Hexa, zuby, teplota, zánět spojivek?

42
15.3.16 22:18

Hexa, zuby, teplota, zanet spojivek ?

Hezky vecer maminky,
vcera jsem byla u Mudr na rocni kontrole s chlapeckem, byli jsme odpoledne. Vse bylo v poradku, chlapecek prozatim nebyl nijak nemocny, tak mi ho rovnou pichli posledni davkou hexy. Nejdriv byl ospalejsi a pak asi 3 hodiny mrzuty, to po kazde hexe. Dnes rano mel trosku zacervenale a zahnisane oci, tak jsem nasadila hermanek. Kapala jsem cca po 2 hodinach, uz po prvnim kapani oci nehnisali. Vecer vse vypadalo naprosto v poradku, akorat najednou vyskocila teplota 38°C po odectu. Maly vypadal ale uplne v poradku, nezda se, ze by ho cokoliv trapilo. Naopak, byl dnes extremni jedlik. Dostal paralen cipek a teplota klesla na normal, ted spokojene spi. Navic mu roste fakt nekolik zubu najednou, ctyrky. I Mudr. rikala, ze dasnicky ma hodne otekle. Takze, mate nektera takovou zkusenost. Hlavne resim tu teplotu. Po hexe teplotu nikdy nemel, ani u zubu, ma jich osm, jednu ctyrku uz ma. A nevim jak s tim souvisi ty oci. :nevim: :zed: :think: Za kazdou zkusenost budu vdecna. Stara matka, cosi poridila dite. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31744
15.3.16 22:26

Teplota je jeden z velmi častých NÚ. Dítko sledujte a teplotu nesnižujte příliš brzy. Ještě lepší než paralen je nurofen, je i protizánětlivý.
Děťátko v sobě mohlo mít nějaký infekt a očkování ho mohlo vyvolat.
Navíc když rostou zuby, potažmo 4 zuby mělo se s přeočkováním počkat, ono by nic neuteklo. Já nevím, kam všichni tak spěchají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
15.3.16 22:27

@garnet U posledni davky hexy byvaji teploty pry velmi casto. Lepsi na srazeni teplot po ockovani je pry Nurofen. S ocima neporadim, ale jestli mu to po kapkach uz prestalo, treba to nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
15.3.16 22:27

Moc neporadim, jen poznamka k ocim: my meli zanet spojivek nedavno a oba kluci u toho tentokrate meli horecku, maly dokonce 39st.
Jinak u teploty 38st bych nic nepodavala, nejdriv az pri 38,5 st nebo vyssi.

A dotaz k hermanku: Ty vyplachujes oci hermankovym cajem? Nebo kapes?
Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 22:35

@PID píše:
Moc neporadim, jen poznamka k ocim: my meli zanet spojivek nedavno a oba kluci u toho tentokrate meli horecku, maly dokonce 39st.
Jinak u teploty 38st bych nic nepodavala, nejdriv az pri 38,5 st nebo vyssi.

A dotaz k hermanku: Ty vyplachujes oci hermankovym cajem? Nebo kapes?
Dekuji.

Kapla jsem do vnitrniho koutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 22:37
@mari1912 píše:
Teplota je jeden z velmi častých NÚ. Dítko sledujte a teplotu nesnižujte příliš brzy. Ještě lepší než paralen je nurofen, je i protizánětlivý.
Děťátko v sobě mohlo mít nějaký infekt a očkování ho mohlo vyvolat.
Navíc když rostou zuby, potažmo 4 zuby mělo se s přeočkováním počkat, ono by nic neuteklo. Já nevím, kam všichni tak spěchají

Ja bych pockala, ale kdyz teplotu nemel Mudr rekla pichnout, tak se pichlo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
15.3.16 22:38

@garnet dekuji. Ja to kapani hermanku na oci neznam, proto se ptam.
Ja davala ocni kapky z lekarny, ale stejne jsme se nevyhnuli antibiotickym kapickam. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 22:52
@PID píše:
@garnet dekuji. Ja to kapani hermanku na oci neznam, proto se ptam.
Ja davala ocni kapky z lekarny, ale stejne jsme se nevyhnuli antibiotickym kapickam. :(

Ja si myslim, doufam, ze to zanet spojivek snad neni, on na me rano tak trochu mzoural, mel ten hnis takovy spis svetly, jako tekute ospalky- nevim jak bych to popsala, ale spodni vicko zevnitr mel zarudlejsi. Kapky jsem doma zadne nemela, ale hermanek ano, ze zahradky. Tak jsem uvarila caj, kapla a pak omyla. Kdybych mela opthalmo septonex, tak kapnu ten, ale fakt to vypada ze to pomohlo, mozna jsem to chytla hned v pocatku, a ten hermanek ma taky nejake antisepticke schopnosti.
A taky si myslim, ze s tim ostatnim, to taky nema zadnou souvislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
15.3.16 22:57
@garnet píše:
Ja bych pockala, ale kdyz teplotu nemel Mudr rekla pichnout, tak se pichlo :zed:

Je škoda, že v ordinacích praktických dětských pediatrů nemají hlavní slovo zákonní zástupci dítěte, ale lidé v pláštích.
Každopádně ty máš poslední slovo u všeho. Řeknu ne, tak bude ne.
Ještě tě čeká Priorix, takže se nauč slovo ne používat. Ten se lépe snáší po druhém roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 23:04

Doktorka rekla, ze pri 38, se srazi, na teplomeru bylo 38,5. Rekla mi to hned po prvni hexe. Proto jsem dala paralen. Navic jsem si nebyla jista proc teplotu, nebo kvuli cemu, vlastne srazim. Kdyby to bylo od bolesti, dala bych nurofen, mam ho v lekarnicce. Ale nebyla jsem si jista. Paralen mi prijde mensi zlo, uz z toho duvodu, ze po ibuprofenu zvracim, aspon vetsinou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 23:18
@mari1912 píše:
Je škoda, že v ordinacích praktických dětských pediatrů nemají hlavní slovo zákonní zástupci dítěte, ale lidé v
pláštích.
Každopádně ty máš poslední slovo u všeho. Řeknu ne, tak bude ne.
Ještě tě čeká Priorix, takže se nauč slovo ne používat. Ten se lépe snáší po druhém roce [/citace
Priorix je zardenky, atd., ziva vakcina?
Mudra uz je zvykla, odmitla jsem ji pneumokoky, zdalo se mi to na to male miminko trosku moc, navic s hexou dohromady :mrgreen: Taky jsem musela podepsat nejaky papir, ze nechci :roll: Zdravy rozum nastesti mam. Akorat jsem zrovna mela nejake zatmeni :zed: a s temi zuby jsem si to nejak nedala do souvislosti. :nevim: Obvzlast po te, co po kazde hexe byl relativne v pohode.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
15.3.16 23:20

Po očkování se paralen nemá vůbec dávat, tělo bojuje s očkováním a ty mu paralenem vypneš imunitu, nurofen to nedělá, navíc působí protizánětlivě, navíc 38,5 není žádná teplota, tělo bojuje, nechápu, že doktorka píchá hexu, když malému rostou zuby… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
15.3.16 23:21

@garnet ahoj, nic moc neporadím, jen se přidán do party, máme to úplně stejně;-) my jsme byly na roční prohlídce dnes ráno, taky dostala poslední hexu, taky rostou zuby a šla spát s teplotou… Budeme si držet palce, aby to zítra už bylo dobrý:-D s očičkama teda nevím, to zatím nemáme, ale klasický ophthalmo septonex by mohl pomoct jestli to není nic vážného..
Edit: s těmi zuby - kdyby se na mě bral ohled tak by se asi nemohlo očkovat nikdy, vždyť v tomhle věku jim lezou zuby prakticky pořád, je to otrava, ale na imunitu to snad vliv nemá..

Příspěvek upraven 15.03.16 v 23:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.3.16 23:22
@frgulka píše:
Po očkování se paralen nemá vůbec dávat, tělo bojuje s očkováním a ty mu paralenem vypneš imunitu, nurofen to nedělá, navíc působí protizánětlivě, navíc 38,5 není žádná teplota, tělo bojuje, nechápu, že doktorka píchá hexu, když malému rostou zuby… :zed: :zed:
:zed: :nevim: :(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
15.3.16 23:24
@Dobbyna píše:
@garnet ahoj, nic moc neporadím, jen se přidán do party, máme to úplně stejně;-) my jsme byly na roční prohlídce dnes ráno, taky dostala poslední hexu, taky rostou zuby a šla spát s teplotou… Budeme si držet palce, aby to zítra už bylo dobrý:-D s očičkama teda nevím, to zatím nemáme, ale klasický ophthalmo septonex by mohl pomoct jestli to není nic vážného..

Proboha, změnila bych doktorku, píchá při růstu zubů, ještě chce dávat hexu a pneumokoky a proč si podepisovala nějaký papír??? pneumokoky nejsou povinné, to je teda nátlak…to tě jako chtěla vystrašit papírem, tak to je hustý :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat