Hallux - jak dlouho trvá léčba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DzungaracekChlupacek
Kecalka 424 příspěvků 18.05.19 15:31
Hallux - jak dlouho trvá léčba?

Ahoj, chci se zeptat, jak dlouho u vás trvala léčba halluxu, než se to úplně vyléčilo? Nosìm korektory, ortézy, cvičím… Tak se chci zeptat, abych věděla kdy to tak můžu očekávat (samozřejmě vím, že doba léčby je individuální.) Moc děkuji.

Reakce:
stinga
Kelišová 7037 příspěvků 18.05.19 17:03

@DzungaracekChlupacek jak se dá cvičit na hallux? :nevim:
já myslím, že nic než operace nefunguje

vokishka
Extra třída :D 14482 příspěvků 18.05.19 17:10

Taky se divím, že existuje nějaká jiná léčba než operace. Rozhodně mi doktor nic neříkal.

stinga
Kelišová 7037 příspěvků 18.05.19 17:21

@vokishka tak na internetu jsou k dostání „zázračné“ léčebné metody, ale doktoři nabízejí pouze operaci

AnastazieB
Echt Kelišová 8706 příspěvků 18.05.19 17:22

Hlavně bych zašla za dobrým fyzioterapeutem… Hallux většinou způsobuje nevhodná obuv, která tlačí prsty k sobě a operace častokrát není vůbec nutná. Je ale potřeba si o tom něco zjistit.

vokishka
Extra třída :D 14482 příspěvků 18.05.19 17:29
@AnastazieB píše:
Hlavně bych zašla za dobrým fyzioterapeutem… Hallux většinou způsobuje nevhodná obuv, která tlačí prsty k sobě a operace častokrát není vůbec nutná. Je ale potřeba si o tom něco zjistit.

to nebude jen botama. NOsím hlavně botasky, širší v nártu, aby mě to netlačilo, doma bosky. A haluxy se spíš pomaličku zvětšují.

yarenka777
Kecalka 240 příspěvků 1 inzerát 18.05.19 17:36
@stinga píše:
@DzungaracekChlupacek jak se dá cvičit na hallux? :nevim:
já myslím, že nic než operace nefunguje

Pomůže pouze operace na ortopedii ve FN. Nikdy ne ambulantně. Při operaci se přešívají napřimovače palce v lokální anestezii. Pak týden v nemocnici a minimálně 6 měsíců o berlích. Na nohu se nesmí stoupnout. Je to poměrně závažný zákrok do kloubu, který po operaci potřebuje čas na totální zhojení. Sama mám operovaný pravý hallux už před asi 20 léty. A doposud jsem zcela bez problémů, ani o něm nevím. Pokud si necháte operovat v ambulanci, je to fakt řezničina. Operoval mne osobně profesor a vysvětlil mi, kolik zničených nohou musel operovat a nebo dokonce amputovat palce. Nevěřte lapiduchům, běžte na ortopedii a trvejte na 5-ti denní hospitalizaci. Pak sádra a nakonec ortéza. Nejde to uspěchat! Palec je velmi důležitý na chůzi celý život. Zajišťuje stabilitu celého těla. Na žádná „rovnátka“ nevěřte.

AnastazieB
Echt Kelišová 8706 příspěvků 18.05.19 18:09

@vokishka když myslíš… Podívej se na špičku, kam směřuje a jak máš prsty… Zdravá noha má palec úplně rovně dopředu, nezahýbá směrem k ostatním prstům. Pokud tě to ještě nebolí, tak máš ještě čas začít s tím něco dělat.

vokishka
Extra třída :D 14482 příspěvků 18.05.19 18:15
@AnastazieB píše:
@vokishka když myslíš… Podívej se na špičku, kam směřuje a jak máš prsty… Zdravá noha má palec úplně rovně dopředu, nezahýbá směrem k ostatním prstům. Pokud tě to ještě nebolí, tak máš ještě čas začít s tím něco dělat.

v těch botech, co mám, to právě nebolí, kupuju si pořád jen ty stejné, Prestiže. V jiných dlouho nevydržím.

DzungaracekChlupacek
Kecalka 424 příspěvků 19.05.19 18:33

Děkuji všem za rady, chodím k fyzioterapetovi, o operaci zatím nepadla řeč, ortoped řekl. že je dobře že nosím ortézy atd.. Tak uvidíme, budu ráda za další zkušenosti s halluxem a léčbou

Váš příspěvek
Reklama