Hamiltonův hmat v prvním i dalším tehotěnství - porody?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sakota
Kelišová 5422 příspěvků 22.03.18 10:14
Hamiltonův hmat v prvním i dalším tehotěnství - porody?

Dobré dopoledne. Chci poprosit o zkušenosti ty, které si nechávaly z nějakého důvodu dělat Hamiltonův hmat v prvním i dalším těhotenství. U první jsem ho po konzultaci s lékařkou měla 40+3 v poledne, druhý den ráno jsem porodila. Porod teda nic moc - malá byla hodně dole, ale ne stopro dorotovaná a na to, jak moc se tlačila na branku, jsem se otevírala pomalu (poslední 1cm trval asi 2 hodiny, i PA říkaly, že jak normálně maminy nelitujou, mě jim líto je, že to je hrozný). No a teď čekám druhé, 20m od prvního porodu. A přemýšlím - z logistických důvodů bych potřebovala porodit ideálně nejdýl v termínu (manžel má dovolenou, až mu skončí, tak se z práce nejspíš neutrhne, takže nebude u porodu, nebude moci pohlídat starší dítě, nebude mi moci pomáhat první dny u porodu… což by všechno šlo, kdyby se to zvládlo kolem termínu.) Prostě by vše bylo logisticky o hodně náročnější, kdybych měla přenášet víc než třeba den či dva (samozřejmě mám i plán pro tuto variantu, ale…). Kontrolu v porodnici budu mít 39+5 a pak nejdřív 40+4 předpokládám. A teď váhám, zda na té 39+5 mám požádat o vnitřní vyšetření a názor lékaře na stav porodních cest a v případě jejich zralosti opět požádat o Hamiltona, nebo být trpělivá a risknout to a čekat. Přiznávám, že mám trochu obavy, aby druhý porod taky nebyl tak náročný, jak první (už proto, že jsem po něm byla ve špatném zdr. stavu, nemohla jsem mít dítě první dva dny u sebe atd.), nebo zda ani dva Hamiltonové porody nemusí být stejné a jako druhorodička bych měla šanci na rychlejší a hladší porod i po Hamiltonu… máte někdo zkušenost nebo konzultoval někdo něco podobného s lékařem? Děkuji

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 22.03.18 10:17

@sakota jako o Hamiltona můžeš požádat, ale třeba mi ho dělali 3× a nepomohl, rodila jsem 41+5 vyvolávaně :think:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9103 příspěvků 22.03.18 10:27

Měla jsem ho u obou dětí, nepomohl a každy porod byl jiný. Klidně bych si o nej řekla

Míša213
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.03.18 10:29

Jinak je otcovska dovolena prece. To ho pustit na tyden museji :palec:

sakota
Kelišová 5422 příspěvků 22.03.18 10:37

@Míša213 Vim o tom, ptala jsem se ho, jeste se neptal v praci, ale je toho nazoru, ze kdyz to neni nahlaseno dopredu, ze ho zamestnavatel proste nepusti. Ale vubec nevim, jak to funguje a zda je nutne to hlasit nejak dopredu nebo zda vubec ma zamestnavatel v nejake situaci pravo to proste zamitnout.

@martina.se Je mi jasne, ze se nelze spolehnout na to, ze zabere. A urcite bych do nej sla jen v pripade, ze by doktor souhlasil a porodni cesty se zdaly zrale a tak. Jen mam trochu strach z toho prubehu po prvni zkusensti, byt je mi jasne, ze mi nikdy nikdo nerekne, zda to vubec melo s tim Hamiltonem nejakou souvislost.

@Tichošlápek dekuji za zkusenost.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 22.03.18 10:42

@sakota tak nějak.. mi ho dělali několikrát na doporučení, protože malý byl už moc velký, ale stejně nezabralo nic, on se prostě držel zuby nehty :lol:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 22.03.18 10:57

Mně tedy Hamilton nepomohl. Ale ani nebolel. Nakonec mi syna vyvolávali. Jinak ta rotace u prvního nemusela s Hamiltonem vůbec souviset. Dceru jsem rodila bez zásahu po termínu a stejně špatně rotovala a zasekla se. Měla ruku za zády. Syn s Hamiltonem a vyvolávačkou měl zase ruku nahoru, ale šel hladce.

Uživatel je onlinemartanek29
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 22.03.18 11:04

U prvniho porodu mi Hamiltna delal doktor rano a vecer jsem porodila. U druheho porodu mi ho delali 2× a nic.

Veverko
Kecalka 256 příspěvků 22.03.18 11:09

@sakota tak to mám čerstvou zkušenost :)
Hamilton u prvního porodu v 40+2, porod krásně rozjel a rodila jsem druhý den.
Hamilton letos na dvakrát a nic ( 40+3 a v 41 tt).Myslela jsem, že se bezpochyb rozjedu když rodím podruhé a já jsem si musela počkat až do 41+5 kdy jsem měla nastoupit do nemocnice k vyvolání porodu, ale nad ránem mi praskla voda, nastoupily kontrakce a porodila jsem krásně během 2 hodin.
Takže těžko je plánovat porod. Taky jsem měla svoje namyšlené a vypočítané a muselo se to celé přehodnotit a prispusobit.
Přeji ti hodně štěstí ať je to tak jak si přeješ.

sakota
Kelišová 5422 příspěvků 22.03.18 11:10

Diky vsem. Ja vim, ze kdyz ditko neni pripravene, tak je Hamilton u zadele, ale u prvniho to (mozna, miru vlivu Hamiltona uz nikdy nikdo nevypocita, treba bych rodila stejne i bez nej) zabralo. Tak ja uvodim, co mi povi lekar a zda bufe aspon ochoten na zadost provest vnitrni vysetreni a zhodnotit, jak to vypada (standardne je na poradne jen monitor a utz, vnitrni vysetreni ne).

Strangerka
Povídálka 13 příspěvků 22.03.18 11:19

Zdravím, mně dělali Hamiltona v den termínu porodu, začala jsem rodit až 40+6 ráno, porodila 41+0 dopoledne, takže neměl vliv ani na termín ani na trvání porodu, bohužel. Byl to první porod.
Ze zákona má tvůj muž nově nárok na 7dní otcovské dovolené, tam zaměstnavatel nesmí nic namítat (ovšem zda to tak je i v praxi, kdo ví). myslím si ale, že na ni může nastoupit až když se mimi narodí, neřídí se to termínem porodu, a je potřeba si to vyběhat po úřadech, takže to, jestli bude u porodu, ti to bohužel nevyřeší :? Mohlo by to ale vyřešit tu následnou péči, až budeš v porodnici.
Mají to ti chlapi na prd, kdybych nerodila takovou dobu, že si přítel stihl přehodit s kolegou službu na další den, tak bych ho tam neměla.

luloinka
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 22.03.18 11:24

U prvního nepomohl, proveden v úterý, porod v pátek. U druhé pomohl, proveden ve čtvrtek dopoledne, potom špinění, nepavidelné bolesti, v pátek v 11 dcerka na světě. Potřetí uvidíme možná za 3 týdny :dance:

Míša213
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 22.03.18 11:29

@sakota zamitnout to nesmeji je to proste zakon. Co vim tak to funguje tak, ze nahlasi, ze zena porodila a je ten tyden doma. Az se vrati do prace odevzda sefovi formular, ktery je volne ke stazeni na internetu. Tu dovolenou muze cerpat od narozeni asi az do konce sestinedeli ale to si nejsem uplne jista. Teda v te dobe si tu dovolenou muze vzit kdykoliv bude chtit. Ale v praci to rozhodne zatrhnout nemohou ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama