Hexacima 2+1 - interval mezi základními dávkami

22716
1.4.16 16:16

Hexacima 2+1 - interval mezi základními dávkami

Ahoj. Nenašla jsem přesně tohle téma…
Zajímalo by mne, jaký časový interval mají vaše dítka mezi dvěma základními dávkami.

Syn měl první dávku v lednu v 8 měsících. Plánovala jsem přeočkování v další poradně, tedy v 10m, ale byl nachlazený a během března jsme se na přeočkování nedostali (horečky, další nachlazení, nemoc staršího a teď jsem odpadla i já). Doktorka mi tvrdí, že jsme promeškali termín. A že má vyjádření předsedkyně ČPS, že má dojít k přeočkování mezi 1-2 měsícem po první dávce. Vím, že to tak není, ale pro jistotu jsem psala Dr. Petrášovi. Chci mít v ruce pádné argumenty, aby ji nenapadlo, že musí mít ještě dávku navíc. 8o

Příjde mi, že se řídí informacemi z těchto stránek http://www.ockovanideti.cz/…ntervaly.htm které jsou na webu ČPS. Ale to je jaksi 15 let staré :roll:
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4376
1.4.16 16:29

Přidávám odkazy, kde píše dr.. Petráš. Podle něj je u Hexacimy doporučený 2. měsíční rozestup pouze proto, že je to nová vakcína a chybí klinická data, ale ne proto, že by nefungovalo?
tady
a tady uprostřed stránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22716
1.4.16 16:38

@Halamka díky. O tom vím. Mě jde spíš o to, aby nám kvůli tříměsíčnímu rozestupu nechtěla dát ještě jednu zákl. dávku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.4.16 16:55

Nevím, jak to je, ale syn dostal první dávku hexacimy 6.1., ot měl čerstvě rok, a žádndou další ještě nemá, dr nic neříkala. fakt, že jsme byli nemocní, prcek měl začátkem února neštovice, po těch se prý nemá 2 měsíce radši nic očkovat. a nedávno jsme byli zase hodně nachlazení, takže budu očkovat asi nejdřív v květnu. měla jsem za to, že do půlroka druhá stačí. a třetí do roka po druhé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22716
1.4.16 17:03

@slavuska1 je to tak. Bohužel moje pediatrička má mylné informace a dělá akorát dusno. Už mi napsal dr. Petráš. Cituji:

Výrobce vakcíny Hexacima ve schématu 2+1 doporučuje pouze minimální 2měsíční interval mezi 1-2 dávkou, což bylo ve Vašem případě splněno. Maximální interval mezi 1-2 dávkou nebyl výrobcem nikdy stanoven a v očkování lze pokračovat nepřesáhne-li interval 6 měsíců. Více najdete zde:
http://www.vakciny.net/…_2016_07.htm#7

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama