Hystericke záchvaty nespaní a závislost na prsu

Anonymní
2.7.21 21:33

Histericke záchvaty nespaní a závislost na prsu

Ahoj, jdu si pro radu. Syn (11m)je strašně závislý na prsu začne mi na veřejnosti stahovat tričko atd.. Docela mi to vadí, druhá věc co mi vadí je že nespí v noci furt se budí a chce prso dřív vzal i dudlík teď absolutně nechce jediné co ho uklidní je prso. Už sem zavedla na noc i umělé mléko že prý bude spát ani prd vypije celou flašku za dvě hodky vzhůru a chce prso voda v něm zblunka kolikrát i zvrací ale stejně prso si vždy dá. Už fakt nevím co pro to udělat aby spal celou noc kojení miluju to spojení s ním mazlení a tak..ale čeho je moc toho je příliš určitě bych se konečně ráda trochu vyspala nebo nechala malého na hlídání a něco podnikla s přítelem zašla na večeři nebo do kina. Ale to nejde protože když usne nikdy nevím za jak dlouho se probudí s histerickym pláčem dokud mu do pusy nepřijde moje bradavka. Rve mi to srdce doktorka řekne tak jak si vyrval že to jde musí si vytrvat že to nebude trvá to asi 3 dny pak ho to přestane bavit.. Promiňte ale on mi přestane dýchat klidně sebou celou silou mrskne v postýlce bouchne se do hlavy atd.. Prostě na to fakt nemám a řvát takhle bude vážně i 3 hodiny než to prso nedostane.. Prosím jestli má pro mě někdo nějakou radu tak sem s ní já totiž fakt nevím už co dělat.. nechci aby z něj bylo vztekle dítko taky nechci aby si myslel že když zařve tak dostane cokoli ale podle toho co předvádí kuli prsu úplně ho vidím za pár měsíců se válet v obchodě na zemi a vztekat se že chce něco koupit.. Asi sem divná nebo špatná máma že si s tímto neumím poradit a musím se tu dozadovat nějaké pomoci :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15473
2.7.21 21:38

Hele, u nás kolem 11 měsíce vyvrcholilo šílené nespací období a po roce se to začalo klidnit. To prso nepotřebuje na hlad, ale na uklidnění, jako kontakt. Jde Ti o to, že jen dudlá, usíná u toho, ale nejde odpojit?

S lezením do výstřihu moc neporadím, to dcera nedělala. Asi bych mu jemně stáhla ruce a řekla, že mléko je jen doma (večer/v posteli - podle toho, jak a kde kojíš)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
2.7.21 21:53

Noo, malemu je 5 mesicu a ted ma taky nepsaci obdobi, rve a klidne se pozvraci, budi se co pul hodiny, v noci pak ale spi elkem hezky.. ale je jeste malicky, ale bojim se, ze to takhle v tom roce take dotahne do takovych extremu. No, rada si prectu rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
913
2.7.21 21:58

A kde spí? V samostatné postýlce nebo s Váma? Třeba jen nechce být sám🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
2.7.21 22:04

Kolem roku jsem zrušila noční kojení. Ale jo, byl to boj. Nejdřív jsem dceři vysvětlila co se bude dít, že teď ji nakojim, ale další mlíčko bude až ráno a proč. Ale dcera spí se mnou v posteli, takže jsme kojení vyměnili za mazlení. Prvních pár noci bylo krutých, chvíli brečela a snažila se dostat na prsa, chvíli mě vyloženě „nenáviděla“. Důležité je vnitřní přesvědčení, že to tak chceš a tak to bude a taky se připravit na to, že ty jeho emoce budou silný a že na ně má právo.. Buď tam s ním, buď v klidu a buď pevná.. můžeš třeba zkusit jak bude reagovat manžela..
EDIT: Jo a ta úvaha o tom, že bude vztekly a rozmazlený, tu pust z hlavy, je úplně zcestna.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
2.7.21 22:08

Syna přes den kojení nezajímá, ale v noci ho vyžaduje. Nemyslím, že by měl hlad. Prostě potřebuje moji přítomnost. Spi s námi v posteli, takže je to pro mě snadné, jen se pritulim a spíme oba dal. Já to beru tak, že toto období dříve či později stejně skončí. Za rok už se s ním bude dát spoustu věcí domluvit, pořešit jinak, ale teď je pořád ještě malý. Vidím to u starších, jak se postupně osamostatňují, tak se spíše snažím si toto období užít. Přes den bych se ale určitě snažila upoutat pozornost jinam, naučila, že se kojí jen v soukromí, lezení do výstřihu by mi taky vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
2.7.21 22:11

@Martina712 jojo, úplně souhlasím, člověk o tom musí být přesvědčený. Já to tedy dělala naopak, nejdřív jsem zrušila kojení přes den, což pro dceru bylo snazší, a poté až noční, což jsme nahradily mazlením a pak už stačilo jen držte při uspávání za ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15473
2.7.21 22:12

@Markétka111 Hele, u nás to začalo v 6měs, když začala lézt - hlava prostě nestíhala zpracovat vjemy z celého dne. Trochu pomohl spací čaj. A pak se střídala období, vždycky tak po měsíci, kdy nemohla usnout; nebo se v noci budila; usnula hned, za hodinu byla vzhůru zcela bdělá a znovu usnula o půlnoci nebo taky ve čtyři… Do toho zuby :roll:

Mně se osvědčilo dát dítěti, co v tu chvíli potřebovalo. Být u mě, uspávat nošením (venku :roll: )… Vždycky se jakoby nabažilo, období odeznělo, byl klid, pak přišlo teda něco dalšího (ale tím nechci strašit, u spousty dětí je to jednorázové a pak se zase k dobrému spánku vrátí)… A maximálně se uklidnit, myslet na to, že to nebude trvat věčně. Jednak se ten stres a napětí na mimina hrozně přenáší, jednak vztek a tenze vyčerpává Tebe.

Plus teda u nás platilo špatný denní spánek=špatný noční spánek= špatný denní spánek… Takže pokud je to možné, pokusit se tuhle rovnici zlomit a zapracovat na denním spánku. Což teda někdy šlo a někdy vůbec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
2.7.21 22:53

@Ba-stet maly spal silene malo od narozeni do nejakeho tretiho mesice, tri a pul.. pak jako kdyz utne a stal se z nej spac, spinkal fakt krasne a ted zase nespi. Do toho ted spane usina i pres den, uspava se jen v kocarku nebo nositku a nebo ho uspi jen prso. Ja bych strasne chtela odbourat usinani u prsa, aby mel i jinou metodu a mohl ho uspat treba i tatinek, ale vubec nevim jak na to. Uspavani v kocarku doma bez uspechu, rehta se tomu, nekonecne noseni je nerealne, kdyz ma 9 kg a ja jsem celkem drobna, houpani na gymnastickem mici mu je k smichu :lol: fakt nevim co s nim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
2.7.21 22:53

V 11 mes. ma na kojeni v noci (a vlastne i pres den) narok. Je to mimino. Holt veceri nebo kino nechte na dobu, nez jde vecer spat, vecne to tak nebude, neboj.

ALE. Bud trochu dusledna. Kdyz se sape na prso na verejnosti, rekni NE, podrz mu ruku, nenech ho odhrnovat triko. Bez nekam stranou, tam ho nakoj, ale tesne pred tim kojenim at vydrzi chvilinku v klidu.

Plus ta noc, kdyz s nim budes spat v posteli, nakoji se v polospanku a vyspite se oba. Akorat ho uc, ze se napije, podudla a odpoji. Aby na tobe nevisel celou noc jako na dudliku. Holt to bude trosku s revem, no.

Shrnuto - na vine neni kojeni, ale tvoje neduslednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
2.7.21 22:57
@Markétka111 píše:
@Ba-stet maly spal silene malo od narozeni do nejakeho tretiho mesice, tri a pul.. pak jako kdyz utne a stal se z nej spac, spinkal fakt krasne a ted zase nespi. Do toho ted spane usina i pres den, uspava se jen v kocarku nebo nositku a nebo ho uspi jen prso. Ja bych strasne chtela odbourat usinani u prsa, aby mel i jinou metodu a mohl ho uspat treba i tatinek, ale vubec nevim jak na to. Uspavani v kocarku doma bez uspechu, rehta se tomu, nekonecne noseni je nerealne, kdyz ma 9 kg a ja jsem celkem drobna, houpani na gymnastickem mici mu je k smichu :lol: fakt nevim co s nim

Ja to brala tak, ze diky uspani u prsa mam skvely fungujici perfektni zpusob, jak dite rychle a kdekoliv uspat. Coz je k nezaplaceni natolik, ze ozelim i to, ze ho holt uspim jenom ja.
Ono to vecne trvat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15473
2.7.21 23:10

@Markétka111 S uspáváním kojením jsem si dělala docela starosti, protože ještě v těch 11 měs. dcera jinak neusnula (teda v noci, přes den jo, ale tam to taky bylo složitější). Já věděla, že na tři noci řevu nebudu mít nervy, že to nedám. A najednou to přestala vyžadovat, úplně na pohodu, prostě se jen přitulí a spí :nevim: Tak se tím teď netrap. I když teda u nás doteď uspím jen já, muže dcera zbožňuje, ale na uspávání je jen maminka. Ale mně to nevadí.

Co se týče toho uspávání. U nás v tom období vždycky zabrala jedna jediná věc. Jednu dobu fungovalo jen nošení venku (byl říjen a pěkná kosa :-/ ), pak uspávání na mně, hlazení… A co fungovalo minulý měsíc, nefungovalo ten další. Pak usínala v pohodě, ale nedala se odložit do postýlky. Tak jsem začala uspávat rovnou v naší posteli (kde s námi stejně reálně spala) a to funguje doteď. Jednu dobu tam hopsala, blbla, lezla po mně, já na nervy, protože po nocích pracuju… Pak jsem to přijala (jako vždycky), navíc jsem pochopila, že ona v jednu chvíli hopsá u čela postele a směje se a za dvě minuty spí, tak jsem ji nechala dělat, co umí. Vždycky, když jsem s ní bojovala, bylo to jen horší.
A zlepšuje se to denně, fakt. Teď je jí rok a půl a už chápe, že se jde spát, někdy se převaluje, ale jsme spolu, neutíká, neječí, „nezlobí“… Půjde to, neboj.

Jo a ještě jde o to, kdy ho dáváš spát. Já jsem líný rodič. Než uspávat dvě hodiny s řevem, radši si 1,5 hodiny hraju a uspím v klidu pak. Takže dcera chodí kolem deváté. Raději bych, aby šla dřív, ale to je prostě neprůchodné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.21 23:32

Ano vím že je to mojí nedůslednosti.. Protože už jsem prostě unavená a tak od začátku vlastně jsem si to tím kojením ulehcovala.. U mě v posteli právě usne když ho v noci kojím a já u toho taky vytuhnu ale to nechci právě protože se bojím že spadne a i tak se prostě moc nevyspim i když spím prej tvrdě tak asi nějakým smyslem se celou dobu ani nehnu držím ho i v náručí.. Někdy se probudím a mám ho na sobě a nejsem si vědoma že sem ho vydávala z postýlky.. Pak další věc ráno začal brzo vstávat a já jak jsem unavená tak prý kolikrát spím dal i když po mě leze že spím fakt tvrdé a nevzbudí mě štěstí že se mu nic nestalo dnes jsem se třeba probudila a malý prelezl z postele na gauč kde si hrát s nabíječkou která byla pichnu ta v prodluzce ale ta byla vypnutá naštěstí.. Cítím se fakt hrozně ale prostě už to nedávám sem na vše úplně sama přítel malého ani nepohlida abych si šla vyčistit zuby maximálně ho podrží když potřebuji na WC a zrovna malý nechce být v ohradce nebo tak.. A babičky taky bez mé přítomnosti ještě nehlidali nevzali na procházku a tak prostě jedu 24/7 jen já a pak se divím že je na mě tak zavyslej.. A samozřejmě ho nenechám mi tam lézt řeknu ne ale v tu ránu právě spustí vzteklej pláč.. Taky mám hodně rostou zuby a myslím že to s tím taky souvisí protože na to trpí hodně ze stoličky mu tekla i krev 3 krát už a teď roste další stolicka plus asi 2 zuby..

• Citovat
  • Nahlásit
15473
2.7.21 23:45
@Anonymní píše:
Ano vím že je to mojí nedůslednosti.. Protože už jsem prostě unavená a tak od začátku vlastně jsem si to tím kojením ulehcovala.. U mě v posteli právě usne když ho v noci kojím a já u toho taky vytuhnu ale to nechci právě protože se bojím že spadne a i tak se prostě moc nevyspim i když spím prej tvrdě tak asi nějakým smyslem se celou dobu ani nehnu držím ho i v náručí.. Někdy se probudím a mám ho na sobě a nejsem si vědoma že sem ho vydávala z postýlky.. Pak další věc ráno začal brzo vstávat a já jak jsem unavená tak prý kolikrát spím dal i když po mě leze že spím fakt tvrdé a nevzbudí mě štěstí že se mu nic nestalo dnes jsem se třeba probudila a malý prelezl z postele na gauč kde si hrát s nabíječkou která byla pichnu ta v prodluzce ale ta byla vypnutá naštěstí.. Cítím se fakt hrozně ale prostě už to nedávám sem na vše úplně sama přítel malého ani nepohlida abych si šla vyčistit zuby maximálně ho podrží když potřebuji na WC a zrovna malý nechce být v ohradce nebo tak.. A babičky taky bez mé přítomnosti ještě nehlidali nevzali na procházku a tak prostě jedu 24/7 jen já a pak se divím že je na mě tak zavyslej.. A samozřejmě ho nenechám mi tam lézt řeknu ne ale v tu ránu právě spustí vzteklej pláč.. Taky mám hodně rostou zuby a myslím že to s tím taky souvisí protože na to trpí hodně ze stoličky mu tekla i krev 3 krát už a teď roste další stolicka plus asi 2 zuby..

To máš teda hodně těžký :hug: Začala bych tím, že bych zabezpečila postel a spala s ním. Pokud ji zabezpečit nemůžeš, tak matraci na zem. V bytě to upravit tak, aby se mohl co nejvíc pohybovat sám a nehrozilo nebezpečí (je velké torpédo? Dcerka si i sama pohraje, lze ji nechat chváli bez dozoru :think: ). Na kojení v noci nevidím nic špatného, kor na ty zuby to pomáhá jako nic. Jak jsem psala, já jsem neměla na násilné odstavování, ale postupně to ustalo samo kolem toho roku - najednou se budila na kojení jen kolem páté a pak už to nepotřebovala vůbec, stačilo jen přitulit se a spát. Teď kojím jen ráno a večer a spíš, že mám pocit, že se to má, kvůli mléčným jednotkám, případně abych si ulehčila, kdyby byla nemocná, nebo ji chytly ty zuby. Tak jde vlastně jen o to, aby Tě nesvlíkal na veřejnosti a to se dá řešit. Ony v tomhle věku už docela dost chápou 8) S tím hlídáním - přítele teda nekomentuju, ale babičky by nešlo narovinu poprosit, jestli by pomohly?

Jinak si myslím, že závislost není o péči. Já taky nemám kdovíkolik hlídání (teda to bylo hlavně kvůli kovidu :roll: ) a spíš mám zkušenost, že tím, že dcera ví, že jsem tu pro ni, tak si to nevynucuje, nebo jak to říct. Má mě jistou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15473
2.7.21 23:52
@Anonymní píše:
A samozřejmě ho nenechám mi tam lézt řeknu ne ale v tu ránu právě spustí vzteklej pláč.. Taky mám hodně rostou zuby a myslím že to s tím taky souvisí protože na to trpí hodně ze stoličky mu tekla i krev 3 krát už a teď roste další stolicka plus asi 2 zuby..

K tomuhle mě napadla ještě jedna věc - já se třeba snažím jen minimálně zakazovat. Jednak je to období, kdy se frustrace z nesplnění touhy překlápí na hysterák, a s tím se nic nesvede, jednak to často sklouzává k tomu, že dítě celej boží den neslyší nic jinýho než Nekřič! Nesahej na to! Nechoď tam! Neutíkej! a prostě je tam umordovaný těma věčnýma NE, že vypne poslech. Mnohem lepší mi přijde říct, co by měl dělat (Místo Nechoď tam - Jdeme tudy, místo Nesahej na to - Podívej se na tohle). Pokud Ti hrabe do výstřihu, zkus říct Ano, dám ti mlíko, ale až večer doma/za chvilku/až dojdem tamhle…prostě kdy jsi ochotná mu ho dát. Moje dítě prostě mnohem líp reaguje na pozitivní věty, i když důsledek (nedostane to hned) je stejný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat