Hádky a jak s nimi pracovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.7.22 09:23

Hádky a jak s nimi pracovat

Jen by mě zajímala realita. Hádáte se doma i před dětmi, že by lítal i nábytek/věci? U nás se to bohužel během dvou let asi dvakrát stalo.. kvůli blbosti, údajně nakumulovaného vzteku :think: Nějaká rada jak člověku pomoct od agrese? Naštěstí lítají opravdu jen věci nic jiného se neděje.. :think: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29698
7.7.22 09:44

Nehadame a už vůbec ne před dětmi, promiň ale dospělý člověk by měl umět se svým vztekem pracovat a když už se musíte pohádat, tak to nechat bez obecenstva :nevim: já to zažila z opačné strany, že se hádali rodiče, když sem byla malá a taky litaly věci vzduchem a pro to dítě je to fakt hodně špatný zážitek, takže svým dětem bych to fakt neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
7.7.22 09:58

Já si myslím, že je lepší říct tomu druhému co se mi nelíbí, ještě než se to nakumuluje. A zároveň se ovládat. Takže pokud třeba muž ví, že v tu chvíi nedokáže mluvit v klidu, ale že by bouchnul, tak by měl říct třeba, že se jde na hodinu projít a měli by si o tom promluvit později. Základ je komunikace a pokud se nekomunikuje, tak to je špatně a je normální si říkat i co se tomu druhému nelíbí, co nechce, s čím nesouhlasí. Vztah není jen o tom být furt happy.Ale je mnohem jednodušší, když třeba jeden řekne, že nechce doma tchýni na týden, protože měli už něco v plánu a nechce to měnit kvůli tchýni. Je dobré, když druhý řekne v klidu prvnímu, že zapomněl na výročí. Je fajn si promluvit o výchově, když jeden zakáže třeba počítač a druhý to povolí(ale třeba už neví, že to zrovna druhý zakázal, jen dítě využívá nevědomosti).A takových situací může být spousta, ale když se neřeší zrovna v tu chvíli a oba to v sobě dusí, Tak jednou už bouchnou a začne hádka. A před dětmi by se lidé hádat neměli a už vůbec ne něčím házet. Co se tím děti naučí? Že je to zcela normální? Že věci nejdou řešit v klidu? A když už se někdo neovládá a bouchne, měl se naučit omlouvat, že bouchnul a pracovat na tom, aby se to nestalo znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.22 10:01

Nehádáme se a natož před dcerou. :nevim:
Přijde mi, že hádkou se lidé snaží omluvit to, že spolu neumí komunikovat, když nestane nějaký problém.
A to, že při hádce lítá nábytek/nádobí, tak je akorát důkaz toho, že ta osoba nezvládá práci sama se sebou a svými emocemi a nechtěla bych s ní mít nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
7.7.22 10:30

Možná by to chtělo věci řešit dřív, než se to nakumuluje tak, že pak lítá nádobí.

Já sama hádky nemám ráda, s nynějším přítelem se nehádáme (i když zrovna včera mi tak zvednul tlak, že sem myslela, že bouchnu - jde o přechodný problém s prací, tak doufám, že to nebude mít dlouhého trvání)…
Ale s ex to bylo výrazně divočejší - a ti tam sme se dokázali držet, abysme ty sra*čky řešili mimo dítě, povětšinou večer, když už spal, v koupelně na druhý straně baráku. Děti nemusí být takovým konfliktům fyzicky přítomné. I tak vycítí dusno, natož, aby musely sledovat, jak po sobě rodiče hází věcma.
Pak po nich máme chtít, aby se nemydlily lopatkama na pískovišti, když to sami nedokážeme ani ve čtyřiceti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 10:37
@Anonymní píše:
Jen by mě zajímala realita. Hádáte se doma i před dětmi, že by lítal i nábytek/věci? U nás se to bohužel během dvou let asi dvakrát stalo.. kvůli blbosti, údajně nakumulovaného vzteku :think: Nějaká rada jak člověku pomoct od agrese? Naštěstí lítají opravdu jen věci nic jiného se neděje.. :think: :nevim:

Je úplně jedno zda lítají facky nebo nádobí, ale člověk se nemá hádat před dětmi, má si to jít vyříkat někam do soukromí nebo počkat až budou děti někde pryč, ale ne hádat se před dětmi.
U nás se rodiče hádají každou chvíli, teď je mi to jedno… jsme dospělé.
Ale nikdy nezapomenu jak se hádali, když mi bylo 10 let…pamatují si komplet vše a to už je od té chvíle 20 let a to ještě řekli, že až mi bude 15 let, že se rozvedou… :pocitac: :pocitac: :pocitac:
Nesla jsem si to s sebou do 15 let…ten pocit, že se rozvedou kvůli mě, kdybych tady já nebyla, nebylo by mi 15 let a rodiče by se nerozvedli a starší sourozenci by na mě naštvaní nebyli…
Nerozvedli se, ale nesla jsem si to jako dítě v sobě

• Citovat
  • Nahlásit
3702
7.7.22 10:38

U nás se naštěstí paranormální jevy jako lítající nábytek nevyskytují.
Opravdu je to jenom jednou za rok? A zbytek roku je jako beránek? To se mi nechce věřit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
7.7.22 11:08

Taky se mi to stalo a příčinu známe - manžel je urážlivý, rád používá klišé věty " všechno dělám špatně, že?" nebo " ty děláš všechno nejlíp"…no a mě tyhle teatrální kecy vytáčejí. Takže taky jsem s něčím švihla o zem atd. Ale taky o tom dost mluvíme (až se vyklidní) a vím, že když se naučí mluvit věcně, neurážet atd bude to o. k.

Co se týká dětí…jako znám lidi co preferují, že se před dětmi musí emoce tajit.
Po rozvodu mám na to svůj názor. Jasně jsem cítila, že dětem nebudu lhát ve stylu „táta si s mámou nerozumí“ a jasně viděli agresi ex manžela, že se bojím, ale přesto umím zakřičet a zabojovat…
Podle mě by děti měly znát i pocity rodiče. Nezatěžovat děti svými pocity, nechci aby to řešily, ale měly by znát, že se máma / táta taky bojí nebo řeší něco složitého. Je to stejná emoce jako radost a děti by měly znát obě strany světa. Rodič není jen bytost co se směje. Takže stalo se před dětma a nevadí mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.22 23:39

Já se to snažím vysvetlit muži od začátku, co máme prvního.. že se nehádat před dětmi, ale on tvrdí jak já začnu když on zvyšuje hlad. Vadí mu prý moje nesmyslné věci co dělám, že to přehráním a že furt rýpu do něj. Ale máme děti, chci aby měli svého tátu a jinak dělá vše pro nás. Co se týče té horší hádky kdy něco litá myslím tím spíš že si do něčeho tatínek kopne a sám křičí, že už to nezvládá.. má asi nějaké problémy, ale nehnu s ním. Milujeme se i přes všechno, teď to udělal teda před mininkem, ale starší byl naštěstí v jiném pokoji a hrál si, ale musel to slyšet a vnímat.. nevím jak mu to říct jinak, slíbil mi že už se to nestane a snad bude na sobě pracovat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.22 23:40
  • zvyšuje hlas
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.22 00:57

My se občas hádáme, ale věci nelítají a snažíme se vyříkat si věci v soukromí. Někdy se bohužel manžel neudrží i před dítětem a když mi nedá pokoj, taky bouchnu, jinak by asi nepřestal. Pak je naštvaný, že na něj křičím :zed:. Nesnáším to, ale moc nenadělám. On se pak přijde vždy omluvit a neděje se to až tak často, ale stejně mi to hodně vadí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat