Harmonogram prvních příkrmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marky07
Stálice 72 příspěvků 48 inzerátů 01.11.14 10:48
Harmonogram prvních příkrmů

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat. Mám 5 měs. syna na UM, před týdnem jsme začali s příkrmy - zatím jen se zeleninou k obědu. Náš časový harmonogram krmení je již delší dobu v: cca 4až5-8-11-14-17-20 hod. V kterou hodinu byste zařadily oběd? Kdy byste zařadily do jídelníčku přesnídávky a v kterou hodinu? A kaše? Mohu je již začít dávat na spaní? Děkuji za reakce, trochu v těch příkrmech ještě plavu :roll:

Reakce:
pieters
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 01.11.14 10:59

@marky07 v 5 mlíčko-8 přesnídávku-11 oběd-14 tvaroh, jogurt-17kaše-20-mlíčko

marky07
Stálice 72 příspěvků 48 inzerátů 01.11.14 11:18

Kaše se nedává na noc, aby byl víc zasycený?

Fazulina
Závislačka 4271 příspěvků 01.11.14 11:26

Já bych dala v 8 snídani (mlíko), v 11 přesnídávku, ve 14 oběd (zeleninu), v 17 přesnídávku a ve 20 tu kaši + pokud si řekne, ještě mlíko. Měli jsme to taky tak, akorát jsem kojila a ne UM.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 01.11.14 12:09

Ja davala obed kolem druhe, lip mi to vyhovuje, jsme zvykli obedvat pozdeji.

Calathea
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 01.11.14 12:31

Záleží jak vám to bude vyhovovat. Já dávala oběd odpoledne po vyspání, aby měl malej jednak hlad a taky sílu a byl vyspanej. Před spaním byl ukňouranej a unavenej, to mi příkrmy vcelku odmítal.

marky07
Stálice 72 příspěvků 48 inzerátů 01.11.14 12:41

Nám malej spí ještě mezi každým jídlem, tak v tomhle je to zatím jedno, to bych jinak taky asi spíš volila oběd po spaní. Zatím ho dávám taky ve 14 hod., ale někdy to vyjde i později… Jinak máme jedlíka, sní co mu dám, jen běda, když se trochu opozdím :D

nykacek
Povídálka 24 příspěvků 01.11.14 12:48

@marky07 my zacali po zelenine k obedu davat presnidavku dopoledne, pozdeji k odpoledni svacine jogurt s ovocem a kasi na vecer pred spanim. Nejdriv do flasky (ale jen chvili, nema se to kvuli zubum), protoze kdyz uz byl pred spanim unaveny, lzicku nechtel. Rano mel jen mliko skoro do roka. Jinak jsme jeli podle techto tabulek http://www.kojeni.net/…_tabulky.xls - je tam jak rozvrh, kdy co zavest, tak i vhodnost potravin podle veku.

dariB
Stálice 69 příspěvků 01.11.14 20:38

@marky07 Mně malá vstává kolem 7, to dávám mílčko. Po dvou hodinách (cca v 9) má svačinu (jogurt), a pak po třech hodinách oběd (ve 12), svačina (v 15), večeře (v 18), mlíčko (19-20). Většinou dodržuju tyhle rozestupy, protože když jí dám jídlo dříve než po třech hodinách, tak nejí.
Ale ze začátku to bylo různé, řekla bych tak nějak jak to vyšlo..Začínali jsme dřívějším obědem. Když si zvykla i na masozeleninu, dávala jsem odpol. svačinu a pak i večerní kaši. Nakonec jsem zařadila dopol. svačinu a tím se mi posunul oběd na trošku pozdější hodinu.
Kaši nedávám těsně před spaním, protože to už je malá tak unavená, že už nemá sílu jíst :andel:
U vás bych dala UM v 5, v 8 svačinu, v 11 oběd, ve 14 svačinu, v 17 kaši a nakonec UM.

marky07
Stálice 72 příspěvků 48 inzerátů 03.11.14 09:29

Děkuji za rady, názory a typy. Nechám to zatím, tak jak to je - oběd ve 14. hod., ono se to asi stejně ještě změní, podle toho, jak bude dál spát :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >