Hcg+b 99,93 u/l 4+2tt - mimoděložní těhotenství?

Anonymní
22.8.20 07:53

Hcg+b 99,93 u/l 4+2tt - mimodelozni těhotenství?

Ahoj holky,

Ve čtvrtek jsem byla pro bolesti břicha (které nakonec asi byly od střev) hospitalizovana v nemocnici, na utz ještě těhotenství nešlo vidět, ale ještě před odběrem krve mě strašili s mimodeloznim těhotenstvím, pak mi nabrali krev a cca za dvě hodiny přišli s vysledkama 99,93 u/l, ale vlastně nevím jestli je to v pohodě. Včera mě pustili domu s tím, že už mě nic nebolí a cítím se OK. Ale hned v pondělí mám jít zase na krev a utz. Uvažuji, že bych místo nemocnice navštívila spíše svého gynekologa. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5302
22.8.20 07:56

A proč si se nezeptala jestli je ta hodnota dobrá? Na kontrolu bez tam kam máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 08:04

Řekli jenom že se to zdá být ok.
Ale byla jsem z toho děsně vyjukaná protože hned jak mě přijali mluvili o přerušení a dali mi podepsat všechny papíry ohledně operace a anestezie a to na utz ještě nešlo vidět vůbec nic, ani v děloze, ale ani mimo ni.

A já mám teď strach jít zpět do nemocnice, že mi dítě vezmou bez důvodu jen tak preventivně. Naše nemocnice nemá moc dobrou pověst. V pondělí budu 5tt a pochybuju, že na tom utz uvidí něco jiného než v pátek.

• Citovat
  • Nahlásit
5082
22.8.20 08:19

Že mi dítě vezmou bez důvodu… Simtě, nejsi v Osvětimi. Tak souhlas jen s odběrem krve, ne? Důležité je, jak hcg poroste :palec: Asi chtějí vědět, že roste správně. Mělo by to být přes 200 :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:01

No, vím, že to zní absurdně, ale já z toho opravdu měla takový pocit 😀

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:04
@Anonymní píše: Řekli jenom že se to zdá být ok.
Ale byla jsem z toho děsně vyjukaná protože hned jak mě přijali mluvili o přerušení a dali mi podepsat všechny papíry ohledně operace a anestezie a to na utz ještě nešlo vidět vůbec nic, ani v děloze, ale ani mimo ni.A já mám teď strach jít zpět do nemocnice, že mi dítě vezmou bez důvodu jen tak preventivně. Naše nemocnice nemá moc dobrou pověst. V pondělí budu 5tt a pochybuju, že na tom utz uvidí něco jiného než v pátek.

Asi jsem ta vyjimka, ale mne se stalo, co tady popisujes. Vzali mi ale vejcovod, protoze si mysleli, ze je to mimodelozni. Ja ale zadne bolesti nemela. Nebylo mi nic. Jen nevideli plod v deloze, protoze doslo k castecnemu potratu pravdepodobne. Mela jsem slabou MS. Je dobre, ze jsi opatrná. Ja tehdy duverovala lekarum. Jestli nemas bolesti, jdi za svym gyndařem, at te sleduje. Pokud bys mela jakekoliv priznaky mimodelozniho, jeď rychle do nemocnice. Drzim palce, ať jsi ty i plod v pořadku!

• Citovat
  • Nahlásit
14626
22.8.20 09:06
@Anonymní píše:

A jak by ti ho vzali, když ho nevidí? Máš ještě hodně nízkou hodnotu hCG, takže jednak není na ultrazvuku nic vidět a jednak ty bolesti tím pádem budou těžko od mimoděložního, protože je potenciální embryo ještě příliš malé. Na kontrolu máš jít proto, aby se zjistilo, zda hCG roste jak má (a tedy bude brzy něco na ultrazvuku vidět a doufejme na správném místě), nebo třeba klesá a jedná se o neprosperující těhotenství. Normálně tedy jdi na krev, kdy ti řekli. Lepší máš tu nemocnici, protože mívají kvalitnější ultrazvuk. Embryo vidět ještě nejspíš nebude, ale může být vidět „dutinka“ v děloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:08

To mě moc mrzí :( přesně toho se bojím. Břicho mě trošku bolí, ale to by prej mělo byt normální. Žádné enormní bolesti nemám a nekrvácím.
Já se jí včera dokonce ptala, jestli by nebylo možné počkat do 8. Týdne než to přerušíme a ona že ne… Mně to přijde prostě všechno strašně divné a nemám z toho dobrý pocit.

Nicméně na tu kontrolu do nemocnice tedy zajdu, ale budu souhlasit jen s odběrem krve a případnou hospitalizaci odmitnu a navštívím ještě svého gynekologa.

• Citovat
  • Nahlásit
14626
22.8.20 09:08
@Anonymní píše:
Asi jsem ta vyjimka, ale mne se stalo, co tady popisujes. Vzali mi ale vejcovod, protoze si mysleli, ze je to mimodelozni. Ja ale zadne bolesti nemela. Nebylo mi nic. Jen nevideli plod v deloze, protoze doslo k castecnemu potratu pravdepodobne. Mela jsem slabou MS. Je dobre, ze jsi opatrná. Ja tehdy duverovala lekarum. Jestli nemas bolesti, jdi za svym gyndařem, at te sleduje. Pokud bys mela jakekoliv priznaky mimodelozniho, jeď rychle do nemocnice. Drzim palce, ať jsi ty i plod v pořadku!

Ale asi jsi neměla hCG pod stovku, ale někde v tisících, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51972
22.8.20 09:09
@Anonymní píše:

tak snad máš mozek ne? Ne nikam tě nepoženou, jeden odběr krve neřekne nic. proto máš jít na další aby viděli jestli hcg roste ;) na utz ted ani nic vidět nemůžou, pokud hcg bude kolem 200 tak ok, pokud hcg klesne nebo zůstane stejná hodnota je něco špatně. Zatím to vypadá dobře tak klid a k ukončení musíš dát souhlas. To není zákrok o kterém nevíš :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:11
@Litta píše:
A jak by ti ho vzali, když ho nevidí? Máš ještě hodně nízkou hodnotu hCG, takže jednak není na ultrazvuku nic vidět a jednak ty bolesti tím pádem budou těžko od mimoděložního, protože je potenciální embryo ještě příliš malé. Na kontrolu máš jít proto, aby se zjistilo, zda hCG roste jak má (a tedy bude brzy něco na ultrazvuku vidět a doufejme na správném místě), nebo třeba klesá a jedná se o neprosperující těhotenství. Normálně tedy jdi na krev, kdy ti řekli. Lepší máš tu nemocnici, protože mívají kvalitnější ultrazvuk. Embryo vidět ještě nejspíš nebude, ale může být vidět „dutinka“ v děloze.

No právě! To mi na tom nesedí! Když nebyli schopni lokalizovat embryo, tak proc mi vůbec říkají, že bude potřeba přerušení a dali mi vse podepsat.
Na mě to prostě působilo tak, že si nechtěli vzít na triko nějaký průser a tak se chtěli preventivně pojistit revizí. Pak mi ještě sestra říkala, že jsem mladá a že budu mít ještě spoustu dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
14626
22.8.20 09:17
@Anonymní píše:
No právě! To mi na tom nesedí! Když nebyli schopni lokalizovat embryo, tak proc mi vůbec říkají, že bude potřeba přerušení a dali mi vse podepsat.
Na mě to prostě působilo tak, že si nechtěli vzít na triko nějaký průser a tak se chtěli preventivně pojistit revizí. Pak mi ještě sestra říkala, že jsem mladá a že budu mít ještě spoustu dětí.

Nebyla jsem u toho, třeba měli ve zprávě od tvého Dr., že je podezření na mimoděložní, tak papíry udělali dřív než ultrazvuk, kdyby ses jim tam pak sesypala a nebyla schopna nic podepisovat. :nevim: Nevím, neřeš to. A jak se cítíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:22
@Litta píše:
Nebyla jsem u toho, třeba měli ve zprávě od tvého Dr., že je podezření na mimoděložní, tak papíry udělali dřív než ultrazvuk, kdyby ses jim tam pak sesypala a nebyla schopna nic podepisovat. :nevim: Nevím, neřeš to. A jak se cítíš?

Já jsem u svého dr. právě ještě nebyla… Do nemocnice jsem ani jet nechtěla, trochu jsem tušila, že ta bolest břicha může být od střev, ale byla jsem tam odeslána zaměstnavatelem, když jsem ho zadala o dřívější odchod z práce.

Teď se cítím dobře, bricho mě bolí jen malinko, trochu záda, jsem nafoukla, ale nemyslím si, že by to bylo něco neobvyklého. Beru kyselinu listovou a železo, snažím se jít zdrave a vyváženě, hodně spím. Jenom mě trochu trápí obavy o plod, zřejmě bych uskodila sama sobě, kdybych na ty odběry nešla, protože nad tím musím furt přemýšlet… Manžel z toho má strašnou radost a mě to ubiji, že nevím, jestli je vše OK nebo ne. Hlavně mě strašně děsí představa operace. Ale snažím se nestresovat a říkat si, že všechno bude v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:27
  • jeste třešnička na dortu - po propuštění z nemocnice jsem zadala o neschopenku na tu dobu co jsem tam byla nebo alespoň propustku a řekli mi, že si mám vzít dovolenou 😀
  • Citovat
  • Nahlásit
14626
22.8.20 09:28
@Anonymní píše:
Já jsem u svého dr. právě ještě nebyla… Do nemocnice jsem ani jet nechtěla, trochu jsem tušila, že ta bolest břicha může být od střev, ale byla jsem tam odeslána zaměstnavatelem, když jsem ho zadala o dřívější odchod z práce.Teď se cítím dobře, bricho mě bolí jen malinko, trochu záda, jsem nafoukla, ale nemyslím si, že by to bylo něco neobvyklého. Beru kyselinu listovou a železo, snažím se jít zdrave a vyváženě, hodně spím. Jenom mě trochu trápí obavy o plod, zřejmě bych uskodila sama sobě, kdybych na ty odběry nešla, protože nad tím musím furt přemýšlet… Manžel z toho má strašnou radost a mě to ubiji, že nevím, jestli je vše OK nebo ne. Hlavně mě strašně děsí představa operace. Ale snažím se nestresovat a říkat si, že všechno bude v pořádku.

Nj, jenže když máš bolesti břicha, jsi v reprodukčním věku a navíc jsi nejspíš už měla i pozitivní test, tak se prostě počítá s mimoděložním. Je to potenciálně život ohrožující stav. Kdyby to bylo opačně, taky by sis stěžovala. ;) Teď to každopádně neovlivníš, tak si udělejte pěkný víkend (nejez nic, po čem ti bude špatně :mrgreen: ) a v pondělí uvidíte, jak to vypadá. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama