Heterozygotní polymorfismus - odebrání fraxiparinu kvůli hematomu

101
19.6.15 08:28

Heterozygotni polymorfismus - odebrani fraxiparinu kvuli hematomu

Ahoj, jsem po ivf. Byl mi zjisten heterozygotni polymorfismus 4G-G v genu pro PAI-1. V sedmen tydnu jsem krvacela a byl mi zjisten maly hematom pod miminkem a dr mi vysadil fraxiparin. Porad si ted rikam, jestli to nebyla chyba a jestli treba nemuzu potratit. Nemate nekdo zkusenost? Bylo odebrani fraxiparinu dobrym krokem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
19.6.15 08:48
@Simca424 píše:
Ahoj, jsem po ivf. Byl mi zjisten heterozygotni polymorfismus 4G-G v genu pro PAI-1. V sedmen tydnu jsem krvacela a byl mi zjisten maly hematom pod miminkem a dr mi vysadil fraxiparin. Porad si ted rikam, jestli to nebyla chyba a jestli treba nemuzu potratit. Nemate nekdo zkusenost? Bylo odebrani fraxiparinu dobrym krokem?

ja ti nevim nejsem Dr ale osobne bych byla pro pichani dal Fraxiku ono jím nic nzkazis ba naopak a asi bych si hodne vycitala kdyby se něco stalo ale zase tuj hematolog vi co dela a zodovida ze tebe i mimco :nevim: asi bch chtěla znat názor vice Dr ne jen jednoho no a pak se nejak rozhodla ja a postavila se k tomu :roll: nikdy jsem nesyslela, ze by se kvůli hematomu vysazoval fraxik ba naopak :nevim: ja na nem byla od zjisteni // do konce sestinedeli jak u prvního tehu tak u druhého mam Leydena ale nevysadili mi ho ani tenkrat když jsem v 26tt byla prijala na rizikovy ze jsem krvácela a hrozil predcasnej porod taky resili zda vysadit fraxik nebo ne ale seslo se hematologicky konzilium a nevysadili ho pac se bali pripadneho vlivu na tehu a mimco jako takove :nevim: a vse dobře dopadlo :hug:

• Citovat
  • Upravit
56580
19.6.15 08:50
@Simca424 píše:

moc málo informací. Proč máš ten Fraxiparin nasazený? Heterozygot PAI není rizikový polymorfismus. Když už, tak homozygot 4G/4G. měla jsi IVF, trombozu, potraty preeklampsii nebo jiné komplikace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
19.6.15 09:00

Dekuju za reakce. Dr mi rikal, ze ten muj typ neni rizikovy, ze ho ma snad kazda druha? nevim… Pri prvnim tehu jsem si ho pichala asi do 19 tt, pak bylo vse ok a mame chlapecka. Kdyz jsme podstupovali nedavno dalsi transfer, tak mi fraxik nedal vubec, ze pry neni treba, ze budu mit zbytecne moc leku. Transfer se nepovedl. Tri mesice na to jsem sla na dalsi transfer, rekla jsem, ze chci fraxik a tak mi ho dal. Povedlo se, Ale ted v sedmem tydnu kvuli hematomu opet vzal. Tombozu, potraty ani preklamsii jsem nikdy nemela @Lama Lama takze myslis, ze muzu byt v klidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56580
19.6.15 09:31
@Simca424 píše:
Dekuju za reakce. Dr mi rikal, ze ten muj typ neni rizikovy, ze ho ma snad kazda druha? nevim… Pri prvnim tehu jsem si ho pichala asi do 19 tt, pak bylo vse ok a mame chlapecka. Kdyz jsme podstupovali nedavno dalsi transfer, tak mi fraxik nedal vubec, ze pry neni treba, ze budu mit zbytecne moc leku. Transfer se nepovedl. Tri mesice na to jsem sla na dalsi transfer, rekla jsem, ze chci fraxik a tak mi ho dal. Povedlo se, Ale ted v sedmem tydnu kvuli hematomu opet vzal. Tombozu, potraty ani preklamsii jsem nikdy nemela @Lama Lama takze myslis, ze muzu byt v klidu?

jo. prostě nebyl úplně indikovaný, dal se jen tak pro jistotu. a v tomp případě je na místě ho při krvácivých potížích vysadit. Něco jiného je, pokud je důvodné nasazení fraxiparinu kvuli nějaké vážné trombofilii, prodělané tromboze… tam by bylo větší riziko fr. vysadit.
4G/5G hetero- skoro bych řekla, že i víc, než každá druhá. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
19.6.15 17:50

Moc diky.Jsem trochu klidnejsi.Vic ,nez kazda druha? tak to jsem netusila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama