Histerické záchvaty před večerním spaním u 10měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veeverka
Povídálka 22 příspěvků 1 inzerát 15.10.14 13:20
Histericke záchvaty před večerním spaním u 10 mesicni

Ahoj holky, prosím vás o jakoukoli radu, jsme už docela zoufalí.. Naše malá má teď 10 měsíců a poslední dobou ji chytají hlavně večer před spaním šíleně histericke záchvaty řevu, trvající nejméně dvě hodiny. Odmítá pití, jídlo, nelíbí se jí ani moje náruč ani houpání na balone které obvykle zafunguje. Nic nechce, vztekle kolem sebe kope a haze rucickama a řve tak že se u toho zajika a nemůže skoro dýchat. Když ji vezmu do náruče někdy se uklidní a chvíli si hraje a za deset minut se to celé opakuje a než tvrde usne trvá to třeba i do jedné v noci. Po dvou hodinách se vzbudí hlady protože v záchvatu odmítala jídlo, nají se a spí, ale každé dvě hodiny se v noci budí a hladem to není. Celé dopoledne potom tvrdé prospi. neznam příčinu tady tohoto rvani, zoubky ji sice rostou, dole dva, ale už jich má venku 6 a nikdy to takový problém nebyl. Koliky už také přestaly, pravidelně dostává probiotika laktobacilky swiss, má homeopaticky sirup na spaní sedalia, sem tam dáme nurofen od bolesti ale nepomáhá nic. Poraďte prosím jestli máte někdo podobné zkušenosti a čím to může být. Můj chodí do práce a je porad nevyspany a nic tam neudělá, potom ani doma moc nepomůže. Rádi mi prostě ji nechat vyrvat. To je totiž asi jedine co jsme ještě nezkoušeli, ale vůbec se mi tato krutá metoda nelíbí, zvlášť když to můžou být ty zuby.. Nebo separační úzkost, která se projevuje. Chce být jenom semnou, všude mě hledá, loži za mnou i na WC a řve dokud si ji nevezme, z ostatních lidí preleza na mě. Babičky ji n vydrží hlídat protože jim furt řve.. Poraďte prosím už jsme zoufalí a navíc čekáme druhé dítě, za 8 měsíců se narodí, doufám že to do té doby přejde.. A ještě jedna věc mě napadla, myslíte, že může být 10 mesicni dítě rozmazlene tím že pokaždé když volá maminku ona přijde?.. Někdy mi přijde že toho zneužívá.. Děkuji za všechny rady. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11270 příspěvků 15.10.14 13:25

A v kolik jí dáváte spát? Nemůže být přetažená?

zuzkasaf
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 15.10.14 13:25

U nás fungoval pravidelný režim. Vše ve stejnou dobu, jídlo, spaní. Pokud ale takto vyvádí, tak bych jí nenechal celé dopoledne noc dospávat. Ráno bych jí klidně vzbudila, nechala pak spát dopo tak hodinku a odpoledne třeba hodinku a půl a budila bych nekompromisně. Aby se přes den unavila a nevyváděla tak v noci.

Lucie_Sx
Závislačka 3477 příspěvků 15.10.14 13:29

Zdravotní problém byl vyloučen..? Zní to divně.
Každopádně vyřvat bych v žádném případě nenechala. A když chce maminku, tak běž, ona potřebuje jistotu že vždy přijdeš, aby se mohla pak pomalu odpoutávat.

Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 15.10.14 13:29

Napadlo mě jen, jestli se třeba bojí tmy. Já když syna položím do postýlky, tak pootevřu dveře do obýváku, kde se svítí.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 13:37

Podle mě má špatně nastavený režim a dáváte ji spát přetaženou. To dopolední dospávání noci bych začla postupně redukovat, zkracovat na nějakou normální dobu, začla bych zkoušet, kdy večer usne, někdy se mi stávalo, že dítě vytuhlo třeba už v 5 odpoledne a prospalo celou noc.

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 15.10.14 13:38

A není přetažená? Nezrušili jste v nedávné době nějaký spánek? Nebo naopak, pokud celé dopoledne vyspává, možná jen není v 8 večer unavená. Dopoledne bych jí každopádně nenechala spát, podle mě má i posunutý režim. Postupně bych budila třeba o půl hoďky, možná o hoďku dřív, za pár dní zas trochu dřív, abyste se dostali na nějakou přijatelnou dobu vstávání a večerního ukládání. Jinak náš podobně vyváděl u prvních zubů. Zuby to asi být můžou, o některých jsme ani nevěděli a jiné nás potrápily dost. :nevim: Pak mě ještě napadl zánět středního ucha, to bolí vleže, ale to by asi pak neprospala celé dopoledne.

veeverka
Povídálka 22 příspěvků 1 inzerát 15.10.14 13:39

O půl deváté se koupe co nejdyl ať se unaví, potom sní tak 5 lžiček kaše a 120 ml mléka a pak si hraje. Až si začne tři očička, obvykle mezi jedenáctou a půlnoci tak ji pohoupu u toho si zpívá a do deseti minut spí. Toto byl ideální rituál když ještě t, záchvaty nemivala. Ale před 11 ji spát nikdo nedostal.. Prostě je aktivní a hraje si večer.

veeverka
Povídálka 22 příspěvků 1 inzerát 15.10.14 13:43
@verusak.berusak píše:
A není přetažená? Nezrušili jste v nedávné době nějaký spánek? Nebo naopak, pokud celé dopoledne vyspává, možná jen není v 8 večer unavená. Dopoledne bych jí každopádně nenechala spát, podle mě má i posunutý režim. Postupně bych budila třeba o půl hoďky, možná o hoďku dřív, za pár dní zas trochu dřív, abyste se dostali na nějakou přijatelnou dobu vstávání a večerního ukládání. Jinak náš podobně vyváděl u prvních zubů. Zuby to asi být můžou, o některých jsme ani nevěděli a jiné nás potrápily dost. :nevim: Pak mě ještě napadl zánět středního ucha, to bolí vleže, ale to by asi pak neprospala celé dopoledne.

Ucho to určitě není.. A posunutý režim to bude určitě, ale nemám sílu s tím bojovat se přiznám, protože jsem po té noci taky hrozně unavená a musím taky někdy spát ať můžu fungovat. A jsem ještě k tomu těhotná tak se to únava násobí. Dopoledne spíme zkrátka obě, dohanime..

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 15.10.14 13:51

Dcera od pul roka usíná mezi 7-8 a ted je ji 15mes. SPI 3hodky od 10-13h, jakmile přez den nespí je zle. Ja to třeba delam tak ze ji dam do postylky a když třeba brečí 10 min. tak ji prinesu na chvily a pak zase vrátím. Zvykla si na tohle dobře… dřív jsme uspavali prez hodinu a ted do 20min spi

veeverka
Povídálka 22 příspěvků 1 inzerát 15.10.14 13:51
@Bibi239 píše:
Podle mě má špatně nastavený režim a dáváte ji spát přetaženou. To dopolední dospávání noci bych začla postupně redukovat, zkracovat na nějakou normální dobu, začla bych zkoušet, kdy večer usne, někdy se mi stávalo, že dítě vytuhlo třeba už v 5 odpoledne a prospalo celou noc.

Dáváme ji spát pretazenou, to asi ano, z toho rvani už je unavená má červené oči, je to na ní vidět že chce spát ale nemůže. Jenže pak se zase uklidní a začne si s těma podlityma očima hrát sama na dece??.. Nerozumím tomu. jak tedy podle vás předejít tomu abysme ji nedávali spát pretazenou?.. Třeba koupat dříve?.. A o kolik?.. Posunout rovnou třeba o dvě hodiny nebo posouvat po kouskach? Díky

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 15.10.14 13:59
@veeverka píše:
Dáváme ji spát pretazenou, to asi ano, z toho rvani už je unavená má červené oči, je to na ní vidět že chce spát ale nemůže. Jenže pak se zase uklidní a začne si s těma podlityma očima hrát sama na dece??.. Nerozumím tomu. jak tedy podle vás předejít tomu abysme ji nedávali spát pretazenou?.. Třeba koupat dříve?.. A o kolik?.. Posunout rovnou třeba o dvě hodiny nebo posouvat po kouskach? Díky

Musíš zkoušet, prostě uložit spíš dřív než později. A třeba číst pohádku, něco klidového, pak zkusit odejít. U nás, když už si začne mnout oči, tak už je pozdě a když je přetažený, chová se stejně, jako popisuješ. Když jsme měli na návštěvě neteře, tak v obvyklou hodinu samozřejmě spát nechtěl, chtěl si hrát. Pak odjeli a hodinu řval, i když jsem ho uspávala (normálně usíná sám), byl přetaženej. Jinak některé děti jsou sovy, náš je stejný případ, kdybychom ho nechali, vydrží klidně do půlnoci a ráno má taky tendence vyspávat. Ale potřebovala jsem, aby se přizpůsobil našemu režimu. Pokud ti to nevadí, tak jí ten režim neposouvej, jen jí prostě nedávej spát přetaženou. Zase nemůžeš čekat, že usne v 10, když pak spí do oběda.

zuzkasaf
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 15.10.14 14:26

@veeverka
Máš můj obdiv. Dávat 10 měsíční dítě spát kolem 23 hodiny večer. No tak to teda nevím kdo by koho u nás ukládat. Protože v tuhle dobu už i já osobně mám půlnoc. Kdy potom ráno vstává když usíná tak pozdě???

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 15.10.14 14:49
@veeverka píše:
Dáváme ji spát pretazenou, to asi ano, z toho rvani už je unavená má červené oči, je to na ní vidět že chce spát ale nemůže. Jenže pak se zase uklidní a začne si s těma podlityma očima hrát sama na dece??.. Nerozumím tomu. jak tedy podle vás předejít tomu abysme ji nedávali spát pretazenou?.. Třeba koupat dříve?.. A o kolik?.. Posunout rovnou třeba o dvě hodiny nebo posouvat po kouskach? Díky

To, že si dítě po uklidnění hraje je pro tebe signál, že nemá jít do postele? V tomto věku by dítě už mělo mít svůj režim, v tolik a tolik koupání, jídlo, spánek, pouze pokud by nemohlo fakt usnout, tak na chvíli zabavit a pak znovu šoupnout do postele.
Děti mám 2+3+5roků a v 8 večer je tu ticho jako v hrobě, mně začíná moje volno a děti spokojeně spinkají. Tak jsem si je naučila, samozřejmě, že kdybych to nechala plavat, tak mi tu budou skákat po hlavě klidně do půlnoci, ale to bych se brzo houpala na nějaký pevný větvi…
Začla bych tím, že bych dítě nenechala dopoledne spát, nejpozději v 8 bych vzbudila, dala snídani, přes den bych nenechala spát déle jak 2,5h v kuse a vzbudila nejpozději 3h před nočním spánkem, který bych časovala na 7 až 8 večer. Snažila bych se vypozorovat přirozený rytmus dítěte a rozhodně bych nečekala na známky únavy, stačí chvíle, kdy začne být dítě klidnější, pohled je méně živý. Při přetažení se vyplaví adrenalin a ten dítě nastartuje na tzv. druhý dech a usnutí je v háji

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 15.10.14 18:01

Tez si nedovedu predstavit ze mi dite chodi spat ve 23:00 hruza jak pak asi bude rano vstavat do skolky?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >