Hemoroidy již před porodem - epidurál?

Anonymní
22.3.20 23:16

Hemoroidy již před porodem - epidurál?

Zdravím, mám hemoroidy. Obvykle mě moc nebolí, jen když jsem na WC a na to jsem zvyklá (nemám extrémní stav s krvácením, takže to jde), ale teď během cvičení s epino mě hrozně bolí… Způsobují mi víc bolesti než samotná hráz. Začínám se tedy děsit porodu… Původně jsem nechtěla epidurál, protože pak je prý těžké vědět, kdy zatlačit a tak, ale teď si říkám, že možná to nebude tak marné. Co myslíte? Pokud jste měly podobné potíže, pomohl epidurál?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13520
22.3.20 23:36

Já myslím, že při kontrakcích si na hemoroidy ani nevzpomeneš. Ale epidurál je v pohodě, já kontrakce cítila, jen tak nebolely…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
23.3.20 06:43

Rodila jsem 2× s epiduralem a cítila jsem vše, jen ne tak moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6546
23.3.20 08:39

S epiduralem nemám zkušenosti, ale hlavně si nemyslím, že spodek vůbec necítíš. Za sebe bych řekla, že je možná zbytečné se mordovat s roztahováním, když je ti to tak nepříjemné. U porodu budeš mít nejspíš jiné starosti, než vnímat konečník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
23.3.20 08:58

Taky mi holky říkaly, že to pak bolí všechno tak moc že třeba ani necítí další poranění. Však i nástřih se dělá bez umrtvení, kámošky řekly, že vůbec neví kdy k němu došlo, a to je jasný že kdyby nás takhle řízli v klidovém stavu jako je cvičení s epino, řveme jak tuři.
Hlavně aby ti ty hemeroidy nevylezly ještě víc, následné hojení by bylo horší.. raději bych se ohledně cvičení poradila s dr. Aby se ti do porodu nezhoršily. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
23.3.20 09:19

Tak při kontrakcích na hemoroidy úplně zapomeneš a epidural si nech klidně dát. Já ho měla a kontrakce jsem měla silný. Jen tolik nebolely, ale věděla jsem přesně, kdy mám tlačit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1882
23.3.20 10:42

Mne trebas nepomahalo nic na bolesti a epidural taky vubec nic nedelal, takze sem aj sama rekla sestricce, at ho stopne a jela sem bez :nevim: Jinak mne uplne vsechna bolest sla na levou stranu bricha, jinak mne nikde nic nebolelo, akorat nakonec akutni CS :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama