Reklama

Hamilton, hlenová zátka a porod nikde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fragollinna
Závislačka 3018 příspěvků 31.12.16 22:17
Hamilton, hlenová zátka a porod nikde

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost, že Vám po Hamiltonu odešla hlenová zátka a přestaly skoro všechny bolesti/poslíčci?
Ve středu (37+5) mi dělala doktorka Hamiltona z důvodu velkého odhadu porodní váhy (už 3600 g), tak abych nerodila 4kg a více kg mimčo. Nález v tu chvíli byl čípek volně na prst, 1 - 1,5 cm, hlavička těsně naléhá. Doktorka říkala, že si myslí, že do 3 dnů porodím.
Ve středu jsem měla docela bolesti a špinila jsem, stejně tak ve čtvrtek. Ve čtvrtek v podvečer odešel první kus zátky, v pátek ráno odešel zbytek hlenové zátky. A odchod zátky jako kdyby to zabrzdil. Poslíčci přijdou vždy jen večer po teplé sprše, ale velmi rychle zase přestávají, prodýchnu si max. 2-3 bolesti, jinak to cítím jako trvalou bolest v podbřišku a tvrdnutí, ale nic nesnesitelného nebo dramatického. V noci normálně spím a ráno zase nic na porod nevypadá.
Myslela jsem si, že po odchodu zátky přichází porod už docela rychle :think: Tak furt porod vyhlížím, ráda bych už rodila, ale ono furt nic :lol: Odchod zátky to totálně zazdil a zabrzdil :mrgreen:
Je to normální? Má někdo podobnou zkušenost? :-)

Reklama

Reakce:

KKatka23
Echt Kelišová 7971 příspěvků 31.12.16 22:24

Mě dělali hamiltona ve 41. týdnů, zátka odešla a porod mi stejně nakonec vyvolávali :mrgreen: spíš se divím, že jste si ho nechala udělat tak brzo…jako na ten termín bych si ho nechala udělat taky, ale takhle se nedivím, že se mimču ještě nechce ven :) nechte tomu čas - odhad váhy je nevypovídající, kolikrát se pořádně seknou ;)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 31.12.16 22:24

Zatka muze odejit i 14 dnu pred porodem :nevim:

fragollinna
Závislačka 3018 příspěvků 31.12.16 22:32

@KKatka23 velké mimčo se u nás očekává. Já měla porodní váhu 4,3 kg a manžel 4,5 kg. Takže malá bude asi obřík. Manžel měl po porodu i zástavu, jak nedošlo ihned k nádechu, tak to skončilo vadou srdíčka (nesrostla přepážka mezi síněmi), kterou mu museli operovat v 9 letech. Mamka se mnou taky dost těžký porod. Celkově se mi nechce rodit 4,5 kg dítě :D
Dle doktorky tam je vše hezky připravené, tak jsme to chtěly trochu pošťouchnout a ono se prostě nic neděje. Nebo neděje, bolí mě břicho, třísla, stydká kost, vždy přijde dost velká bolest do pánve a musím to prodýchat. Ale není to nic stupňujícího se, dostávající pravidelnost a co bych nazvala porod. Zase nechci jezdit do porodky s každým píchnutím :)
Dám tomu čas, ona se malá narodí až bude chtít. Zajímaly mě právě zkušenosti, jestli to někdo takto měl taky ;)

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24767 příspěvků 31.12.16 22:33

Asi bych se nenechala ukecat na Hamiltona v tomto týdnu. Je ještě čas a váhový odhad je jenom odhad.
Jinak zkušenosti mám takové, že zátka klidně 3 týdny před porodem. A Hamilton zabral, pokud jsem byla po TP. To jsme se vždycky ještě týž den vraceli do porodnice… Pokud není vše připraveno, 10 Hamiltonů bude na nic…

Přeju rychlý porod (až to přijde) a zdravé miminko :kytka:

Příspěvek upraven 31.12.16 v 22:49

blueberryx
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 31.12.16 22:37

Se starsi mi odesla zatka tyden pred porodem. Vyvolavanym porodem. Jinak bych rodila buhvi kdy.
Mladsi mel ve 36.tt,den pred porodem, odhad od 2 lekaru na 2 utz odhad 3700. A mel 3250

Příspěvek upraven 31.12.16 v 22:42

blueberryx
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 31.12.16 22:37

2X :zed:

DomísH
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 31.12.16 22:39

Třeba čeká pěkně na novy rok :-)

Martina84
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 31.12.16 22:45

Tak já bych taky už ráda rodila, ale evidentně to ještě na porod není. Dej tomu čas. Odhad je odhad a realita bývá často jinde. Miminko půjde, až bude připravené.

KatieRz
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 31.12.16 23:08

Neboj to přijde :hug:. Mám dnes ten termín a nic :lol: Ani ta hlenova zatka mi ještě neodesla, tak přemýšlím zda to někdy třeba odchází az u porodu a né předem :)

Martina84
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 31.12.16 23:45

@KatieRz me u prvniho odesla az pri porodu, kdyz uz byly silne kontrakce. Tim bych se vubec neridila. Jednou to prijit musi :lol:

KatieRz
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 31.12.16 23:49

@Martina84 Uff jsi me uklidnila, protože všude jen čtu jak všem odešla zatka predtim :D

fragollinna
Závislačka 3018 příspěvků 01.01.17 00:21

Holky, máte pravdu, až se malé bude chtít, tak se narodí.
Mě spíš zarazilo, že před odchodem zátky byly poslíčci silnější. Ale až to bude, tak to bude :)

pitulinka
Povídálka 12 příspěvků 01.01.17 01:13

Mně dělali Hamiltony 3×.Vždycky jsem se rozkrvácela na půl dne a měla MS bolesti, ale porod se taky nekonal. Zátka mi odešla týden před porodem.

moumi
Kecalka 145 příspěvků 01.01.17 21:40

Stejně jako @pitulinka přesně 3× bolestivý Hamilton, celý den jsem lehce krvácela a bolel mě podbřišek…no a rodila jsem až za týden vyvolávaně. Už bych si Hamiltona nenechala udělat nikdy. A hlenová zátka mi odcházela taky postupně. Vydrž vydrž :) přijde to určitě :lol:. K té váze..nám se sekli v den porodu o půl kila..snad bude mimi tak akorát :). Hodně síly! :pankac:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama