Harmony test namísto odběru plodovky

126
8.3.16 22:41

Harmony test namísto odběru plodovky

Ahojte, chci se zeptat na vaše zkušenosti s Harmony - neinvazivním testem na vývojové vady. Uvažuji o něm namísto odběru plodové vody, kde mám strach hlavně z následných komplikací. Odběr plodovky nebo krevní test (Harmony) nám byl doporučen po prvním screeningu, kde vyšlo vyšší riziko na Downa, ultrazvuk jsme měli v pořádku. Prosím o vaše zkušenosti, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
8.3.16 22:56

@Manel Ahoj, ja mam za sebou Prenascan (jiny neinvazivni test na stejnem principu). Rozhodovali jsme se kvuli vyssimu NT u prvniho screeningu. Ale nesla jsem hned - nejprve jsem byla na genetice na konzultaci, kde mi udelali integrovany screening (odber krve v 16tt a hodnoti se dohromady s prvnim screeningem) a pak jeste uz na minor markery. Protoze vsechno ostatni bylo v poradku a vysledky hodnoceny jako negativni, sam doktor mi rekl, ze by do plodovky nesel a tak jsem uz jen pro vetsi klid duse sla na ten Prenascan.

Mas za sebou neco dalsiho nez ten screening?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
8.3.16 23:05

@Danca7 Nemám nic dalšího, jen screening (byla jsem v 13 plus 0). UZT vyšel v pořádku, kontroloval markery, nic zvláštního nenašel, jen krev vyšla špatně s Down. syndromem 1:30 - nejsem si jista, jestli krev nemohla být ovlivněna antibiotiky, které teď beru a brala jsem taky do 12.týdne Utrogestan (hormony). Pak taky věk (34). Do plodovky se mi po přečtení všemožných diskuzí a komplikací po odběru nechce - asi je to lepší nečíst. Může být ten odběr bez problémů, ale to mi nikdo dopředu neřekne.
Ve kterém centru si prosím tě byla? Myslíš, že bych mohla požádat o další odběr krve (teď jsem 14 plus 4) třeba v tom 16.týdnu? Další screening mi nedoporučili (byla jsem v Prediku ve Zlíně) - navrhli buď ten neinvazivní test nebo odběr plodovky (až v 17.týdnu) nebo choriových klků (u mě nelze, jsou vzadu). Říkám si zkusit ten Harmony test a kdyby dopadl špatně, tak až pak amnio… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
8.3.16 23:24

Ja byla v Praze v Motole a na Prenascanu pak v Praze v Gennetu.
Me se taky do plodovky nechtelo - moje dr z Motola teda rika, ze tech komplikaci je jedno procento a jsou to pripady, ktere by dle ni stejne nedopadly dobre (slabe plodove obaly), takze by taky skoncily potratem i bez odberu, ale ja se stejne bala :roll: Takze jsme s manzelem od zacatku hledali ty neinvazivni testy. A pak, kdyby vysel spatne tak jako posledni plodovku. Jen nas informovali, ze musime jednat, aby pak nebylo pozde na pripadne ukonceni (z gen duvodu lze pry jen do 24tt). Nevim, jak dlouho Harmony trva, Prenascan pisou do 14ti dnu, me volali uz za tyden.
Zkusila bych konzultaci na nejake genetice - mas pravo na nazor druheho doktora (ja takhle byla jeden den v Motole a druhy v Gennetu, vedeli, ze se jdem jen zeptat) a uvidis, co ti doporuci. Treba v Prediku ten integrovany test nedelaji, ale jinde ti ho udelaji a daji dohromady s vysledky ze sceeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
8.3.16 23:44

@Manel takže ti dělali ten prvotrimestralní screening?? Mě bylo vysvětleno, že se u toho nevyhodnocuje zvlášť krev a zvlášť UTZ právě proto, že ta krev vychází falešně pozitivně ale vyhodnocuje se to dohromady, tzn vyjedou ti papír, kde máš zvlášť vyjeté markery z krve, zvlášť z utz a pod tím když se to hodí dokupy a to je směrodatný.
Já u první byla jen na triple testech a pak jsem šupajdila do genettu kde jsem odmítala odběr vody. Teď u druhé by mi krev taky vyšla s rizikem, nicméně když se to hodilo dokupy s UTZ tak tam je to riziko fakt minimální, na moji otázku mi lékař odpověděl, že na základě krve je to nepřesné, že každému ta chemie v těle funguje jinak(laicky řečeno ) a proto důležitý to dát dokupy i s UTZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
9.3.16 00:33

Ahoj, já byla na prenascanu v gennetu, ale né na tom, co zasílají do číny za 12500, ale na tom jejich, mají na něj certifikát, že to můžou dělat a je to ještě ve studii, takže jem ho měla zdarma, byl za týden a vyšel negativně, je na 97% a víš i pohlaví.
V Motole na Harmony byla kamarádka, podezření na DS. Stojí 15tisíc + 1500 za pohlaví a výsledky za týden. Bohužel to dopadlo špatně.
Držím pěsti! Ty peníze za to stojí, na plodovku ani náhodou!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
9.3.16 09:28

@Manel Ahoj, já byla na Harmony testu před dvěma roky, měli jsme na prvotrimestrálním screeningu riziko 1:52, Harmony nám vyšel negativní a mám zdravého syna :) Stál 15 tis. a výsledky byly asi za 8 dní. Byla jsem na něm v 16 tt. Na plodovku jsem nechtěla, šla bych pouze kdyby Harmony dopadl špatně..Tak přeju hodně stěstí, ať je vše v pořádku..!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
9.3.16 18:24

@Mjau Prosím tě, co to bylo za vyšetření, jak si byla v Gennetu, psala si „na tom jejich“. Nevíš, jak se to jmenuje nebo co po nich chtít, kdybych to chtěla absolvovat? Děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
9.3.16 18:27
@Romeesek píše:
@Manel Ahoj, já byla na Harmony testu před dvěma roky, měli jsme na prvotrimestrálním screeningu riziko 1:52, Harmony nám vyšel negativní a mám zdravého syna :) Stál 15 tis. a výsledky byly asi za 8 dní. Byla jsem na něm v 16 tt. Na plodovku jsem nechtěla, šla bych pouze kdyby Harmony dopadl špatně..Tak přeju hodně stěstí, ať je vše v pořádku..!!

Díky za reakci. Nám teď vyšlo riziko Down 1:30 - zvažuju nakonec Harmony nebo MaterniT 21, měla bych jít teď v pátek na odběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
9.3.16 18:40
@Manel píše:
@Mjau Prosím tě, co to bylo za vyšetření, jak si byla v Gennetu, psala si „na tom jejich“. Nevíš, jak se to jmenuje nebo co po nich chtít, kdybych to chtěla absolvovat? Děkuji…

Je to stejny test jako Prenascan, akorat ho delaji primo v Gennetu. Nabizeji ho pacientkam, ktere maji indikovanou amniocentezu, tak jako alternativu. My to riziko meli bohudik mensi a na zaklade dalsich vysetreni uz nebyl objektivni duvod, tak jsme absolvovali ten placeny Prenascan. Nejlepsi by bylo zajit tam na konzultaci - asi nejlepe do Prahy a oni to s tebou proberou a podle konkretnich vysledku ti to bud navrhnou nebo ne. Drzim palce :kytka:
Jo, nejprve jsem tam volala, termin mi dali cca za tyden a pak uz to slo rychle - kdyz se rozhodnes, muzou odber udalat hned. A myslim, ze tam delaji i ten integrovany test - ten je stopro na pojistovnu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
10.3.16 00:54
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie