Hexa - budu ji platit při odkladu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Plano
Kecalka 170 příspěvků 28.01.18 23:15
Hexa- budu ji platit při odkladu?

Otazka je jasna. Rozhodli jsme se posunout 1.davku hexy minimalne na 6 mesicu veku dcery- dr. se tvarila, ze ok, neni problem posunout. Jenze bohuzel dcera ma ted virozu a na poradne min tyden jsem ockovat samo odmitla, sestra nas objednala na pristi tyden. Ale zas to posunu, vcera mela jeste teploty, neodsouvala jsem to, abych ji ted preve naockovala nemocnou! Dr. Na me uhodila, ze uz musime ockovat, ze uz je nejvyssi cas a bla bla, coz se mi moc nelibilo a ze nam pise pro pojistovnu pokazde, ze mala je nemocna a nemuze ockovat a ze se to musi stihnout, jinak si to zaplatim. Taky mi nebylo dobre, tak jsem se vymotala z ordinace..Takze kdyz si na zaklade sveho rozhodnuti posunu hexu na pozdeji a nestihnu -1. Davku do ukonceneho 4. Mesice a pak se treba 2× omluvim, ze nechci ockovat pro nemoc, tak si to pak platim sama nebo je to blbost? Nebo si jen pani dr. chce zlehcit praci a postrasit me a dostat pod tlak? Diky za reakce. Dceri je 6m, mame vzp a naockovat ji necham az bude alespon tyden bez potizi, pres to nejede vlak a doktorka at si mele co chce..porad mi to vrta hlavou. Myslela jsem, ze hexa je jakoby povinna( vim, ze neni), tudiz hrazena kdykoli..

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 2622 příspěvků 28.01.18 23:34

Hexu platit nebudes, tedy my ji alespon neplatili. Ale pokud bys pak chtela dat ockovani proti pneumokokovi (dobrovolne, ale muze zabranit i vaznejsim komplikacim), tak to se od 6 mesicu veku plati (za predpokladu, ze nebyl k odlozeni medicinsky duvod).

Navic ty k odlozeni ockovani duvod mas, ne ze nemas.

Zmenila bych Mudr., protoze tohle resit pri kazdem odsunu ockovani kvuli nemoci nebo i z vlastniho presvedceni by se mi opravdu nechtelo!!

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 28.01.18 23:51

Ne, to fakt platit nebudeš. syn má 3 roky, a má 2 hexy, první dostal v roce, druhou měsíc před 3. narozeninami, nic jsme neplatili.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 28.01.18 23:52

@Limi123 praveze nase dr. Je dlouhodobe nemocna, byla tam za ni super zastupujici mlada lekarka, co vi, ale otehotnela☹️. Tak tam je ted stara duchodkyne na zastup, myslim, ze do 70 nema daleko. Strasne me to stve, uz nas mslem hnala na vojtovku, ze mala nezvedla kdysi ve 4m hlavu, jak by si predstavovala a ja rekla ne, vzdyt krasne pase a drzi hlavu, tak pak ze ok. Ja to uplne nesnasim, takovy ten natlak a reseni veci unshlene atd..odchazet se mi nechce, s predchozimi jsem byla hodne spokojena. Zatim se mi nepodarilo zjistit, na jak dlouho to bude ten zastup.

Limi123
Závislačka 2622 příspěvků 29.01.18 00:10
@Plano píše:
@Limi123 praveze nase dr. Je dlouhodobe nemocna, byla tam za ni super zastupujici mlada lekarka, co vi, ale otehotnela☹️. Tak tam je ted stara duchodkyne na zastup, myslim, ze do 70 nema daleko. Strasne me to stve, uz nas mslem hnala na vojtovku, ze mala nezvedla kdysi ve 4m hlavu, jak by si predstavovala a ja rekla ne, vzdyt krasne pase a drzi hlavu, tak pak ze ok. Ja to uplne nesnasim, takovy ten natlak a reseni veci unshlene atd..odchazet se mi nechce, s predchozimi jsem byla hodne spokojena. Zatim se mi nepodarilo zjistit, na jak dlouho to bude ten zastup.

Co je blbe, je, ze na tebe bude zrejme tlacit s ockovanim MMR od 15 mesicu.
Ja nejsem neockovaci matka, jen jsem Hexu posunula na 6 mesicu (ale byl neurologicky duvod). Pak jsem po konzultaci s pribuznym pediatrem + nasim pediatrem doockovala i pneumomokoky a ted nas ceka meningokok.

ALE!!! V zivote bych nenaockovala MMR diteti mladsimu 3 let. To se mas s tou vasi doktorkou na co tesit :-( My vzdycky jen podepiseme papir o odkladu ockovani a je klid.

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 29.01.18 05:48

To jsou zase studovany moudra… :roll:
„Povinne“ ockovani rozhodne platit nebudes, i kdyby jsi ho dala za rok. Dr zadne pojistovne hlasit nemusi, proc neockujes. Tu to nezajima. A spis by me zajimala vykazana pece na dcerku. Jestli hlasi, ze je nemocna i kdyz neni.
Jedine hygienu by to mohlo zajimat, ale ani tam nic hlasit NESMI. To si musi hygiena sama vyzadat dokumentaci.
Takze dr bych rekla sve. A zmenila ji. A pokud nemas moznost, nebavila bych se s ni. Spousta rozumnych maminek zacina ockovat po 10. mesici schema 2+1. A je to v poradku.
Ty jo, me tak irituji takove vymysly… :poblion:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 29.01.18 06:21

@Limi123 ted od 1.1. jsou nejake zmeny, treba mmr je do 18 mesicu a hexa je jiz ve schematu 2+1.

Reflex
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 30.01.18 06:49

Ano, pokud pojistovne nevykaze, že odsouvas ze zdravotních důvodů, tak od tohoto roku velmi pravdepdobne platit budeš. Obzvlášť pokud máš VZP. Takže bych byla velmi vstřícná a snažila bych se přesvědčit, že je opravdu nemocna, nebo holt zaplatit, popř. se obrátit i s ostatními, co by museli platit na soud, třeba se to vyresi jednou pro vždy. Nebo neockovat a napsat do reverzu, že je to z důvodů vyžadované platby.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama