Reklama

Hemeroidy-Infračervený kolagulátor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 02.01.18 06:16
Hemeroidy-Infračervený kolagulátor

Infračervený kolagulátor

Dobrý den, prosím o nějakou zkušenost s vypálením hemeroidálních žilek infračerveným kolagulátorem ( měkký laser ). S hemeroidy mám ten problém, že se mi tak 1-2 do roka udělá bolestivý uzlík (trombóza).1-2 dny to neskutečně bolí a pak se začne pomalu vstřebávat až zmizí. Jednou mi to pan doktor říznul a sraženinu odstranil, v tu chvíli se sice uleví, ale zase déle trvá zahojení jizvy po řezu. Nevím, proč se mi to dělá, ale mám pocit, že je to při změně denního režimu a pití alkoholu (bílé víno), třeba při dovolené. Ten zákrok laserem mi byl doporučen panem doktorem, ale stojí asi 4000kč a je to bez záruky, že se se problém nebude znovu opakovat. Proto prosim o jakékoliv zkušenosti a informace. Díky Š. :roll:

Reklama

Reakce:

jessikka
Extra třída :D 10739 příspěvků 02.01.18 08:02

Jakákoliv operace hemoroidů je bez záruky. Respektive se zárukou, že se to opakovat bude. Po tom, co to můj taťka nechal zajít tak daleko, že musel na klasický chirurgický zákrok, dva týdny pak přes bolest neviděl a rekonvalescence trvala dva měsíce, jsem se rozhodla, že já to budu řešit hned. Před Vánoci jsme byla na elastické ligaci (ještě šetrnější než laser, hemoroid se zagumičkuje a do týdne odpadne). Taky jsem si to platila, byla jsem na soukromé klinice, stálo to s vyšetřením 1500. Ale je to vhodné jen na vnitřní. A počítám s tím, že se to do budoucna nejspíš může opakovat.
Tu ligaci ale běžně platí pojišťovna, tak si jisti, jestli by to nešlo. Třeba konzultaci jinde.

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 03.01.18 19:19

Problém je, že tato metoda je poměrně nová a nejsou na ní na netu žádné recenze.
Jsem z Jičína (VČ) a je tu jen jeden pan doktor proktolog a ten když jsem mu na to hned nekývl tak jen nadhodil „no já vás léčit nemusím jestli nechcete!“
Ani mi žádnou jinou léčbu (třeba hrazenou pojišťovnou ) nenabídl.
Pak už zbývá jen Hradec Králové nebo Mladá Boleslav, ale tam to vůbec neznám.
Ach jo :think:

jessikka
Extra třída :D 10739 příspěvků 04.01.18 08:24

Hele, v Hradci to zrovna dělají:
http://gastroenterologie-hk.cz/…-ligace.html#…

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 04.01.18 22:57

Díky moc, asi to zkusím tam.
Myslím, že tam mají víc zkušeností a projde jím rukama víc lidí, takže i více praxe.
V Jičíně je mizerná už i čekárna- velikost tak 2×3m, pár židlí, uprostřed buňka s WC.
Z čekárny dveře do ošetřovny, takže je vše slyšet, a pan doktor to řeší tak, že každé ráno pouští do čekárny rádio. Když zapomene, pacienti v čekárně se skvěle baví. Fakt - nedělám si srandu.
Když jsem tam byl poprvé, tak jsem tomu nevěřil v 21.století.
Ještě jednou díky -Š.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >