HELP!!!! K čemu potřebuje zubní víla zuby?

9868
11.1.09 19:27

HELP!!!! K čemu potřebuje zubní víla zuby?

Holky, prosím pomoc!

Adě právě vypadl první zoubek a protože si ze školky dotáhla to, že se dává pod polštář zubní víle, i my jsme ji to potvrdili. Jenže došlo na věc a já tď zaslechla, jak mučí tatínka dotazy, k čemu ta zubní víla zoubky potřebuje - já zkusila něco vymyslet, ale všechny varianty byly spíš do kriminálek po 22 hodině než pro dětské uši…

My na zubní vílu doma nehráli, mamka má moje mléčné zoubky v krabičce a já se na ně chodila dívat… Kurňa, proč si je ta víla bere? Co s nima dělá? (není úchyl? :o)

Jo a má tam už vidět stálou jedničku - roste jakoby vzadu, co s tím?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10766
11.1.09 19:37

:lol: :lol: :lol:
Lesino - taky uz mne napadlo co to je za výmysl, ta zubní víla. my je meli taky v krabičce . no neco do kriminálky byc hvymyslela taky… ale :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.09 19:55

Lesi my máme doma knížku, že zubní víly ty zoubky uvaří ve speciálním hrnci a pak se z nich udělají perly… a ty pak víly dávají do mušlí. To jde, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
xyz
3294
11.1.09 19:57

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak my dali zub pod polštář jen na noc, co měla Víla donýst dárek. Jenže pak zub jsme pak dali na památku do lahvičky. Řekli jsme, že byl pod polštářem jen aby Víla viděla, že zub vypadnul.

Takže koukám, že máme docela štěstí, že se Valuška na víc neptala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale budu tuto diskusi bedlivě sledovat, abych se dozvěděla pravdu.

PS: kámoška z Kanady říkala, že u nich nenosí dárky, ale prachy. Že dárek za zub už žádný dítě nevezme :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
11.1.09 20:05

Chtivá odpovědi jsem začala číst tuhle diskusi- protože od chvíle, kdy náš syn začal zbožňovat prasátko Pepi touží po tom, aby ho navštívila „zoubečková víla“ (přitom si na školní zuby bude muset počkat). Ale mám pocit, že Pepi pak našla od víly za zub čokoládový peníz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.1.09 20:09
vrony píše:
Chtivá odpovědi jsem začala číst tuhle diskusi- protože od chvíle, kdy náš syn začal zbožňovat prasátko Pepi touží po tom, aby ho navštívila „zoubečková víla“ (přitom si na školní zuby bude muset počkat). Ale mám pocit, že Pepi pak našla od víly za zub čokoládový peníz…

Vrony, to jo, čokoška bude - jenže Ada se začala vyptávat, co s těma zbama ta víla dělá :o Naštěstí ji plně zaujalo focení ďoury po zubu, takže otázky odložila naneurčito. Ale počítám, že se z toho ráno nevyvlíknu…

Anonymko, bezva nápad, ty perly :) Jen ten hrnec vynechám, to jsem si představila a neudělalo mi to dobře :D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
11.1.09 20:23

Lesi, co recyklace? Zuby pro nové děti? Taková zubní reinkarnace :lol: ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.1.09 20:27
vrony píše:
Lesi, co recyklace? Zuby pro nové děti? Taková zubní reinkarnace :lol: ?

To mě napadlo, ale co se zkaženými zoubky? A je to takové nechutné :D Líbí se mi perly - ze zkažených zoubků (Adli má dvě plomby) může být perlička se skvrnkou nebo z kazem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
11.1.09 20:27

Ahojky,

tvůj dotaz nás tu nejdřív s přítelem rozesmál :lol: :lol: :lol:

Ovšem přítel pohotově odpověděl, že je víla potřebuje pro miminka, aby jim mohli vyrůst provní zoubky. :oops: :wink:
Což mi připadá jako dobré vysvětlení, snad ti na to skočí. :wink: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.1.09 20:30
Odysea píše:
Ahojky,

tvůj dotaz nás tu nejdřív s přítelem rozesmál :lol: :lol: :lol:

Ovšem přítel pohotově odpověděl, že je víla potřebuje pro miminka, aby jim mohli vyrůst provní zoubky. :oops: :wink:
Což mi připadá jako dobré vysvětlení, snad ti na to skočí. :wink: :lol: :lol: :lol:

Na to jsem už odpovídala, navíc je u nás neoblíbenější pohádka Byl jednou jeden život, takže jsme si vysvětlovali, jak to je s prvními a druhými zoubky (mojí mamce vypadl na podzim zub a Adli zajímalo, proč nedoroste)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
11.1.09 21:06

Ahojky, takže zoubečkové víly jsou v kurzu-u nás každý zoubek = 20,– a Elinka taky, že co bude dělat s jejími zoubky ta víla, tak jsem ji řekla, že je vyčistí, když jsou nepěkné a zkažené, tak je opraví speciální pastou, aby pak mohla ty zoubky použít pro nové miminka. Tak teď , že teda doufá, že ty její zoubky budou pro Bětku (miminko mojí sestřenky :-).
Jinak nevím jestli znáte tablety na kontrolu zubního plaku, E měla někdy tendenci, být po minutě z koupelky pryč, samozřejmě jsem ji šla zoubky přemýt, ale koupila jsem tabletky http://www.profimed.cz/…y-plak-10ks/ a to bylo potom legrace. Pusa modrá-růžová, tak hybaj zpět a čistíme znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17517
11.1.09 21:13

Tak tohle mě vážně pobavilo :lol: :lol: :lol:
Koukám, že můžu být ráda, že mojí dceru zajímá pouze co to je bisexuál a objasnění pojmu sex :lol: :lol: :lol:
Dcera je vrozeně materiálně založená, takže co se děje se zubem jí je putna, hlavně že byl dárek :D
Zoubkový víly dětičky pochytily z amerických filmů, proto o tom nemáme ani šajna :lol:
U nás jsme čokoládu nedávali, aby nepřibývaly plomby, které už taky nějaké má. Naštěstí jsem zrovna pro ní měla nějakou maličkost, takže jsem to vyměnila, protože zub byl najednou venku, což mi připomíná, že se začínají kývat další dva, tak musím pořídit nějaké drobnůstky, aby bylo za co měnit a nebyla víla za trubku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17517
11.1.09 21:19
Anulka píše:
Ahojky, takže zoubečkové víly jsou v kurzu-u nás každý zoubek = 20,– a Elinka taky, že co bude dělat s jejími zoubky ta víla, tak jsem ji řekla, že je vyčistí, když jsou nepěkné a zkažené, tak je opraví speciální pastou, aby pak mohla ty zoubky použít pro nové miminka. Tak teď , že teda doufá, že ty její zoubky budou pro Bětku (miminko mojí sestřenky :-).
Jinak nevím jestli znáte tablety na kontrolu zubního plaku, E měla někdy tendenci, být po minutě z koupelky pryč, samozřejmě jsem ji šla zoubky přemýt, ale koupila jsem tabletky http://www.profimed.cz/…y-plak-10ks/ a to bylo potom legrace. Pusa modrá-růžová, tak hybaj zpět a čistíme znova.

Teda my dát té naší peníze, tak si snad ostatní radši vyrazí, aby byl rejžunk, ta je po penězích jak divá :lol:
Tablety jsou dobrý tip, ta naše to taky odbývá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
11.1.09 21:29

ahoj,tak já teda o víle slyším prvně,ale asi bych řekla,že si z nich vyrábí korálky anebo jak tu už holky psaly,že je potřebuje pro další miminka aby jim mohly narůst.Když by se ptala,jestli i ty zkažené,tak bych řekla,že ty se jí nehodí a taky by nezmizely,prostě víla takový zoubek nechce.No a pak bych toho ještě možná využila jako motivaci k čištění a případnému užívání tabletek,že jako když budou všecky zoubky hezky čisté a zdravé tak za každý takový vypadlý nechá víla pod polštářkem na oplátku nějaký malý dáreček,ty špatné a škaredé by tam ale nechávala a dítko by asi nedostalo nic.No my to naštěstí zatím neřešíme,jsme teprv ve fázi spíše jejich narůstání,ale jednou to třeba taky použiju.Tak ať máte úspěch a pak napiš jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
11.1.09 21:54

edit

Příspěvek upraven 28.04.12 v 23:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...