hrozná hádka, které jsem se prakticky nezúčastnila jelikož na takové úrovni já debaty nevedu a normálně slušně snimi mluvit nejde. Jen jsem řekla že mě to mrzí ale jsem její máma já, a tak by to mělo být podle mě a šli jsme pryč. Přítel stál při nás a bránil mě. Prý s náma skončili a malou ani mě nechtějí už vidět. Strašně mě to mrzí kvůli příteli, kterého to dost trápí i když to nepřizná, ale co mám dělat? Přece si nenechám ničit zdraví dítěte a nebudu se neustále podřizovat aby ony se náhodou neurazili a byli spokojené. Byli by spokojené jen když bychom tam chodili každý den a oni si sní mohli dělat co chtěli, například posadit si jí na klín a dát jí karamelové lízátko.
Byli jste někdy v podobné situaci? Jak by jste to řešili vy?

Buď ráda, že přítel stojí na tvojí straně. Osobně bych jejich přání splnila, a už bych je nekontaktovala. Pokud se někdo tak lehce vzdá kontaktu s vnoučetem, jenom proto, že s ním nemůže nakládat podle svého, pak si ho nezaslouží. A přítel ať si na tu situaci udělá náhled sám.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 30.01.18 16:57

No, chápu, že je z toho přítel smutnej, ale na ruhou stranu je super, že se tě zastal a bránil tě. Spíš bych si to ještě jednou ujasnila s ním a ujasnila i podmínky, za kterých eventuálně přijdete na návtěvu nebo můžou přijít oni.
A dál to asi nemá cenu moc hrotit, takovéhle lidi nepředěláš a je vidět za co tebe i vnučku mají, když s vámi skončili.
Ale počítej s tím, že od nich teď bude dostávat čočku přítel, tak o to důležitější je, abyste stáli při sobě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:59

Řešila jsem stejnou situaci stejne. Bohuzel za me se manzel!!! nepostavil.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 30.01.18 17:02
lucika.k

@MufTynka v podobné situaci jsem boužel nebyla, ale měli by respektovat tvoje rozhodnutí a tvoji vychovu. Je sice hezké, že už vychovali dti ale taky byla jiná doba. Nedokažu si představit, že bych něco podobného zažila. A jsi dobrá, že jsi se jim i postavila a řekla si to :potlesk:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 30.01.18 17:06

Spravne jsi to resila. Tvoje dite. Tvoje rozhodnuti. Ja v okoli. nemam moc lidi co resi stravu u deti. Deti ji dost male v restauracich, sladke od mala atd… ale me okoli toleruje ze ja to proste resim, a nedali by dceri nic co si nepreji. Pocinaje tchyni, konce kamaradkami. A tak to ma byt. Ty jsi matka. A jestli tohle delaji se 4m… jidlo vseho druhu, choditko v 5ti m atd…tohle uz je vazne extrem. Hlavni je ze je pritel na tve strane.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:07

Me by to taky stvalo, maly neni jejich majetek aby sis s nim delali co chteli. Na to drzeni jsem taky hakliva. A vidani kazdy den…at jsou radi za jednou tydne.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 30.01.18 17:09

@MufTynka Pokud není možné aby jste jedna druhou respektovala tak se radši nestýkejte. Ty máš v sobě vůči nim hodně zášti, oni k tobě asi také, co na to říct. Jak se chová švagrová ti může být srdečně jedno, to bys snad řešit tolik nemusela ne?

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 30.01.18 17:13

Jak prosim te ji ctyrmesicni dite klobasu :mrgreen:? Ciste technicky me to zajima. Dekuji.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 30.01.18 17:15

@vonajebohyne Jo, to mě taky napadlo :mrgreen: třeba rozmixovanou :mrgreen:

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 30.01.18 17:19

Řešila bych to stejně. Měly by respektovat tvoje přání, ty jsi rodič a ty máš za dítě zodpovědnost, tudíž to bude po tvém? Že nesouhlasí? Tak holt mají smůlu. Je dobré že přítel stojí při tobě. Stůj si za svým, jednou uděláš ústupek a už s tebou budou orat pořád.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 30.01.18 17:19
@arinecka píše:
@vonajebohyne Jo, to mě taky napadlo :mrgreen: třeba rozmixovanou :mrgreen:

A pak zakladatelka pomlouva takovou obetavou babicku.
Nevdek svetem vladne :mrgreen:.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 30.01.18 17:21
@vonajebohyne píše:
Jak prosim te ji ctyrmesicni dite klobasu :mrgreen:? Ciste technicky me to zajima. Dekuji.

Třeba ji jen cumlal? :nevim: Každopádně ani to bych takhle malé nenechala. Naše má 12m a nenapadlo by mě ji něco takového dát, nemá ani solené, nedávám ani sladké (krom ovoce a občas mléčný řez) a nevypadá, že by strádala :-D

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 30.01.18 17:21

@vonajebohyne To teda :mrgreen:

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 30.01.18 17:24
@Elvinerha píše:
Třeba ji jen cumlal? :nevim: Každopádně ani to bych takhle malé nenechala. Naše má 12m a nenapadlo by mě ji něco takového dát, nemá ani solené, nedávám ani sladké (krom ovoce a občas mléčný řez) a nevypadá, že by strádala :-D

No, já si myslím že zakladatelka hodně zveličuje. Docela by mě zajímal pohled na věc druhé strany. Ona se taky nechová zrovna ukázkově :think: O co vlastně jde? O to že jí vadí že její dceru nedržej tak jak ona si přeje, nebo o švagrovou co přestala kojit, vrazila miminu klobásu a vyrazila pařit?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >