Henna nebo přeliv? Péče o vlasy.

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 14:27
Henna nebo přeliv? Péče o vlasy.

Zdravím dámy, jdu si k vám pro radu. Před několika měsíci jsem si oholila hlavu. Měla jsem děsně zničené vlasy neštrným barvením a žehlením a po porodu se mi začaly dělat vyloženě pleše, tak jsem to shodila s vidinou nechat si narůst zdravé vlasy. Rostou mi rychle takže už z nich udělám maličký culíček nebo palmičku. Vlasy nežehlím a vypadám zatím jak hastroš. Nicméně mám takovou šedoblond/hnědou, olivovou pleť a modrozelené oči, hodně výrazný obličej a s těmi vlasy si přijdu že vypadám nemocně, vyšťaveně, prostě mi přijde že mi to nesedí.
Vždy jsem si vlasy barvila na tmavou, když mě zeovna nechytlo momentální blouznění a chuť na blond. To pak bylo hodně peroxidu, slz, nadávání a barvení zpět na tmavou. Nicméně jsem se rozhodla že by mi asi slušela víc tmavě hnědá než černá… ale mám strach. Nevím, zda volit hennu nebo přeliv. A když vyberu hennu.. jakým způsobem se o hennou barvené vlasy starat? Četla jsem že by se měly používat hlavně přírodní šampony a kondicionéry. Ale na barvené, nebo na moje “kudrnaté” vlnité? Tápu v tom. A vím že je tu hodně holek kadeřnic, tak budu ráda za všechny rady! posílám momentální barvu a délku, abyste si udělaly představu. Díky :kytka:

Reakce:
vonajebohyne2
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.04.19 14:34

Henna je trvala zmena, takze si to dobre rozmysli. Na zacatku ma tendenci vlasy pomerne vysusovat (i pres pridavek oleje atd.), nicmene v dlouhodobem horizontu vlasy silne regeneruje a posiluje.
Ja osobne hennu pouzivam necele dva roky (viz. moje profilovka).

K te peci-pouzivam prirodni sampony, ale naslednou peci obcas i se silikonem a zadne drama se neodehrava, staci pred hennovanim cca trikrat umyt a vysadit silikonove pripravky.

Pokud ti jde jen o dodani lesku, asi bych volila setrny preliv bez amoniaku.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 14:38

@vonajebohyne2 díky, já vím že chci do tmavé. Nechci proto ani tu černou, nějaké experimenty bych ráda už nechala za sebou a měla trvalou změnu. Přiložím ještě fotku s tmavými vlasy, jen tedy s vyžehlenými - prostě mi sednou nejvíc ze všeho jak jsem kdy byla. A po jak dlouhé době se to u tebe s tím vysušením nějak ustálilo? A ještě se zeptám, jak se pak o vlasy staráš? Jako kosmetiku myslím.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 14:41

Jde mi o co nejmenší zásah do vlasů. Každým barvením, vysušením a žehlením se struktura mých vln mění na suché a jedna kudrlina sem a druhá tam a ksem pak jak ovce.

vonajebohyne2
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.04.19 14:44

@ShadowDancer Tak cerna je slozitejsi, tam se hennuje dvoufazove. Vse o henne je na dlouhevlasy.cz.
Vysusovani ustalo asi az pote, co odrostly vlasy, ktere byly barveny chemicky. Pouzivam prirodni sampony typu Urtekram, Lavera, obcas i Gosh (ale ten neni prirodni). Peci nejcasteji take od techto znacek, ale obcas i klasicke profi masky se silikonem. Jednou za cas se to nezblazni, ale dlouhodobe by vlasy obalovaly a branily pruniku barvy i regenerace z henny. Mne osobne by to ale v tech delkach ani moc nevadilo, protoze henna obecne vrstvenim tmavne, takze lehke obaleni (a netmavnuti) je u me spise zadouci.

ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 14:48

@vonajebohyne2 ta regenerace je to co mě na té henně právě láká trochu víc než ten přeliv. Trošku si od toho slibuju prostě zachování té struktury těch vln, ale určitě bych šla do tmavě hnědé. Ne do vyloženě černé.

vonajebohyne2
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.04.19 14:50

@ShadowDancer Jo, co se tyce vlneni, slysela jsem od holek chvalu, ona i ta plasticnost odlesku to podporuje, byt hlavne opticky.

Klopotkova
Extra třída :D 10859 příspěvků 23.04.19 16:49
@vonajebohyne2 píše:
@ShadowDancer Jo, co se tyce vlneni, slysela jsem od holek chvalu, ona i ta plasticnost odlesku to podporuje, byt hlavne opticky.

Ty žiješ?

Ijen
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 23.04.19 16:55

Hennu pouzivam asi 7 let. Vyzkousela jsem cervenohnede, tizian, hnedou i vylozene cernou. U cerne je problem s sedivymi odrosty nebo odbarvenymi vlasy, muze jit do zelena. Sampony jsem pouzivala nekolik let pokud mozno bez SLS a balzamy bez silikonu. Ted uz to resim min, pouzivam bezne Syoss, jen 3 dny pred barvenim prejdu na ty bezsilikonove a bezsulfatove aby henna lepe chytla.

vonajebohyne2
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.04.19 16:58
@Klopotkova píše:
Ty žiješ?

Koukam, ze ty taky ;).

Váš příspěvek
Reklama