Hemeroidy a zkušenosti v těhotenství

215
21.9.19 07:51

Hemeroidy a zkušenosti v těhotenství

Ahojky. Můžete poradit? Od začátku těhotenství se mi „sem tam“ objeví hemeroid, ale vnější. Chvíli to bolí jako prase, že nemůžu nic skoro ani sedět a pak to přestane a mám chvíli klid. Mám na to mast. Teď dlouho dlouho nic a po celodenním sezení v autě (teď 32tt) se mi udělal a bolí, štípe že mě nenechá ani spát. Mast zatím nepomáhá a pořád si zvesela bolí. Vím že časem zmizí o to ani nejde, chci se ale zeptat. Měla jste některá v těhotenství tenhle problém a co potom? Porod a šestinedělí? Strašné se bojím, že si tam nějaký vytlačím nebo ho zrovna budu mít a budu na to umírat dvojí bolesti :,( protože mě už chytá v noci křeč do nohou, vylézají krecove žíly i na stehnech pod klínem, prostě hrůza asi na to budu trpět, ale dá se s tím něco dělat? Fakt mám strach, aby jsem si u porodu ještě víc nepričinila bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.9.19 08:00

V obou tehotenstvich se mi udelal kolem 16tt hemeroid, ktery teda sam od sebe nemizel, zadna mast na nej nezabirala a jak rikas, bolesti uplne silene.

Hemeroid v mistech kde slunce nesviti jsem osetrovala jednak kostkou ledu ve svacinovem sacku, aby se zatahl a zaroven jsem podavala medikaci Antistax ktera zpevnuje zilni stenu a do 3 dnu problemy ustoupi. Ten Antistax je dobry na zily vseobecne, takze pokud se ti objevuji krecaky i nekde jinde, tak to zabere. Problem je, ze se antistax neda u nas koupit. Ja mela stesti, ze jsem na nej narazila v Italii v lekarne. Vim taky, ze se da koupit pres ebay. Asi se da sehnat i jinde, zas tak do detailu jsem to nezkoumala. Kdysi jsem si ho kupovala v Rakousku a v Londyne, ale nevim, zda je to jeste stale k sehnani, navic to muzes ur rovnou koupit pres ebay.

V kazdem pripade antistax vrele doporucuju.

Krecaky doporucuju resit, moje mama si u porodu hemeroidy vytlacila, moc nepne a bohuzel ji to uz zustalo. Chce to nejak zpevnit zilni stenu, at se ti nedejbuh nestane to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
687
21.9.19 08:00

@dracula-s Ahojky, zmiň se u lékaře a on ti nejspíš nasadí Detralex ( vlastní zkušenost), bere se pak i ještě v šestinedělí, ja měla křečaky i na „ni“ + na hemeroidy nejen mast, ale kup i čípky Preparation-H, mě na ty bolavé pomohli daleko víc + mazat. Pokud vazne zažívání, tak přidej do stravy lněné semínko nebo lactulosu :) po porodu sem si vytlacila 3 velké.. Ale zmenšily se a zůstali mi takové dva maličké venku, co ale neboli, tak to zatím neřeším :) a křečaky se zredukovali. Na nohách mi bohužel zůstali, ale ze spodku mi zmizeli. Bohužel se to stává, jak se to vše mačka.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.19 08:01

@dracula-s ahooj, měla jsem a asi moc neuklidním :roll: v tehu jsem si dělala,, sedací koupele", možná trošku ulevilo, ale stejnak jsem musela čekat pár dní, než prostě přestane bolet.. porod mi to zhoršil ještě víc, každopádně jsem s tím vydržela něco malo pres rok a nakonec jsem podstoupila dvě operace.. dvě proto, že doktor to udělal špatně, tak podruhé mě operoval primář.. nechci strašit, ale dle me zkušenosti, prostě už nezmizí..

• Nahlásit
  • Citovat
1215
21.9.19 08:33

Mne se v těhotenství taky udělaly hemoroidy a při porodu bohužel vylezly hrozně moc :roll: Ne během tlačení, ale už s prvními kontrakcemi. V porodnici mi pak na to dali čípky faktu a ty hodně pomohly, už když jsem odcházela, tak byly zase zalezle :) V druhém těhotenství to bylo stejné, takže jsem zase frcela po porodu na faktu :D Teď mám rok po porodu a sem tam mi něco při stolici vyleze, ale málokdy. Já měla teda štěstí, že mě to nikdy nebolelo, snad jen v té akutní fázi po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
21.9.19 09:58

Mě pomohly čípky, hned na druhý den jsem měla po nich…v těhotenství jsem na ně trpěla od začátku. Kup si Faktu čípky, ty mi dávali i s mastičkou po porodu. Opravdu to jediné mi pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
21.9.19 10:46

Já na tuhle akutní fázi používala studený pytlík od černého čaje a preparation H plus dubovou kůru gel. Mazala jsem mnohokrát denně. Bolelo to vždy tak 24 hodin a pak dobrý. Po druhém porodu zmizel. Tak držím palce, je to pěkně nepříjemná záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama