Hauck Shopper - znáte? Nebo raději Chicco nebo ABC design?

mirucha
21.2.10 00:15

Hauck Shopper - znáte? Nebo raději Chicco nebo ABC design?

Ahoj, zvažuji koupi sporťáku Hauck Shopper http://www.eshopbaby.cz/…-hauck-p616/ místo původně plánovaných golfek. Váhu má v podstatě stejnou, jako většina golfáčů a dle popisu se mi líbí (naživo jsem ho neviděla).
Nebo byste raději zvolili známou a osvědčenou klasiku třeba v podobě Chicco simplicity? :-)
Posledním mým favoritem je ABC design Mobile http://www.eshopbaby.cz/…esign-p2696/
Tak co myslíte? Děkuji za jakoukoliv vaši zkušenost :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Máte zkušenost s Hauck Shopper?

Přidejte zkušenost s Hauck Shopper
Napsat příspěvek

Reakce:

6298
21.2.10 09:03

Ahoj,
měla jsem ten ABC design,akorát malinko starší verzi. myslím, že je to solidní kočárek
za super cenu. Lehoučký,celkem prostorný, velký koš, kolečka taky nejsou úplně malá…
Mně vyhovoval :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
21.2.10 09:28

Ahoj,

mám 2 roky starou verzi Hauck Shopper - tehdy se dělal i divočejším designu :-) máme červený s kuličkama přes půl boudy. Jsem s ním poměrně spokojená, ale je to golfáč - lehkej, docela skladnej a horší jízdní vlastnosti. Ale já potřebovala levnej a se spojeným madlem (abych druhou rukou mohla vést staršího syna za ruku), takže jsem ho pořídila. Rozhodně se nedá srovnávat s klasickým sporťákem, kterej je odpruženej, můžeš s ním do terénu, jede jak víno (aspoň ten náš). Toto je klasickej vehikl na pojíždění po městě a co je velká nevýhoda (pro mě), má udělaný těžiště tak, že když chceš najet na obrubník, dost se nadřeš. U normálních golfek u toho šlápneš mezi kolečkama na železo a přední kola vlastně jednoduše zvedneš. Tady to nejde, protože v tom místě, kde bys šlápla, je brzda. Takže pokud to uděláš, zabrzdíš si akorát kočár :-) Takže při výjezdu na vyvýšené místo musíš vší silou trhnout madlem dolů… No prostě fakt jen na pojíždění po městě, jako všechny golfáče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
21.2.10 11:48

Ahoj mirucho, hauck shopper máme už 2 roky, ale podruhé už bych ho nekoupila. Přesně jak píše Lasicka, je to na popojíždění ve městě nebo po obchodním centru, na to je fakt dobrý - má velký nákupní koš a madlo před prckem je docela vysoko, takže ti nevypadne, když se po něčem natahuje. Ale sedací plocha mi připadá dost malá, taky ta plocha na nožičky je krátká a hrana docela tvrdá - když malý spí, zvedám mu tu podložku na nohy do roviny, ale nožičky mu trčí nepodložené ve vzduchu a od té tvrdé hrany mívá otlačeniny - podkládám mu nožičky radši plínou. Kamarádka si tehdy koupila Chicco a kočár jim vydržel mnohem dýl - Hauck má jen přední kola zdvojená, Chicco má oboje zdvojená, takže víc vydrží, taky se tak nesjedou - Hauck má „gumová“ a ty jsme ojeli hned první týden. Na druhou stranu Hauck má spojené madlo, takže se dá kočárek ovládat jednou rukou. Když jsme ho kupovali, říkali jsme si, že je zbytečné utrácet za druhý kočár (za hluboký jsme dali docela dost peněz), tak jsme vybírali mezi levnějšími sporťáky. Ale po těchto zkušenostech vím, že je lepší si připlatit spíš za sporťák, protože hluboký kočár člověk využije necelý rok, zato sporťák ještě další 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
21.2.10 12:10

Dominko, já mám super trojkombinaci taky od Haucku, odvozila jsem v ní 2 děti a vypadá pořád stejně - nevyšisoval, ani jedna oprava nebo reklamace. ALE na dennodenní skládání a rozkládání do auta, když jedem do města, na to nemám fyzičku. Proto jsem si na každý dítě k luxusnímu sporťáku (trojkombinace) pořídila lehký golfky (shopper), abych se nemusela dřít s těžkým kočárem. Taky záleží, co s kočárem chce člověk dělat - my jezdíme po vesnici, po lesních cestách a to se s golfáčema nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
21.2.10 12:22

Lasicko, my měli trojkombinaci od Inglesiny a maximální spokojenost! Odvozila jsem v Inglesině oba kluky a když jsem ji prodávala, pán se divil, že je kočár po 2 dětech jako nový. Zato Hauck jsme odrovnali během 1 roku a pro druhýho rošťáka jsme kupovali nový sporťák. Neshazuji značku Hauck, ale model Shopper už bych opravdu nekoupila. My máme oba klučíky odmalinka urostlý chlapáky, doktorka se vždycky vyděsí, jak rostou, když se po čase ukážeme, tak jsme třeba měli vybírat pevnější, bytelnější sporťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
21.2.10 14:24

chicco simplicity nemá zadní kola zdvojená…
nevím, co je na chiccu „osvědčená značka“, možná kdysi, ale to býval i hauck… :wink: jedno chicco jsem měla a děkuji, už bych nehctěla…

to chicco má více místa pro dítě, ale nemá polohovací nohy, prostě visí dolů, je tam jen ten pásek dole..
u toho haucku všichni píší polohovaní nohou, ale je to dost krátká opěrka..

od sousedů-http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2650

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
23.2.10 11:43

Chicco mě taky neláká, ale ten model, co se prodával zhruba před 2-3 lety měl oboje kola zdvojená. Kdybych se nemusela ohlížet na peníze, určitě bych šla do kvalitnějších kočárků, než je Chicco, Hauck, ABC Design…, raději Jané apod. Ale to už je jiná cenová kategorie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
23.2.10 19:50

myslím, že před pár lety bylo chicco fajn, byly to kočáry, které vydržely hodně, viz to, že se prodávají ct0.4 po dvou dětech a stále kočáry drží.. ale ty dnešní :( liteway vypadá jako vrak po 1/2 roce.., for me už v obchodě, multiway má koečka do šrotu po pár měsících :( atd. přijde mi že šidí materiály, zaměřily se na low end :( i když simplicity je z nich ještě nejlepší..
ale jinak, ct 0.3 ponee, předchůdce simplicity, měl taky zadní kola jednoduchá, 0.2 taky. zdvojená měla jen ct0.1.. ale ta zas měla rozpojenou rukojeť..

ale jinak souhlasím, že je lepší levnější hlubočák a lepší sporťák, páč ten se použije déle.. já třeba hlubokou korbu vozila jen 5 měsíců, kdeže rok! a to by mě teda štvalo ještě víc :D

ale k původnímu dotazu, z těch tří variant se mi nejvíce zamlouvá asi ten ABC design… nevím, hauck jsem viděla a přišel mi takový hodně subtilní - předtím se mi hodně líbil, podle obrázků. to chicco nemá polohovací nožičky, což by mi hodně vadilo :( nevím, jak jsou na tom s kvalitou, ale na ABC jsem zatím moc stížností nečetla.. tak snad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.10 20:06

Já mám Chicco Simplicity, mám ho pár dní, ale už jsem ho vytáhla ven a jsem spokojená, projela jsem s ním i cestu, na který se asi 15 cm vrstva ušlapaného sněhu, zvládá a nerovný terén, na obrubníky najíždím v pohodě, je lehký, vynesu ho do schodů i s malým, má nastavitelnou rukojeť, což pro mě bylo důležité, a že nemá polohovací nožičky? Bóže, malýmuje už 15 měsíců, víc se nachodí, než najezdí, takže to nám nechybí. Zrovna jsem potkala kamarádku, která ho má už od loňska a je to prý úžasnej kočárek, je s ním moc spokojená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
6.2.15 19:04

My máme hauck shopper pár týdnů. Kopila jsem ho narychlo v bazárku, kde byl jedinej. A byla to nouzová koupě. Sportovní, co jsme měli předtim byl už hróózně rozvrklanej a hitem posledních týdnů bylo, že se mu začli lámat šrouby na postranicích. A ikdyž to manžel furt opravoval, už to v podstatě bylo neopravitelný. Byl to kočár koupenej taky ve frcu, takže těžko říct, co měl za sebou z dřívějška. Ale my jsme mu dali pěkně zabrat. Když vozil hlubokou i sportovní korbičku, jezdili jsme s nim lesama, po kořenech, do kopců, po kamenech…A už prostě dosloužil. Ale zpátky k tomu Haucku. Naší malej už je přes dva roky, tak po poslednim rozbití sporťáčku capkala pěšky. A ikdyž je šikulka, tak já mám jen jedny nervy a furt jí popohánět a jít šnečím tempem a trvat natom, že jí neponesu. Takže jsme „šupajdily“ do toho bazárku, páč tady na malym městě i v blízkym většim to byl jedinej kočár, co nestál přes litra. (byl za 1000). No, až pak mi došlo, že tim „shopper“ fakt mysleli shopper… :zed: :D Terén to moc nedává. už dlažební kostky jsou výkon :D. Zádová opěrka i v max. posazení je furt příliš skloněná do lehu. Opěrka na nohy je fakt bída!! je tam takovej kousíček plastu. Furt jí z toho ty nožky sjížděj. Každou chvilku malá říká, že padá a já jí musim posazovat. To mý nervy taky moc baví :D :zed:. A paní, co tu psala o tom těžišti, má recht. Ale proti tý rozpadací hrůze, co jsme měli, to celkem jde. Teda až na ty věci, co jsem psala, ty by chtěli vychytat. Čekam další miminko, tak snad se nám povede koupit slušnej kočár, co vydrží aspoň pro ně a malá b´bude ochotně capat vedle. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama