Harvardský styl citování - jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slečna97
Kecalka 156 příspěvků 13.06.19 09:31
Harvadsky styl citování - jak na to?

Ahoj,
vím, že bych se měla ptát na jiném webu, ale tak snad mi to odpoustíte. Rýpalky, které tomu nic nemáte, prosím, odpusťte si těchto poznámek. No, a teď k tématu.
Kdo tu aspoň trochu rozumí češtině či psal nedávno závěrečnou práci, jak napsat citaci, když na webu není autor? To jsem vyřešila tak, že jsem napsala, jméno aspoň jak se jmenují noviny, ale to je blbost? Název díla na stránce? To mi zase vedoucí řekl, že takto ne?
Vedoucí práce mi s tím moc neporadil :) a prezentace z naší knihovny ukazuje studentům, jak citovat knihy podle Harvardu. cituje r
A jak prosím odcitovat ještě tento zdroj Harvardským stylem citování?
a jak webovou stránku?
Například tuto: http://usm.lf1.cuni.cz/…_zkupiny.pdf

Díky všem za radu a přeji všem hezký den :)

Reakce:
Jana525
Kelišová 5629 příspěvků 13.06.19 09:56

S prominutim se sem nahackuji, taky me to v budoucnu ceka

marketak5
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 13.06.19 10:08

Nevím podle jakého stylu to je, ale zkusila bych citace.com myslím tak to bylo, zadala se data a ono to vygenerovalo celou citaci

HSY
Kecalka 170 příspěvků 13.06.19 10:24

Nejlépe se citování takového dokumentu vyhnout a dohledat to v odborné literatuře. Ten, kdo psal tento dokument, odněkud informace určitě čerpal. Myslím, že by to nemuselo být těžké dohledat.

Boeing737
Kecalka 107 příspěvků 13.06.19 11:36

Najít si odborný články, třeba na Google Scholar a citovat z nich. To co je v příspěvku jako příklad by nám nikdo do závěrečný práce nedovolil. Nejspíš je to jako učební materiál, který někdo sepsal a ně zdroj, ze kterýho čerpat.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9165 příspěvků 13.06.19 11:43

Tohle nelze citovat, neni co. Musis najit tu informaci, o kterou jde, v nejakem citovatelnem zdroji.

Váš příspěvek
Reklama