Hexavakcína - kdy očkovat a jaké jsou vedlejší účinky?

14.9.19 02:56

Hexa - v kolika ockovat, nejake vedl. Ucinky?

Dobry den, chci se zeptat v kolika mesicich jste nechali naockovat vase miminka Hexou a jestli z toho meli nejake spatne stavy? Nejsem ani pro ale ani proti ockovani, ale premyslim, jestli v tech 9. Tydnech na to neni moc brzo, nejradsi bych to odlozila aspon do pul roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11484
14.9.19 07:00

@Janka3007 : to se musis rozhodnout sama :nevim: Ja ockovala podle kalendare (cca) a oba synove meli jen mirne zvysenou teplotu. Nazory se budou lisit od „hned“ do „nikdy.“ Ja neziju v CR a cerny kasel tady neni neobvykly, takze ja ockovala so nejdriv hlavne kvuli tomu. Tady se ockuje od 6 tydnu dokonce. Musis ale sama zvazit rizika a prinosy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18964
14.9.19 07:02

Na devíti týdnech bych neočkovala. Syn dostal své první očkování až na 3 měsících, kdy měl pět kilo. Dřív doktorka neočkuje.
Všechna očkování proběhla v pohodě a bez teplot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
14.9.19 07:38

V pul roce, ale predtim dostal TBC a pak bylo leto a nechtela jsem jezdit domu jen kvuli ockovani. Takze jsme se s Dr domluvily, ze az prijedeme, tak ho naockuje. Obe deti byly lehce apaticke se zvysenou teplotou po druhe davce. Jinak bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
14.9.19 07:47

Nechala jsem to na pediatrovi. Ten náš dává první hexu až ve 3m, a dítě musí mít minimálně 5kg. Po hexe měl u druhé dávky teplůtku. U první nic, třetí ještě neměl. První syn měl taky 2+1 od 3m a pokaždé teplota, u něj i lehce nad 38.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1936
14.9.19 08:00

Pediatrička mi řekla, že mohu očkovat od 9ti týdnů, ale že přiklání k tomu, aby se očkovalo až kolem 3tiho měsíce. Takže nejdříve jsme dali rotaviry a Hexu až po 3tim měsíci. Reakce žádná, ani zvýšená teplota jak u Hexy tak i u Prevenaru, má za sebou zatím dvě dávky a bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 08:00
@Russet píše:
Na devíti týdnech bych neočkovala. Syn dostal své první očkování až na 3 měsících, kdy měl pět kilo. Dřív doktorka neočkuje.
Všechna očkování proběhla v pohodě a bez teplot.

Naše doktorka taky řekla, ze dokud nebude mit 5 kg, tak to necháme být. Takze tu prvni dostal nekdy ve 3,5 mesicich. U nas reakce na všechny davky Hexy i Prevenaru (horečky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
14.9.19 08:04
@Janka3007 píše:
Dobry den, chci se zeptat v kolika mesicich jste nechali naockovat vase miminka Hexou a jestli z toho meli nejake spatne stavy? Nejsem ani pro ale ani proti ockovani, ale premyslim, jestli v tech 9. Tydnech na to neni moc brzo, nejradsi bych to odlozila aspon do pul roku.

Delej, jak cítíš. Já nechala nejak kolem tech 9. týdnu. Vedlejší účinek ten, ze za dva dny prujmy, horecka, nemocnice a salmonella. Jasne, neni to z očkování primo, ale oslabilo imunitu tak, že ji nejak chytla a nevymluvi mi to nikdo, protoze presne to začalo po. Dalsi dve hexy uz bez problemu i teplot. Ono to bude individuální. Hlavne si pohlidej, aby ditko bylo stoprocentně zdravé, aby v rodine nikdo nebyl nachlazeny a radsi tesne pred a tesne po nechodit mezi lidi. A nespolehat na doktora, ze vi vsechno nejlip, moje by ockovala klidne s rýmou :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47935
14.9.19 08:06

Naše dr. očkuje od 3 m a jen zcela zdravé dítě, já k tomu vyhodnotím, co je za námi, co před námi, jestli nějaká nemoc v rodině… dávala jsem po těch 3 m, druhou před půl rokem a dobrý. Takový to píchneme co nejdřív a rýmička vůbec nevadí, to bych já osobně rozhodně nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
14.9.19 08:11

Ja davala az v pul roce, driv bych nedavala, prijde mi to jako velka zatez

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 08:12

Taky od 3M a úplně v pohodě, žádná reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 08:20

Očkovací kalendář se minuly rok změnil a první dávka hexy se dává až ve třech měsících. Změna přišla spolu se změnou schématu (2+1 místo 3+1). Takže pokud ti MUDr. nabízela hexu v 9.tydnech, nemá čerstvé informace, nebo se jimi neřídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12654
14.9.19 08:48

Oba synové dostali první ve 3 mesicich a žádnou reakci ani jeden neměl nikdy po žádném očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
14.9.19 08:53

Ve třech měsících první dávka. Bez teplot, bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 08:57

My dávali první hexu v 6 měsících, reakce žádnou, druhou v 8 m, a ta vyvolala epileptické záchvaty, které se pak ještě půl roku vracely, dcera byla jako hadrová panenka, ztrácela vědomí, zestárla jsem tím tak o 5 let… takže následovala nejrůznější vyšetření a závěr byl: v jejím případě již v žádném případě dále neočkovat, takže třetí hexu ani MMR už nedostala.. prý jsme si vytáhli černého petra, a to nikdy nevíš, zda ho budeš mít, takže ani pozdější očkování Ti klidnější průběh nezajistí… a jen doplním - očkovaná byla samozřejmě zcela zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama