Hádky s partnerem kvůli rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 10:36
Hádky s partnerem kvůli rodině

Dobrý den,

chtěla bych se hlavně vypsat a přečíst názory někoho nezaujatého, nebo někoho, kdo řešil podobné.

S mým mužem jsme se nikdy nehádali. Máme obdobný pohled na život, názory na výchovu dětí, podobný vkus na zařízení domova, trávení volného času, atd. Když už se naše názory v něčem rozcházely, tak umíme dohodnout kompromis. Teď k věci. Poslední dobou se ale hádáme kvůli jeho rodině. Jsou to takové věci, které se dlouho sbíraly a ve mě se to hromadilo, až jsem po poslední kapce bouchla.

Příjde mi, že maminka s mým chlapem manipuluje. Oba tchánovci jsou velmi silní kuřáci, kouří doma v celém bytě. Samo, že do toho, jestli si hulí doma, jim kecat nebudeme a nemůžeme, je to jejich bydlení. Proto po narození miminka řešíme návštěvy jak se dá, bud u nás, na střídačku u švagrových, venku na procházkách… Ale k nim prostě nechodíme. V minulosti po hodinové návštěvě, šlo doma vše včetně bund do pračky. Mě jako nekuřákovi to vadí.
Tchýně začla hučet do muže a v poslední dobou to dělá často, pokaždé, co se vidí sami (on sem tam po práci skočí k nim). Minule přijel, že brečela, že tam její vnouče ještě nebylo, že už to prý u nich nesmrdí a že se jim nechce chodit po návštěvách, ale návštěvy mají probíhat u nich. Nevím, na muži jde vidět, že nad tím opravdu přemýšlí. Oni mi teda přijdou trochu sobci, nevěřím, že nebudou doma kouřit. Kouřili i na první procházce s kočárkem. Mě bylo až trapně, hrdá babička s dědečkem, kočárek a oba v ruce cigaretu. Jsem se styděla. Chlap jim na té procházce párkrát na to téma něco řekl, ale z jejich strany bez reakce. :? Co mě teda vadí asi nejvíc je, že se to týká nás všech a tchýně to řeší jen sama s mužem. Mě jde teda spíš o zdraví miminka, než o pohodlí rodičů muže.

Už jsme se několikrát s mužem na to téma chytli. I když mě to mrzí, protože se to týká jeho rodiny, není to problém mezi námi dvěma.

Reakce:

arinecka
Závislačka 4679 příspěvků 04.04.18 10:43

To je těžký no, pokud nedokážou vydržet chvilku bez cigatery ani kvůli miminku tak to je pak problém :nevim:

Janli
Kelišová 5731 příspěvků 9 inzerátů 04.04.18 10:58

Já bych tomu jednou dala šanci, ale pokud by si někdo kdekoliv v bytě zapálil, už by mě tam neviděli. Běž tam až bude teplo a trvej na otevřených oknech.

Mala.ještěrka
Kecalka 276 příspěvků 04.04.18 10:59

Stála bych si za svým a dítě tam nebrala. Existuje terciální kouření, tj. vdechování karcinogenních látek z cigaretového kouře, které se usazují a zůstávají v kobercích atd. A nejvíc je tomu vystaven ten, kdo je podlaze nejblíž, takže hlavně malé děti. Ale nevím jak to vysvětlit manželovi :nevim:. Možná zkusit něco pogooglit, ale v češtině těch informací zatím moc není

Mala.ještěrka
Kecalka 276 příspěvků 04.04.18 11:03

Tady něco málo jestli kámošíte s angličtinou https://www.mayoclinic.org/…faq-20057791

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 04.04.18 11:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,

chtěla bych se hlavně vypsat a přečíst názory někoho nezaujatého, nebo někoho, kdo řešil podobné.

S mým mužem jsme se nikdy nehádali. Máme obdobný pohled na život, názory na výchovu dětí, podobný vkus na zařízení domova, trávení volného času, atd. Když už se naše názory v něčem rozcházely, tak umíme dohodnout kompromis. Teď k věci. Poslední dobou se ale hádáme kvůli jeho rodině. Jsou to takové věci, které se dlouho sbíraly a ve mě se to hromadilo, až jsem po poslední kapce bouchla.

Příjde mi, že maminka s mým chlapem manipuluje. Oba tchánovci jsou velmi silní kuřáci, kouří doma v celém bytě. Samo, že do toho, jestli si hulí doma, jim kecat nebudeme a nemůžeme, je to jejich bydlení. Proto po narození miminka řešíme návštěvy jak se dá, bud u nás, na střídačku u švagrových, venku na procházkách… Ale k nim prostě nechodíme. V minulosti po hodinové návštěvě, šlo doma vše včetně bund do pračky. Mě jako nekuřákovi to vadí.
Tchýně začla hučet do muže a v poslední dobou to dělá často, pokaždé, co se vidí sami (on sem tam po práci skočí k nim). Minule přijel, že brečela, že tam její vnouče ještě nebylo, že už to prý u nich nesmrdí a že se jim nechce chodit po návštěvách, ale návštěvy mají probíhat u nich. Nevím, na muži jde vidět, že nad tím opravdu přemýšlí. Oni mi teda přijdou trochu sobci, nevěřím, že nebudou doma kouřit. Kouřili i na první procházce s kočárkem. Mě bylo až trapně, hrdá babička s dědečkem, kočárek a oba v ruce cigaretu. Jsem se styděla. Chlap jim na té procházce párkrát na to téma něco řekl, ale z jejich strany bez reakce. :? Co mě teda vadí asi nejvíc je, že se to týká nás všech a tchýně to řeší jen sama s mužem. Mě jde teda spíš o zdraví miminka, než o pohodlí rodičů muže.

Už jsme se několikrát s mužem na to téma chytli. I když mě to mrzí, protože se to týká jeho rodiny, není to problém mezi námi dvěma.

Počkej. Ty ho nechceš vzít k nim, protože se tam jindy kouří?

Nebo ho tam nechceš vzít, protože by tam kouřili nad miminem?

Pokud a) tak přeháníš, i když terciální kouření skutečně existuje, tak jedna návštěva za měsíc děcku nic neudělá, to by ti on mohl začít zakazovat tvoje rodiče, protože mají PVC podlahu nebo tak něco pokud b) tak to nechápu a rozhodně bych nikomu kouřit v jedné místnosti s miminem nedovolila.

Jinak, tchyně je člověk. Prostě mluví o tom, co ji trápí se svým synem :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 04.04.18 11:24
@Anonymní píše: . Oni mi teda přijdou trochu sobci, nevěřím, že nebudou doma kouřit.

Tak snad máte pusu. Jasně bych jim řekla, že přijdete, pokud nebudou po dobu návštěvy v bytě kouřit. Nikde v bytě. Ať jdou na balkon/ven.

Pokud řeknou ne, my to nevydržíme, tak žádná návštěva. :nevim:

A pokud si i přes to zapálí, prostě se zvednout a odejít.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 04.04.18 11:31

Moje máma s přítelem jsou taky silní kuřáci a když k nim přijedu s malým, chodí kouřit do jiné zavřené místnosti, kde se celou dobu větrá. I tak mám věci načichlé, ale malý nikdy. Sama jsem vyléčený kuřák a smrad z kouře nesnáším. Ale je to jejich volba a snaží se být ohleduplní.

Bebuše
Echt Kelišová 7859 příspěvků 04.04.18 11:35

Tchán taky doma kouří, ale naštěstí má rozum a je s ním normální domluva. Když dorazíme (ohlášení) s dcerami má v celém bytě vyvětráno a chodí si zapálit buď do mezipatra na balkón nebo to prostě vydrží. I tak jde doma všechno do pračky ;)

Uživatel je onlineNell2
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 04.04.18 11:42

Moje babička žije se synem a jeho přítelkyní. Ti 2 jsou opravdu hooodně silní kuřáci. Když ví, že některý den odpoledne přijedu tak od rána větrají a kouří venku, ale já prostě tak strašně smrdím, že když přijedu domů všechno jde do pračky a já do sprchy. Takže naše mimčo bych tam prostě nevzala. Úplně ti rozumím, ale asi bych třeba jednou za měsíc k nim zašla. Samozřejmě by museli mit vyvětráno a nekouřit když tam budete, ale to je snad jasne.

Monchichik
Závislačka 4731 příspěvků 04.04.18 13:38

Do bytu, kde jsou dva kuřáci bych nešla, a už vůbec ne s dítětem. Moje ségra kouří a když tam výjimečně jdu, musíme komplet do pračky všichni včetně bund a i pes je nechutně načichlej. To, že tchánovci nechtějí chodit na návštěvu k vám, je jejich problém, ne tvůj.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >