Hexavakcína - změna chování miminka

8.1.21 06:42

Hexavakcína - změna chování miminka

Ahoj,
měla bych na Vás dotaz. Před dvěma dny jsme byli na prvním očkování hexavakcínou a od té doby je malý plačtivější, protivný a hlavně noční spánek je katastrofa. Vždycky se budil 2-3× na kojení, ale teď spí tři hodiny, pak se vzbudí, nakojíme, dáme znovu spát a od té doby se začne budit až do rána co hodinu.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím má někdo stejnou zkušenost a kdy to odeznělo.
Moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
830
8.1.21 06:51

Mala mela nedavno ocko, ne hexu ale meningokoka a taky takoveto stavy. Po cca 5ti dnech se to zrovnalo. Mela prvi 2 dny zvysenou teplotu, tak z ni byla mrzuta. Pak jen teplotu vnitrne, pachodne pila caj. Kdyz to preslo, srovnal se i spanek a nalada. Po hexe vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.21 07:28

Malý má za sebou 2 dávky hexy. Při druhé nic, jen byl ten den míň usměvavý. Zato po první to byl pěkný protiva.
Téměř 3 dny jsem nedělala nic jiného, než ho nosila a chlacholila. Teplotu měl jen první den, ty další dny ale nevydržel ani chvíli sám. A to jinak v houpátku vydrží dlouho a je spokojený.

Pokud to nejsou extrémně vysoké teploty, počkala bych pár dni. Přejde to, uvidíš.

Ono je to očkování záhul nejen pro děti. Přítel dostal nedávno tetanovku a 4 dny nezvedl ruku a byl na zabití. :pocitac: :D A to je to dospělý chlap. Natož když dostane vceličku tak malé tělíčko.

Nám ještě paní doktorka doporučila Viburcol, je to přírodní a na nízkou teplotu to pomohlo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.21 07:36

Jo a jinak mi v tu dobu spal od půl 9 do 6 s jednou pauzou na jídlo. A po očkování se budil každou chvilku a pořád sebou házel.

A půlku noci byl u prsu, ne že by se tak nacpal, spíš se jen přisál a uklidňoval se. Pomohlo mi držet ho za ručičku a hladit po hlavičce. Pak se víc vyspal. (Sebík, ne já :D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.21 07:54

@e Marry malý se tím taky spíš uklidňuje, pije tak 5 minut a pak už si jenom dudá. :D Akorát ho nemůžu mít v posteli, kolikrát manžel přilehne i mě. :D Takže si ho beru až jak jde do práce. Hladím, držím, prso vždy k dispozici. :D
Vidíš, ten Viburcol mě nenapadl a to ho máme doma, zkusím mu ho šoupnout před spaním a třeba bude klidnější.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
8.1.21 08:41

Ano tohle může být časté NU po očkování. Můžeš mu dát homeopatika acidum sulphuricum 9ch týden po očku 1 kuličku a za další týden pak další kuličku (to je na obecný detox po očkování).
Vibrucol je směska homeopatik a kvalitní homeopaté takovéto preparáty nedoporučují. (ve zkratce zjednodušeně: Vibrucol nebo třeba oblíbené Oscilo apod. obsahují několik homeopatik a vychází se z předpokladu, že jedna z nich možná na daný problém pomůže. Ale co udělá ten zbytek? Třeba se může stát že jiná složka miminku zase přitíží.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.1.21 08:50

@vedma007
Je pravda, že pokud máš ozkoušená homeopatika zaměřená přímo na jednu věc, je to lepší. Na druhou stranu si ale myslím, že je lepší zkusit i třeba ten Viburcol, než hned cpát Panadol apod. Nám pomohl.

A díky za tip. Mrknu na to, co jsi doporučovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
8.1.21 09:19

Ja bych rekla, ze je to nahoda…,nevim, kolik malemu je, ale u mimin jsou casto zmeny, ve spanku, v chovani, je to jinak co mesic, u nas menilo spani v sestinedeli, kolem 3m, kolem 6 a pak 8m..a vlastne je to porad jinak..proste to ockovani se dava v tomhle obdobi, takze to svadi k tomu, tyhle zmeny mu prisuzovat…treba nase holcicka zacla z niceho nic nesnasrt koupani v kybliku, bylo to 2 dny pred ockovanim…stat se to potom, tak me bude vrtat, ze je to tim..,ale proste nahoda..odezni to urcite samo, nebo se to spis zmeni v neco jineho no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
8.1.21 12:05

Muže to byt tím, ale musím říct, ze u syna jsem očkováni odkladala, a stejně měl takové různé změny… třeba se mi zničeho nic začal budit v noci co hodinu… pak to po týdnu zase přestalo. Určitě toho bylo víc, ale moc si nevybavuju, preci jen devět let je devět let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
8.1.21 14:55

Ano, viz diskuze https://www.emimino.cz/…alni-405755/
Trvalo to 5 nocí. Nezapomeň to nahlásit doktorce a na SÚKL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
8.1.21 14:58
@vedma007 píše:
Ano tohle může být časté NU po očkování. Můžeš mu dát homeopatika acidum sulphuricum 9ch týden po očku 1 kuličku a za další týden pak další kuličku (to je na obecný detox po očkování).
Vibrucol je směska homeopatik a kvalitní homeopaté takovéto preparáty nedoporučují. (ve zkratce zjednodušeně: Vibrucol nebo třeba oblíbené Oscilo apod. obsahují několik homeopatik a vychází se z předpokladu, že jedna z nich možná na daný problém pomůže. Ale co udělá ten zbytek? Třeba se může stát že jiná složka miminku zase přitíží.)

A přitom to není v příbalovém letáku. Proto je potřeba to vše nahlašovat na SÚKL (může to nahlásit i rodič, mají na to na webu formulář). Lékařům se to moc nahlašovat nechce, je to práce navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.21 15:29

@pet p děkuji, samozřejmě nahlásím. Snad to brzo přejde. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
8.1.21 16:20

@Christen123To noční buzení nám začalo asi 14 dní po první hexavakcíně a vydrželo tak 2-3 týdny. :zed: Myslím, že to byl růstový spurt. Ještě teď se někdy kojí přes den po hodině a půl. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat