Hádky, jak na ně?

Anonymní
26.7.21 23:27

Hadky, jak na ne?

Ahoj, s pritelem jsme v patove situaci. Predem rikam, ze verim, ze se milujeme. ALE: Ja sem naucena hadat se tak, ze zvysim hlas vysvetlila jsem mu, ze to neni osobni a ze jedine, jak tomu muze zabranit je, mi v ten moment rict neco hezkeho treba, ze me ma rad nebo, ze ho zajima, co rikam, ale ze to musim rict klidne. Jenze on to nedokaze, protoze v ten moment me proste rad nema a nechape, ze je to jen nauceny vzorec z detstvi. Rika ze na mej proste nikdo rvat nebude a utika z bytu, coz zase ublizuje me. Kdyz chci vymyslet system tak se rozcili a nikam to nevede. Idealni by byl parovy terapeut, ale do toho by nesel. Ja mu to ale asi neumim vysvetlit, tak aby me pochopil.

Jak se hadate vy? Jake na to mate figle?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8313
26.7.21 23:31

Hadame se tak, aby byla vzdycky cesta zpatky..neshazujeme se..nevim co Ti poradit..kdyz vis, ze zvysujes hlas a jemu to vadi, co se ovladnout a hlas nezvysovat? A on by se mohl chovat jako chlap a neutikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 23:37

Zakladatelka @Tarjei
No to oboji moc nejde na me zabira jen to ze me ten clovek „uzemni“ tim, ze mi nejak da najevo, ze mu na me zalezi.Nic jineho me proste ty emoce nezastavi a on zas ldyby mel zustat doma tal zesili
Ja bych to i tak prijala, ale on by se kvuli nasim hadkam chtel i rozejit. Rika ze to je proste jeho hranice. Ja to nekdy i umim rict hezky a tise, ale uprime pokud me nekdo nastval tak ten hlas me tak nejak pomuze tu emoci dostat ven. Samozrejme bez nejakych vulgarit. zadny beh, nebo tak mi nepomaha.

• Citovat
  • Nahlásit
10095
26.7.21 23:39

Jak se začnete hádat, svlíkni se donaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
26.7.21 23:55
@Anonymní píše:
Zakladatelka @Tarjei
No to oboji moc nejde na me zabira jen to ze me ten clovek „uzemni“ tim, ze mi nejak da najevo, ze mu na me zalezi.Nic jineho me proste ty emoce nezastavi a on zas ldyby mel zustat doma tal zesili
Ja bych to i tak prijala, ale on by se kvuli nasim hadkam chtel i rozejit. Rika ze to je proste jeho hranice. Ja to nekdy i umim rict hezky a tise, ale uprime pokud me nekdo nastval tak ten hlas me tak nejak pomuze tu emoci dostat ven. Samozrejme bez nejakych vulgarit. zadny beh, nebo tak mi nepomaha.

Ale ty mu přece nemůžeš dávat zodpovědnost za svoje emoce. Jsou tvoje a TY se s nima musíš naučit pracovat. A to tak, abys neubližovala ostatním a tím, ze překračujes jeho hranici mu ubližujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
27.7.21 00:04

Vzdyt nejsi opice, ani male dite, aby ses neumela ovladat. Kdyby na me nekdo spustil serenadu, rozhodne bych mu v tu chvili nerikala nic hezkeho, a to ani, ze ho mam rada.

Musis maknout sama na sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 00:12

Jsme s muzem 19let a pohadali jsme se cca 3×. Oba jsme typy, ktery si k dane veci reknou svuj nazor/pohled, ale neurazime se, neosocujeme, nenadavame si apod. Mame k sobe stale vzajemnou uctu.
Nasledne nastava ticho a jeden z nas to nevydrzi a zacne komunikovat.

Podle Tveho popisu jsi pomerne nezrala/nevyzrala a docela Tveho muze lituju.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 00:38

Já se s nikým moc nehádám, natož zvyšovat hlas (to bych zněla fakt hodně blbě, asi jako moje matka) - ani si nepamatuji, kdy jsem se naposled hádala, možná tak v 17 s rodiči kvůli tomu, ať nechodím s třicátníkem, a já na to že je to moje osudová láska a kdesi cosi :mrgreen: :roll:? No, nebyl. :lol: Jinak teda s manželem jsme 6 let, a zatím všechny spory končí záchvaty smíchu, tak nevím, jako ideální to taky není, bolí z toho břicho a párkrát jsem se málem udusila. Ale zvedne to náladu. :)

• Citovat
  • Nahlásit
8526
27.7.21 00:42

Myslím si, že jeho reakce je rozumná, taky bych odešla, řvi si třeba do zdi :nevim: Nesnáším takové scény, pokud je nějaký problém, chci ho konstruktivně řešit a ne aby na mě někdo ječel jak Viktorka u splavu. Ty se snažíš vysvětlovat a omlouvat své chování, ale spíš by ses měla zaměřit na to, jak to změnit a naučit se s emocemi lépe pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 01:18

Tady zase reagujou samý slepice…Možná máš poruchu, jsi bud histrionik nebo můžeš mít jinou poruchu nálad a věřte nebo ne, ale to má člověk v mozku jinak a za to opravdu nemůže, a v některých situacích fakt pomůže jenom to, když se oba partneři naučí to zvládat a toho člověka uklidňovat, a pokud nechce k párovému terapeutovi, evidentně je to arogantní vůl, který myslí jenom na sebe. Jako dělat ze sebe chudáčka, že když máš emocionální výlevy, tak uteče? wtf? :D Mu je snad 12 let, aby to neustál jako chlap? Takovýho bych teda určitě nechtěla. Jedna psycholožka na DVTV říkala, že chlapi, kteří byli na vojně, tak jsou vůči ženským emocím a náladám o dost víc odolnější. A nemaj problém ženskou uklidnit. Já bych ho kopla do zádele a našla si pořádnýho chlapa, a ne takovýho fňuknu. Asi na tu párovou terapii nechce, protože by se odhalilo, že máš právo bejt vytočená.

• Citovat
  • Nahlásit
65884
27.7.21 05:10
@Anonymní píše:
Ahoj, s pritelem jsme v patove situaci. Predem rikam, ze verim, ze se milujeme. ALE: Ja sem naucena hadat se tak, ze zvysim hlas vysvetlila jsem mu, ze to neni osobni a ze jedine, jak tomu muze zabranit je, mi v ten moment rict neco hezkeho treba, ze me ma rad nebo, ze ho zajima, co rikam, ale ze to musim rict klidne. Jenze on to nedokaze, protoze v ten moment me proste rad nema a nechape, ze je to jen nauceny vzorec z detstvi. Rika ze na mej proste nikdo rvat nebude a utika z bytu, coz zase ublizuje me. Kdyz chci vymyslet system tak se rozcili a nikam to nevede. Idealni by byl parovy terapeut, ale do toho by nesel. Ja mu to ale asi neumim vysvetlit, tak aby me pochopil.Jak se hadate vy? Jake na to mate figle?

Idealni by bylo, kdybys to vzala na vedomi a prestala rvat misto normalni komunikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65884
27.7.21 05:15
@Anonymní píše:
Zakladatelka @Tarjei
A cim te tak hrozne stve, ze musis zvysovat hlas?
@Anonymní píše:
Tady zase reagujou samý slepice…Možná máš poruchu, jsi bud histrionik nebo můžeš mít jinou poruchu nálad a věřte nebo ne, ale to má člověk v mozku jinak a za to opravdu nemůže, a v některých situacích fakt pomůže jenom to, když se oba partneři naučí to zvládat a toho člověka uklidňovat, a pokud nechce k párovému terapeutovi, evidentně je to arogantní vůl, který myslí jenom na sebe. Jako dělat ze sebe chudáčka, že když máš emocionální výlevy, tak uteče? wtf? :D Mu je snad 12 let, aby to neustál jako chlap? Takovýho bych teda určitě nechtěla. Jedna psycholožka na DVTV říkala, že chlapi, kteří byli na vojně, tak jsou vůči ženským emocím a náladám o dost víc odolnější. A nemaj problém ženskou uklidnit. Já bych ho kopla do zádele a našla si pořádnýho chlapa, a ne takovýho fňuknu. Asi na tu párovou terapii nechce, protože by se odhalilo, že máš právo bejt vytočená.

Jestli ma nekdo poruchu, musi to resit, ne ocekavat, ze ho bude okoli chapat a omlouvat. To takhle rve i v praci a ceka pochopeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34431
27.7.21 06:11
@Anonymní píše:
Ahoj, s pritelem jsme v patove situaci. Predem rikam, ze verim, ze se milujeme. ALE: Ja sem naucena hadat se tak, ze zvysim hlas vysvetlila jsem mu, ze to neni osobni a ze jedine, jak tomu muze zabranit je, mi v ten moment rict neco hezkeho treba, ze me ma rad nebo, ze ho zajima, co rikam, ale ze to musim rict klidne. Jenze on to nedokaze, protoze v ten moment me proste rad nema a nechape, ze je to jen nauceny vzorec z detstvi. Rika ze na mej proste nikdo rvat nebude a utika z bytu, coz zase ublizuje me. Kdyz chci vymyslet system tak se rozcili a nikam to nevede. Idealni by byl parovy terapeut, ale do toho by nesel. Ja mu to ale asi neumim vysvetlit, tak aby me pochopil.Jak se hadate vy? Jake na to mate figle?

Proč se hadáš? Že nezvedl prkýnko? Ty nezvyšuj hlas a ovládej se, on by neměl utíkat jako malý Jarda. Stačí opustit místnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
27.7.21 06:27

Taky nemám ráda zvyšování hlasu, takže tvého partnera chápu, to si člověk pak připadá jako malé dítě. Všechny spory se snažíme co nejdele vést v rovině diskuze, bez urážení a řeči, které nejdou vzít zpět.

Jednou, na začátku vztahu, jsem řekla partnerovi, že je k*kot, to ho urazilo víc než všechno ostatní. Byl to můj naučený vzorec chování z předchozích vztahů, že nadávat si v hádce je vlastně ok. Odnaučila jsem se to a dnes mají naše spory úplně jiný pruběh. Takže doporučuji na sobě zamakat. Na sobě nemyslím jen tebe, ale i tvého partnera, protože utikanim se taky nic nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 06:41

My se hadame se zvysenim hlasu, jinak to neumime. Ale v zivote bych nechtela, at mi rika v hadce, ze me ma rad, abych se zklidnila :mrgreen: to mi od tebe prijde hodne detinske po nem chtit. Pokud se neovladnes, tak jsi k psychologovi nebo nekam ty. Hranice by pro tebe mela byt ta, ze mu to vadi a ze odejde :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat