Herpes bez příznaků?

Anonymní
13.2.21 16:41

herpes bez příznaků?

Ahoj holky,
manžel byl na testech krevních kvůli úplně něčemu jinému a dr mu bere vždy takové rozšířenejší. No a vyšel mu herpes. Nevím jaký druh, ale dostal antivirotika. Lékař je velmi pečlivý, hádám, že obvodní by nad tím mávla asi rukou (jako nad vším). Nicméně má antivirotika na 21 dní. Nemá ale žádný příznak, žádný opar nikde a ani NIKDY neměl. Já také ne. Snažila jsem se někde dočíst, jak moc je člověk, která nemá opar nakažlivý, ale info je velmi různé a co doktor to názor :zed:
Píše se samozřejmě o přenašečích, jako u všech nemocích, pak ale čtu, že bez oparu je šance přenostu naprosto minimální atd atd. Někde čtu, že se toho nedá zbavit nikdy, takže pak nechápu tu léčbu? A to bych se po něm pak jako už neměla nikdy ani napít, abych to nechytla :D Přeháním, ale jsem těhu, tak mám trochu strach a nikdo mi nějak neodpověděl. Zajímalo mě, jestli jste se s tím někdo setkal a nebo slyšel nějaké info. Znám plno lidí, co mají opakující se opary všude možně, takže to je něco jiného, než toto.
Díky moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.2.21 16:58

A jaké hodnoty mu vyšly zvýšené? A o kolik? Těch druhu herpesu je celá řada. Já je mám hodně zvýšené již několik let, ale zřejmě po lécích snižujících imunitu. Beru většinou udržovací jednu tabletu Herpesinu, někdy vynechám několik týdnů a potom zase beru častěji. Byla jsem s tím i na infekčním a tam mi doktorka řekla že Herpesin by se měl brát alespoň rok.
Má manžel špatnou imunitu nebo užívá nějaké léky? Myslím, že infekčni určitě nebude

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:00

Jo a taky nemám žádné opary, ani jsem na ně nikdy netrpěla.

• Citovat
  • Nahlásit
977
13.2.21 17:26

Těch herpesů je více druhů, virus v sobě můžete nosit celý život, ale pokud výrazně neoslabíte organismus, nemusí se nikdy projevit. Někomu stačí třeba výraznější fyzická námaha v práci a osype se, nebo náhlý větší stres…Někdo je odolný a nevyrazí se mu ani při stresu nic…
Asi by se měl zeptat v první řadě manžel, jaký typ viru mu vyšel a podle toho bych pátrala dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:37
@Anonymní píše:
A jaké hodnoty mu vyšly zvýšené? A o kolik? Těch druhu herpesu je celá řada. Já je mám hodně zvýšené již několik let, ale zřejmě po lécích snižujících imunitu. Beru většinou udržovací jednu tabletu Herpesinu, někdy vynechám několik týdnů a potom zase beru častěji. Byla jsem s tím i na infekčním a tam mi doktorka řekla že Herpesin by se měl brát alespoň rok.
Má manžel špatnou imunitu nebo užívá nějaké léky? Myslím, že infekčni určitě nebude

Bohužel nevím, k lékaři je nával, protože je to špička a dovolat se tam je hrůza. On prostě pošle léky a víc se řeší až při další návštěvě kontrolní. Nicméně u všech druhů herpesu je to víceméně podobné. Jsou asi hlavní 3 koukám a předpokládám, že je to jeden z nich, jelikož se nepátralo nijak přesněji.
No a ty bereš ty léky proč? Kdybys je vysadila, tak by se ti opar někde vyrašil? Manžel se trochu trápil s boreliozou, ale imunitu má výbornou a nevývá ani nemocný vůbec, dobrá fyzička a léky žádné nebere. A jak říkám, opar neměl nikdy. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 17:40
@Petája píše:
Těch herpesů je více druhů, virus v sobě můžete nosit celý život, ale pokud výrazně neoslabíte organismus, nemusí se nikdy projevit. Někomu stačí třeba výraznější fyzická námaha v práci a osype se, nebo náhlý větší stres…Někdo je odolný a nevyrazí se mu ani při stresu nic…
Asi by se měl zeptat v první řadě manžel, jaký typ viru mu vyšel a podle toho bych pátrala dál…

To já všechno vím. Mě šlo o to, zda má někdo info nebo zkušennost, jak moc je takový člověk, co opar nemá a neměl, nakažlivý. Přesný druh budu vědět až při další návštěvě bohužel. Jsou ale hlavní 3 druhy a je to velmi podobné u všech, co se týká přenosu a léčby.

• Citovat
  • Nahlásit
5947
13.2.21 21:10
@Anonymní píše:
Bohužel nevím, k lékaři je nával, protože je to špička a dovolat se tam je hrůza. On prostě pošle léky a víc se řeší až při další návštěvě kontrolní. Nicméně u všech druhů herpesu je to víceméně podobné. Jsou asi hlavní 3 koukám a předpokládám, že je to jeden z nich, jelikož se nepátralo nijak přesněji.
No a ty bereš ty léky proč? Kdybys je vysadila, tak by se ti opar někde vyrašil? Manžel se trochu trápil s boreliozou, ale imunitu má výbornou a nevývá ani nemocný vůbec, dobrá fyzička a léky žádné nebere. A jak říkám, opar neměl nikdy. :think:

Léky beru proto, že hodnoty u všech byly několikanásobně zvýšené. Dle lékaře není dobré až takhle nechat. Opary jsem nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
13.2.21 21:27
@Anonymní píše:
To já všechno vím. Mě šlo o to, zda má někdo info nebo zkušennost, jak moc je takový člověk, co opar nemá a neměl, nakažlivý. Přesný druh budu vědět až při další návštěvě bohužel. Jsou ale hlavní 3 druhy a je to velmi podobné u všech, co se týká přenosu a léčby.

To, že v sobě má člověk vir, tak by podle mne být nakažlivý neměl…Nakažlivý je těsně před výsevem ( svědění v místě) oparu, při výsevu a nejvíce snad, když vřídek ( opar ) praskne, tak ta tekutina. A taky při hojení, ale to už méně.
Nejsem lékař, ale kdysi jsem k tomu psala nějakou práci…ale záleží asi co je to za typ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
13.2.21 22:10

Opar je nakazlivy tesne pred vysevem (ve fazi toho brneni, kdyz clovek citi, ze vyskoci opar), v dobe vysevu puchyrku az do uplneho zahojeni. Nejhorsi je ta faze puchyru. Pokud manzel puchyre nema a nijak na ne netrpi (vsechny typy herpes viru se tak projevuji), tak by nakazlivy byt nemel. Ja mam herpes virus dokonce prokazany i v mozkomisnim moku. V tehotenstvi je blba primoinfekce genitalnim oparem, a pak vysev genitalniho oparu v dobe porodu. Me treba davali profylaxi i pred cisarem. A to proto, ze kdyby nahodou doslo k vysevu a zaroven mi praskla voda driv nez jsem mela termin CS, ze to muze prostoupit porodnima cestama. Herpes je svinstvo, ale v tvem pripade bych byla v klidu. Hlavne ty leky prave u tveho manzela snizuji riziko aktivity viru na minimum, a tim dost snizuji i hrozbu nakazeni pro tebe pripadne.

Jeste doplnim, ze zbavit se toho opravdu neda. Lecba je hlavne kvuli prevenci reaktivity. Ti lide, co jim vyskakuji opary opakovane vsude mozne, maji v krvi tentyz virus, co tvuj muj. Jen on ma zrejme dobrou imunitu. Proto nemiva opary-puchyre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 12:56

Holky, děkuji moc za reakce. Budu doufat, že nakažlivý není. Ještě jsem včera volala na gynekologii a dr mi řekl, že až 70% nakažení genitálním oparem je od asymptomatických lidí 8o Takže ať pozor dávám. Že nejnakažlivější je puchýř, ale i mimo výsev. Na další otázky, ale moc neodpověděl, takže nemám moc pocit, že věděl přesně, co a jak. V mém okolí má občas opar každý druhý, tak si moc neumím představit, že i mimo opar by byli všichni tak hrozně nakažlivý, třeba pro své děti atd.
Třeba jsem četla, že první nákaza herpes se vždy projeví oparem a potom je možné, že v těle zůstane dřímat a imunita ho tlumí. Manžel ale neměl opar nikdy.
jediné na co trpí je plíseň na zádech, takové ty svědivé bílé mapky. Hodně cvičí a prý je to z toho, že má často zpocené tričko. To ale nemá co dělat s herpes. Jinak nikdy nic.

Takže máme sexuální abstinenci radši, ale jinak to asi hrotit nebudu a budu doufat, že to není tak horké. Kdyby mu nebrali náhodou krev i na to, tak opar je fakt to poslední, čeho bych se u něj bála. Takže to by pak mohl mít každý, kdyby byl testován. :nevim:

Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat