Herní prvky pro děti na zahradu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 17:47

Herní prvky pro děti na zahradu

Hledám nějakou inspiraci.
Na chalupu, kterou pronajímáme.
Máme tam pro děti menší pískoviště s hračkami, stůl na pinec a trampolínu. Chtěla bych letos něco dalšího přikoupit, nechat udělat, objednat…
Budu moc ráda za tipy, co máte doma na zahradě, nebo kdekoliv jinde, nebo co jste měli někde na dovolené a co děti bavilo, na čem si to užily, co byste byli rádi, aby bylo někde, kam pojedete s dětmi.
(Prosím nedoporučujte bazén, ten tam bude za pár let už pořádný - zastřešený a vyhřívaný, a to je investice od půl milionu nahoru.)
Jezdí k nám rodiny převážně s dětmi od malinkých až po puberťáky.
Velmi vděčná budu i třeba za fotky nebo za konkrétní odkazy, kde jste kupovali a jste s tím spokojené.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
193
22.1.22 17:56

Mám pro děti na zahradu skákací hrad s klouzačkou. Moc je to baví, je denně v provozu. Má velký úspěch i u návštěv a kamarádů. Děti to znají pouze z poutí a tak je to vždy nadchne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
22.1.22 17:59

A taky děti všech kategorií většinou baví různé houpačky a šplhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12579
22.1.22 18:11

Houpačka „hnízdo“, kam se vleze víc dětí najednou.
A nezaměřovala bych se jen na děti, naši známí mají na chalupě sestavu tří pevně zabetonovaných hrazd různých výšek, které unesou i dospělé. Všichni chlapi, kteří tam přijedou, zkoušejí shyby (někteří přiznaně, někteří tajně, když si myslí, že je nikdo nevidí). Pak jsou fajn i chůdy, na těch se dá taky vyblbnout (pro nejmenší děti jsou takové chodící kyblíky).
U nás na chalupě jsou nejoblíbenější obyčejné plechovky popsané čísly, které děti na malém stolku staví a shazují míčkem (a kupodivu to baví dost i dospělé).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
22.1.22 18:14

Máme pro dcerku na zahradě trampolínu, bazén :D, pro malé děti takové nafukovací cachtátko, kde různě stříká voda a je tam nafukovací pidi skluzavka. Barefootový chodníček (klacky, písek, provaz, kameny na placato a na úzko, šišky, kůra,..), houpačku a vloni manžel dělal ve stráni klouzačku a lezeckou stěnu, zavírací pískoviště, které když se otevře, tak vzniknou dvě lavičky, venkovní kuchyňku a tabuli na kreslení, stan, tunel + jsme sehnali různé molitanové překážky, které se vyrábí pro Sokol a to je fakt pecka… dá se na tom skvěle sedět, různě přeskládávat a děti z toho mají několik prolezek (ale je to dost drahý). No a pak taky různý míče, odstrkovadla, odrážedla, panenky, trakárky…
jako za mě je tom ten chodníček. To milují děti i dospěláci a my to dost často obměňujeme a přeskládáváme, tak je to vždycky změna :) No a pak taky máme různě po zahradě jahody, maliny, borůvky,… takže se u toho hraní si i najíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20870
22.1.22 18:21

Koš na basket, klidně i také ve verzi pro malé děti, hodně míčů a branky. Odrážedla. Ruské kuželky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690
22.1.22 18:31

Jak je ta zahrada velká? Viděla jsem na zahradě asfaltovou dráhu (miniatura cesty, různě klikatá) a to se velice líbí, že si tam můžou jezdit na enduru, tříkolce, koloběžce, na bruslích, různé dětské auta atd.
Pak houpačky, skluzavka. Tabule na kreslení. Těch prvků je spousty. Záleží na prostoru a možnosti investic 💸 💰.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
22.1.22 18:41

Ja bych určitě byla pro venkovní bláto-kuchyň. To milují děti od těch nejmenších do předpubertálních. Horolezeckou stěnu. Na druhou stranu ale zase nic moc vysokého, nejlépe s možností uzavření, aby nemuseli rodiče malých dětí věčně stát za nimi a hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3501
22.1.22 19:05

Ja bych nedávala trampolinu. Co ji maji znami okolo nas, tak temer kazdy resil nejaky uraz deti, nektere i pomerne neprijemne (zlomene nosy, zuby, zauzlovana streva)… docela jsem zirala jak je to nebezpecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28731
22.1.22 19:21

Ja bych tam dala třeba koš na basket, menší branky, skluzavku (klidně nějakou menší jen pro malé děti), odrážedla, mít k dispozici míče, třeba badminton. Možná nějaký domek pro děti, houpací síť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 19:30
@zrcadlo píše:
Houpačka „hnízdo“, kam se vleze víc dětí najednou.
A nezaměřovala bych se jen na děti, naši známí mají na chalupě sestavu tří pevně zabetonovaných hrazd různých výšek, které unesou i dospělé. Všichni chlapi, kteří tam přijedou, zkoušejí shyby (někteří přiznaně, někteří tajně, když si myslí, že je nikdo nevidí). Pak jsou fajn i chůdy, na těch se dá taky vyblbnout (pro nejmenší děti jsou takové chodící kyblíky).
U nás na chalupě jsou nejoblíbenější obyčejné plechovky popsané čísly, které děti na malém stolku staví a shazují míčkem (a kupodivu to baví dost i dospělé).

Děkuji. Ty hrazdy, nebo něco na posilování i pro dospělé, to mě taky napadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 19:35
@fíkofka píše:
Máme pro dcerku na zahradě trampolínu, bazén :D, pro malé děti takové nafukovací cachtátko, kde různě stříká voda a je tam nafukovací pidi skluzavka. Barefootový chodníček (klacky, písek, provaz, kameny na placato a na úzko, šišky, kůra,..), houpačku a vloni manžel dělal ve stráni klouzačku a lezeckou stěnu, zavírací pískoviště, které když se otevře, tak vzniknou dvě lavičky, venkovní kuchyňku a tabuli na kreslení, stan, tunel + jsme sehnali různé molitanové překážky, které se vyrábí pro Sokol a to je fakt pecka… dá se na tom skvěle sedět, různě přeskládávat a děti z toho mají několik prolezek (ale je to dost drahý). No a pak taky různý míče, odstrkovadla, odrážedla, panenky, trakárky…
jako za mě je tom ten chodníček. To milují děti i dospěláci a my to dost často obměňujeme a přeskládáváme, tak je to vždycky změna :) No a pak taky máme různě po zahradě jahody, maliny, borůvky,… takže se u toho hraní si i najíme :)

Ten chodníček není špatný nápad, jen mám obavy, jak dlouho to tam vydrží. Máme nějaké místa vysypané kamínky a když jsou tam rodiny s malými dětmi, tak jsou kamínky všude, i v chalupě, v chodbě, v kuchyni… Když to není tvoje a jsi tam na návštěvě, tak se k tomu lidi někdy chovají hrozně. Mám strach, že to děti vyhážou a roznosí všude, už mi tak zničili i skalku u potoka…
Mělo by to být něco pokud možno nezničitelného, co se nedá rozebrat a tak. Po zkušenostech s některými rodinami už uvažuji jinak - co se nedá zničit, přenést, rozorat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1542
22.1.22 19:38

Stromový domek, pořádný luk (jestli nechceš se šípy, v Decathlon mají fajn i na přísavky), nějakou herní sestavu - konstrukce na houpačku a skluzavku - přimlouvám se radši za investici do tohohle, než trampolínu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 19:38
@Kelsey píše:
Jak je ta zahrada velká? Viděla jsem na zahradě asfaltovou dráhu (miniatura cesty, různě klikatá) a to se velice líbí, že si tam můžou jezdit na enduru, tříkolce, koloběžce, na bruslích, různé dětské auta atd.
Pak houpačky, skluzavka. Tabule na kreslení. Těch prvků je spousty. Záleží na prostoru a možnosti investic 💸 💰.

Zahrada je větší, ale asfaltku tam dělat nechci. :)
O houpačkách uvažuji, něco už mám v hlavě, aby to bylo pro malé i pro větší. Musí to být i bezpečné, aby se to nevylomilo, nevyvrátilo. Když to uděláme pro prťata, tak stejně musíme počítat s tím, že na to polezou i dospěláci. tak to prostě je…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 19:42
@Bubla Bůčková píše:
Koš na basket, klidně i také ve verzi pro malé děti, hodně míčů a branky. Odrážedla. Ruské kuželky.

S tím košem na basket máme právě strach. Je tam hodně oken a prosklená terasa. Skla sice takové, že když se do nich bouchne, tak nepořežou, ale nechce se nám to měnit co týden.
Hodně zvažujeme tu bezpečnost.
Na branky a tak to tam moc není, terén je svažitý, nejsou tam moc roviny, převážně tráva, sem tam nějaký kamenný chodník, potok.
Ruské kuželky jsou fajn nápad. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat