Henna - vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka0007
Povídálka 31 příspěvků 19.01.19 15:38
Henna- vaše zkušenosti

Ahoj, měla bych dotaz (spíš tedy na holky, které mají tmavé vlasy). Jakou máte zkušenost s hennou? Barvíte se s ní? Chytá vám pěkně např. do hnědé/černé? A opravdu regeneruje vlasy a jsou vlasy lepší než po barvení klasickou barvou? A popřípadě kolik potřebujete henny na dlouhé vlásky (tak lehce nad zadek)? Děkuji moc! :palec:

Reakce:
thrisamanx
Kecalka 107 příspěvků 19.01.19 15:56

Zdravím, přirozeně mám hnědé vlasy, henna mi na ně chytá naprosto krásně. Kupuju si hennu z lushe, je dražší, ale na mé vlasy po lopatky jedna kostka vydrží asi na třikrát, takže na dlouhé vlasy nad zadek bude stačit asi tak půlka? Nevím. Jinak vlasy mám pak zářivé a už od pohledu vyživené a rychleji rostou (což je zase nevýhoda kvůli odrostům). Já si kupuju hennu originální, takže mi chytne do takové zrzavé, odstín se dá ovlivnit tím, že vlasy např. zabalím do potrav. folie a nechám delší dobu působit. Pokud vím, tak jiné odstíny henny (černá, hnědá) už obsahují i další látky, ale to je třeba si zjistit.

Anonymka0007
Povídálka 31 příspěvků 19.01.19 15:58

@thrisamanx Děkuji moc:) Kouknu, ani nevím, že má Lush hennu

Tadyvedivsechno
Povídálka 21 příspěvků 19.01.19 16:09
Henna je nejlepší

Ahoj, Henna je nejlepší přírodní obarvovadlo, ale musí se to s ní umět (trvlo mi asi 2 roky, než jsem na to přišla).

1. Nebarví, jen podpoří odstín a lesk (proto pokud chceš např. červenou, nejprve obarvi na červeno a po týdnu dej hennu; černá vlasy ztmaví, ale havraní čerň z ní nedostaneš)
  1. nešetři, pořádně to bahno na vlasy napatlej a promasíruj
  1. míchej s horkou vodou (ne z kohoutku, ale z konvice, nanášej hned, jak tě přestane pálit na ruce/ hlavu)
  1. nechej přes noc (po 25 minutách jako u normální barvy je to úplně o ničem) - dáš si na hlavu igelitku, zabalíš do ručníku a hezky se vyspinuškáš, ráno smyješ
  1. skutečně regeneruje, ale zároveň vysouší, proto je potřeba po každém umytí používat minimálně kondicionér (nejlepší je Powder - černá plechovka, substrát z býčích koulí)
  1. nejde pak odbarvit/ přebarvit na jinou barvu, takže když se rozhodneš pro černou, už z toho blond nebo červenou nikdy neuděláš

Henna totiž na rozdíl od chemických barev, které se vloupají do vlasu a „naruší“ pigment, jenom vlas obalí. Čímž ho neničí, jako kdybys rezavou trubku natřela barvou proti rzi.

thrisamanx
Kecalka 107 příspěvků 19.01.19 16:18

@Tadyvedivsechno Tak to záleží na tom, jakou hennu používáš. Úplně nesouhlasím s tím, že to s ní člověk musí umět, já s ní neměla problém nikdy, už při prvním použití to bylo úplně v pohodě.
1. Jak říkám, vlasy mám přirozeně hnědé, henna mi je obarvila do jasně zrzavé nebo do červené (záleží, jak dlouho jsem nechala působit), a to jsem se nikdy předtím nebarvila. Takže není třeba předem barvit, jen u některých odstínů se doporučuje použít ještě základovou hennu.
4. Nechat přes noc např. u té henny z Lushe není třeba, ale jak je to u ostatních, to nevím. Když jsem nechala vlasy schnout na vzduchu a nechala jsem si to na hlavně asi dvě hodiny, vlasy jsem měla temně červené. Když jsem zabalila do folie a nechala hodinu a půl, vlasy jsem měla zářivě zrzavé.
6. Není pravda, po dvou měsících nabarvení hennou jsem si vlasy přebarvila klasickou barvou.

Ono asi opravdu stačí použít kvalitní hennu a dát si pozor na to, jestli je skutečně 100% přírodní, do mnohých henn se totiž přidávají ještě další látky. Já z lushe doporučuji, protože mám zkušenost, že ta barva je opravdu výrazná a sytá. A nanést ji není nic složitého, v podstatě je to jako u klasické barvy.

Tadyvedivsechno
Povídálka 21 příspěvků 19.01.19 16:43
Už je to dávno

@thrisamanx za mylné informace se omlouvám, já jsem používala tuto (cca před 15 lety) a je pravda, že postup je u každých vlasů asi jiný. Jenomže když jsem to dala na zrzavou, tak jsem z toho už nikdy neudělala blond/ melír a když jsem používala černou, tak odbarvit už to taky nešlo. Měla jsem husté vlasy po lopatky a spotřebovla jsem 2 balení na jedno barvení.

Jo a taky na rozdíl od barvy častější použití prospívá - barvila jsem každé 3 týdny Hennou a každé 2 měsíce barvou. U hlavy můžete vidět, jak mi odrůstaly vlasy a ty jsou barveny jenom Hennou - mám přirozeně tmavě hnědé, takže tam to chytlo jenom odstín, kdežto na obarvených vlasech barvou Henna dodávala lesk a zdraví :D

Heivka
Závislačka 3615 příspěvků 19.01.19 16:49

Mám hnědé vlasy, používám čistou Hennu (Lamda) a barví mi na tmavou zrzavou. Mě se nevymývá, takže musím dávat pozor při barvení odrostů, protože každá další vrstva ztmavuje. Vlasy jsou pak krásně pevné a netřepí se mi konečky i při mé špatné péči. Jen po nabarvení je dobré dát olejovou regeneraci vlasů protože opravdu hodně vysušuje. A pozor před barvenín je dobré si kůži kolem vlasů pořádně namazat něčím hodně mastným (já používám Bambucké máslo) aby vám to kůži neobarvilo.

Aliik
Echt Kelišová 8401 příspěvků 19.01.19 18:22

Tak já napíšu i barevné negativum Henny - mám hodně tmavé vlasy (hnědočerná) a jsem zvyklá si je barvit na střední kaštan (mám je už prošedivělé). Což hennou nejsem schopná docílit, prostě mé vlasy nezesvětlí a ty šedivé naopak obarví na odstín, ve kterém si ji koupím, takže to vypadá jak pěst na oko. Experimentovala jsem s tím asi půl roku a pak se vrátila ke klasické barvě, uznala jsem, že nejsem schopná extra tmavé prošedivělé vlasy hennou obarvit na jednotný světlejší odstín :nevim:

Heivka
Závislačka 3615 příspěvků 19.01.19 18:40

@Aliik Ale všude píšou že žádná přírodní barva nezesvětluje, dodá odlesky, nebo musíte najít tmavší odstín (třeba Indigo je hodně tmavé) ale z černovlásky hennou plavou zrzku neuděláte.

EvulinkaH
Kecalka 431 příspěvků 19.01.19 18:47
@Tadyvedivsechno píše:
Ahoj, Henna je nejlepší přírodní obarvovadlo, ale musí se to s ní umět (trvlo mi asi 2 roky, než jsem na to přišla).
  1. Nebarví, jen podpoří odstín a lesk (proto pokud chceš např. červenou, nejprve obarvi na červeno a po týdnu dej hennu; černá vlasy ztmaví, ale havraní čerň z ní nedostaneš)
  1. nešetři, pořádně to bahno na vlasy napatlej a promasíruj
  1. míchej s horkou vodou (ne z kohoutku, ale z konvice, nanášej hned, jak tě přestane pálit na ruce/ hlavu)
  1. nechej přes noc (po 25 minutách jako u normální barvy je to úplně o ničem) - dáš si na hlavu igelitku, zabalíš do ručníku a hezky se vyspinuškáš, ráno smyješ
  1. skutečně regeneruje, ale zároveň vysouší, proto je potřeba po každém umytí používat minimálně kondicionér (nejlepší je Powder - černá plechovka, substrát z býčích koulí)
  1. nejde pak odbarvit/ přebarvit na jinou barvu, takže když se rozhodneš pro černou, už z toho blond nebo červenou nikdy neuděláš
Henna totiž na rozdíl od chemických barev, které se vloupají do vlasu a „naruší“ pigment, jenom vlas obalí. Čímž ho neničí, jako kdybys rezavou trubku natřela barvou proti rzi.

S mnohými informacemi, které píšeš naprosto nesouhlasím (používám hennu nepřetržitě víc než 10 let)
1/ Henna barví, ale nezesvětluje!
3/ teplota závisí na tom, který odstín chceš podpořit. Já zalívám červeným vínem (podpoří červené odlesky), kámoška čajem (bylinkovým, černým, ibiškovým, …), některé holky zalívají i kávou (z toho mě bolela hlava).
4/Standardně nechávám působit tři hodiny a nemám problém s obarvením šedin, nepozorovala jsem žádný rozdíl mezi tímto a působením přes celou noc. Henna se „dovybarvuje“ ještě několik hodin po opláchnutí, proto je po opláchnutí vodou lepší umýt vlasy kondicionérem a ne šamponem, který pigmenty smyje a to dovybarvení henny už se pak nekoná.
5/Kondicionér nepoužívám, záleží na použitém šamponu.
6/Uděláš z černé červenou, blond teda asi ne (nemám vyzkoušené). Henna se postupně vymývá-některé šampony hennu přímo žerou.

Aliik
Echt Kelišová 8401 příspěvků 19.01.19 19:08

@Heivka Jasný, jen jsem to zakladatelce psala, protože chtěla zkušenosti s tmavými vlasy. Já už jsem se nějak nechtěla smířit s tmavými vlasy, jsem zvyklá už dost let na odstín 600: https://www.alza.cz/…d2898239.htm?… a přijde mi, že mi sluší (jsem světlý typ, řasy světlé, oči hnědozelené a černé vlasy už opravdu nechci). Hennu jsem zkoušela mahagon a hnědou ;)

thrisamanx
Kecalka 107 příspěvků 19.01.19 19:17

@Tadyvedivsechno Ono to nemusí být špatné informace, možná je to jen konkrétní hennou, nevím. Já mám zkušenost jen s jednou značkou, o ostatních nevím.

Gerberka
Závislačka 3226 příspěvků 22.01.19 10:50

Ahoj,

všem zde na diskuzi - hennařkám i začátečníkům - doporučuju web www.dlouhevlasy.cz - tam je nejvíce informací o hennování

já používám hennu už od doby, kdy se po totalitě v drogérkách objevily ty krabičky s obrázkem hlavy královny Neferiti (či jak se to píše) na obalu. Pak postupně přes „hennu z DM“ až k těm kvalitním, které se sem časem dostaly - Henné Color, Khádí a ještě jedna značka, nemůžu si už vzpomenout. Objevují se postupně i další značky - Vonoo atd. - ale to jsem nezkoušela

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >