Hexavakcína - odklad očkování a případné NÚ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Avele
Závislačka 2772 příspěvků 2 inzeráty 23.04.18 11:29
Hexavakcína - odklad očkování a případné NÚ

Dotaz pro ty, kteří očkovali první dávku hexavakcíny později, např. 5 měs. a dále. Měly Vaše děti nějakou reakci? A jak jste odklad zdůvodnili u pediatra? Očkovat chci, ale ráda bych nejdříve v 5-6 měs. Děkuji. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Charlie18
Kecalka 264 příspěvků 23.04.18 11:46

Očkovala jsem ve 12 měsících, dcera byla bez reakce, řekla jsem, že kojim a prostě nechci dřív než v roce. Musela jsem donést a podepsat papír. Úplně v pohodě, ale já si podle postoje k očkování pediatra vybírala.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 23.04.18 11:46

První dávku dostal v šesti měsících a bez reakce, druhou v osmi měsícich - následující den teplota.
Doktorka s tím neměla problém :mavam:

Ketty655
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 23.04.18 11:49

@Avele my ockovali ted prvni ve 4 mes minuly tyden a reakce zadna, zadna teplota a tak. Vlastne mi prislo jak kdyby nic nedostala. Syn ockovan take prvni hexou ve 4 mes a take zadne potize. Ja neodkladala tak moc takze jsem nic nezduvodnovala, krom toho je to vase dite a vase rozhodnuti. Ja to proste suse oznamila ze prvni hexu dostane az ve 4 mes az bude mit vic nez 6 kilo a hotovo. Je doporucuju hned po ocko domu a dat na 2 hodiny obklad z repiku den dopredu delaneho a radne vychlazeneho. Zpomaluje to nastup latek do tela a tim i reakci na ocko. Dale se doporucuje podani cukrove vody, ja sem ale nedala protoze mala byla happy tak jako tak. Z homeo v pripade neklidu dat viburcol na spani.

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 12:21

Začali jsme 10,5m. a 12,5m. a úplně bez reakce. S odkladem problém nebyl, pediatra jsem totiž hledala s tím, že očkovat budu jinak.
Ale hexa už dnes není, jen hexacima.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 23.04.18 12:32

My ockovali vakcinu Infarix hexa. Prvni davku v 11mesicich a druhou ve 14 mesicich. Na treti teprv pujdeme. Detska nemela priblem s odkladem.

Ani jedno z dvojcat nemelo reakci (tuk tuk, snad to tak bude i nadale).

Tu ceskou manii ockovat od 9 tydnu nechapu… :roll: 8o

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 23.04.18 13:00

Od rana se snazim prokousat vsemoznymi clanky, ale stale z toho nejsem nejak moudra.
Mohl by mi tu nekdo laicky vysvetlit, jak je to s tim ockovanim od 9 tydnu?? :nevim: Jak je mozne odlozit a duvody proc? Pritel na me kouka jak na blazna, ze se timhle chci zaobirat, doktor pry vi co dela :roll: Ja se chci ale trochu informovat.

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 13:30

@Ell-Ell očkuje se od 9. týdne do uk. 12 m. ve schéma 2+1, takže si to můžeš naplánovat tak, aby ti to vyšlo - nejpozději tedy ukončený 4.,6. a 12m. Někteří lékaři chtějí podepsat jejich lejstro o odkladu, když nezačneš hned v těch 9ti týdnech, chrání tím sebe, co jsem pochopila, prudí je pak hygiena. Pokud tedy naočkuješ 2+1 do ukončeného 12.m. tak vyhlášku neporušuješ. Pokud to do té doby nezmákneš, tak ti „hrozí“, že bude lékař prudit, že si vakcínu budeš hradit, může tě vyhmátnout hygiena. Ve výsledku ti jako rodiči nic nehrozí. Jo, nejhorší je argument, že lékař ví, co dělá - s tím se dost blbě bojuje, vlastní zkušenost.
Jinak ty seš rodič, ty rozhoduješ, co se do dítěte píchne. Pokud se s otcem dítěte neshodnete, tak pak může rozhodnout soud, jak to bude, ale to už je extrém.

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 13:33

A vyhni se diskusím o tom, jak to které dítě špatně sneslo, to pak nenaočkuješ nikdy a budeš z toho mít jen hrůzu. A čím větší hrůzu z toho budeš mít, tím spíš si nějaký ten nú (nebo něco, co se dá na nú svést) přivoláš. Takže si spíš nastuduj něco o tom, jak to udělat, aby to dítě dobře zvládlo ;).

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 23.04.18 13:41

@Hadumi Diky za info. Rozhodne nejsem pro to, abych neockovala vubec. Ale chci najit nejakou setrnejsi cestu pro mimco to je jasne. Doktorum moc po osobnich zkusenostech neverim, tak chci radsi vedet jak to vse doopravdy je a jake jsou moznosti. K soudu to snad nebudem muset hnat, ale vcera mi pritel rekl, ze jsem moc hystericka a mam to nechat na doktorech.Coz rozhodne nechat nechci :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 13:44

@Ell-Ell nevím, kolik miminu je, ale očkuj třeba až v létě. My začínali podzim/zima a bylo dost těžký vychytat, abychom byli všichni doma zdraví. A dost se taky odvíjí od reakce pediatra, někteří řeknou ok, jak chcete a někteří to mají dost jinak.

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 23.04.18 13:47

@Hadumi 2. kvetna mam termin. Takze zatim stale v ocekavani, ale chci se trochu pripravit at pak nejsem zaskocena u doktorky :)

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 13:49

@Ell-Ell a doktorku už domluvenou máš? Já to na ní vybalila ještě dlouho před porodem a když přišla řeč na porod doma a jestli by takové dítě vzala do péče, tak na ní šly mdloby :mrgreen:, ale vzala ba ho :D.

Ell-Ell
Kecalka 299 příspěvků 23.04.18 13:56

@Hadumi Mam od 8. mesice. Ale v tu dobu me to nejak nenapadlo resit :think: Doufam tedy, ze kdyz jde jen o odlozeni a ne o uplne odmitnuti nebude mit zadny zasadni problem :D Bydlime v novem meste, takze jsem hledala nejakeho doktora co nejbliz abych nemusela nekde slozite jezdit s kocarem autobusem a bloudit :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13518 příspěvků 23.04.18 14:00

@Ell-Ell já jsem od prvního lékaře musela odejít a to jsem jen odkládala. Taky jsem ho hledala, aby byl co nejblíž, nějak mne nenapadlo očko řešit, to až časem. Takže při výběru nového jsem si dala záležet.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >