Reklama

Hysterie při koupání, hlavně mytí vlásků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 24.01.10 21:43
HYSTERIE PŘI KOUPÁNÍ, HLAVNĚ MYTÍ VLÁSKŮ:-(

Dobrý večer,

nikde jsem to tu nenašla, takže zakládám nové téma.
Poslední tak 4 měsíce řeším problém s mytím vlásků dcery.
Ještě předtím jsem jí je myla tak co 3 dny, vždy jsem ji položila do napuštěné vany, držela hlavu, aby ji nenateklo do očí, uklidňovala ji, že maminka drží, že se nemusí bát, mluvila na ni a ona se bez problémů nechala našamponovat a smýt hlavu čistou vodu.
Pak z ničeho nic si odmítala do vany lehnout a protože neumí zaklonit hlavu, tak jsem mytí hlavičky odkládala, až už to bylo přes týden a bylo to fakt poznat, že má vlásky takové ucourané, nemyté, tak jsme holt přešli s přítelem na styl, kdy ji jeden holt drží a druhý rychle sprchje vlasy na mokro, pak rychle šampon, rychle smýt vodou, ona u toho strašně křičí, takže ji potom rychle vytáhneme z vany, zabalíme do osušky a chováme několim minut, než se uklidní.
Nevím, jakým způsobem ji vysvětlit, že se jí nic nestane, že mytí vlásků patří k normální běžné hygieně.
Jinak, ji každý den sprchujeme ve stoje, to jí nevadí, ale jak se přiblížíme s vodou už ke krku, tak začíná šílet… :cry:

Prosím, poradte, jestli máte někdo podobnou zkušenost, nebo jakým způsobem myjete vy vlásky svým dětem.

Děkuji za Vaše reakce a zatím přeji hezký večer.

Příspěvek upraven 24.01.10 v 22:17

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bledule
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 24.01.10 21:55

ahoj
Bohužel i my máme podobné scény u mytí vlásků :roll: Trvá to cca od roku a čtvrt, takže taky 3 měsíce. Do té doby pohoda, nechal si vlasy našamponovat i spláchnout. Teď brečí a brečí :-? Myju tak 1× za dva týdny, naštěstí není potřeba častěji. namočím kelímkem, umyju šamponem a opláchnu sprchou - snažím se všechno dělat co nejrychleji, ať nemusí dlouho plakat…ale vlasy mu umýt musím, to se nedá nic dělat. Pak mu rychle utřu obličej ručníkem, on se uklidní a dál si ve vaně hraje.
Taky jsem zkoušela vleže a zaklonit hlavu, ale to se vůbec nenechá.
Taky jsem zvědavá, jestli nám holky něco poradí. každopádně věz, že v tom nejsi sama :mrgreen:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 24.01.10 22:00

Tak jak já myju vlasy…
Když si vzpomenu, že už je to fakt hooooodně dávno (a nejlíp, když tatínek není zrovna doma, protože ten do každé situace max. tak vnese ještě větší zmatek), tak se zhluboka nadechnu, v nepozorovaném okamžiku vytáhnu sprchu, zběsile rychle oba namočím, plácnu si do ruky trochu dětského šampónu, simultánně jim namydlím hlavy - každou jednou rukou - pak na střídačku rychle rychle posprchuju (a dělám, že ten šílený řev vůbec neslyším, příp. ještě staršímu do toho pro klid duše vysvětluju, že ty oči je fakt lepší zavřít, i když se jim je snažím při oplachování zakrýt druhou rukou), zababoším do osušek, potulím a je zas na nějakou dobu klid.
Veselejší by bylo popisovat, jak vlasy stříhám 8-) .

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 24.01.10 22:00

Vidím, že nejsme jediní se stejným problémem, no já to moc neřeším, respektive momentálně ho jen sprchuji (nekoupu), hlavu mu prostě umyju i když řve, i když teď to trochu polevuje - blbneme u toho bubli bubli bublinky… vadí mu, když mu vlásky lezou přes oči a hlavně voda v očích… půjde se ostříhat, pak se to doufám zase zlepší.

Perma
Kecalka 150 příspěvků 24.01.10 22:03

My ještě v současné době koupeme ve vaničce, protože malý není žádná „kachna“, velkou vanu nemáme a dispozice našeho minisprcháče není na sprchování dítěte zrovna ideální (ale do půl roku asi na sprchování ve sprcháči budeme muset přejít). Ve vaničce se nám od doby, kdy sedí a nepoužíváme lehátko, nikdy nelehl. Mytí vlásků byl vždy problém (myjeme 1× týdně). Teď jsme to vyřešili tak, že máme na okně pověšené jeho „milované slepičky“, malý sedí ve vaničce, já mu řeknu: Kdepak jsou slepičky?. On musí hlavu zaklonit, aby slepičky viděl. Mezitím mu namočím hlavu, dám šampon a opláchnu. Na čelíčku mu držím žínku, aby mu to neteklo do očí. Prvních několik měsíců malý řval, ale teď už naštěstí drží, i když evidentně to není jeho oblíbená činnost. Položit do vody bychom ho ovšem určitě nepoložili. Takže moje rada asi je, najít něco milovaného, pověsit to do výšky a dítě při mytí zaujmout touto věcí.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 24.01.10 22:06

Taky se ji to nelibi ale neni to kazdy den tak se na ten vzdor da zvyknout a urco prejde.
ALe nesel by opravit ten nazev na hysterie????Trha mi to usi..

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.10 22:11

Radu jako takovou nemám, ale snad tě uklidní, že to přejde samo. Aspon u nás to tak bylo, do 3,5 let hysterie neskutečná a ze dne na den si sama stoupne pod sprchu a nechá si téct vodu na hlavu a vlásky si myje sama :lol:
Malá zatím vyvádí stále, tak doufám, že to bude stejný.
Tak držím palce

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 24.01.10 22:22

Tak mé děti nevyvádí, ale co já si pamatuji z dětství, tak já musela mít na oči pevně přitisknutou suchou froté žínku. Vím jak jsem si jí úplně fest drtila na oči - jenže to byla asi tenkrát nutnost - šampony dost pálily do očí. Nicméně efekt to mělo dobrý - obličej byl suchý a já nevnímala to šmrdlání ve vlasech. :-D

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 24.01.10 22:23
Taminka píše:
Taky se ji to nelibi ale neni to kazdy den tak se na ten vzdor da zvyknout a urco prejde.
ALe nesel by opravit ten nazev na hysterie????Trha mi to usi..

jj, ruka byla rychlejší…holt se stane, už jsem psala adminovi, tak uvidíme, snad to rychle opraví :lol:

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 24.01.10 22:29

marne si lameme s manzelem hlavu, jak casto Emce vlastne mejeme hlavu, myslim, ze jsme trochu na socialku, tak radsi nebudu ani naznacovat. Ale ten rev se vazne neda vydrzet, prepereme ji, kdyz jsme dva, ale tim padem u toho musi byt i chudak Tomik, ktery taky jeci… Obcas odstriham dredy, ucesat se uz nakou dobu necha, tak aspon za to jsem rada… Asi je to normalni a snad to casem prejde. Zatim u nas nepomaha ani myti hlav panenkam, ostatnim clenum domacnosti, klidne vysvetlovani… :cry:

jeanette.26
Závislačka 4267 příspěvků 24.01.10 22:31

Jinak všem zatím děkuji za reakce, hned se mi ulevilo, že v tom nejsme sami, občas si totiž říkám, že k nám sousedi za nedlouho zavolají sociálku, že tu malé ubližujem, protože ten řev je někdy fakt šílený… :lol:

Jinak tu radu s tou oblíbenou hračkou vyzkoušíme, i když moc nevěřím, že při první sekundě, kdy bude mít mokrý jeden vlásek, hlavu nedá zase dolů, ale třeba mě překvapí, že? :lol:

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 24.01.10 22:41

Len-til-kah
Tak tvůj popis mě fakt pobavil :lol: :lol: :lol: Tak nějak to vypadá u nás .Docela by mě zajímalo,jak ty vlásky stříháš :lol: :lol:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 24.01.10 22:54

Len-til-kah :palec: Vzpomněla jsem si na mé dětství, když mě a mé sestřence ve vaně myla vlasy moje teta, bylo to úplně stejné a řičely jsme se sestřenkou obě a to už nám bylo asi pět a šest let :lol: Taky by mě zajímalo, jak stříháte vlasy :think: :lol:

Anetoska
Kecalka 363 příspěvků 24.01.10 23:08

Ahoj, no náš malý nechce být moc položený ve vaně. takže mu to rychle jen namočím a posadím ho. Našamponuji a po chvilce zase položím a spláchnu. To mi celkem respektuje. Jedině zkusit dát do ruky oblíbenou hračku.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 24.01.10 23:21
lucka25 píše:
Len-til-kah
Tak tvůj popis mě fakt pobavil :lol: :lol: :lol: Tak nějak to vypadá u nás .Docela by mě zajímalo,jak ty vlásky stříháš :lol: :lol:

Mňo :oops: . K tomu mytí vlasů - ohlupováky typu hračka jsou jen pro méně umanuté jedince, než máme my doma. I si běžně myju vlasy před klukama (a komentuju „Vidíte - řvu? Neřvu, nic to není“) - to si juchají, jaká je to sranda. U nás to není o strachu, ale že je jim to prostě nepříjemné. Akorát naposledy (kdy to tak mohlo být :think: :lol: ? ) starší dítě poprvé neječelo, aby bylo vidět, že je šikovnější než brácha. Ono to přijde 8-) .

A stříhám - Štěpánka opět už celkem v pohodě (mami, já už nekřičím jako Mikulášek, viď?), Mikuláška - sado maso. Už jenom jak vidí nůžky v ruce, tak začne prchat a ječet, zkoušela jsem posadit před TV, do rukou pytlík gumových medvídků - nanic - takže držet ho vlastními dolními končetinami v kleštích a do toho recitovat, zpívat, verbálně uklidňovat (do toho mu pořád cpát ty medvídky, příp. hračky :lol: ), ale i tak jsem byla ráda, že jsem mu neustřihla ucho, příp. prsty, které se mi mezi ostří nůžek snažil strkat 8O (a že nás nenahlásili pro podezření z týrání).
Taky jsem zvažovala, že si nechám poradit, ale upřímně, vidím to na a) stříhání ve spánku (zamítám), b) dlouhé vlasy (zamítám), c) strojek (zamítám, to by byla ještě větší zabijačka), d) že až bude potřebovat ostříhat, tak za ním budu celý den lítat a příležitostně ušmikávat semtam pramen (nevim nevim), e) jako dosud :nevim: . Pokud ho tedy přeperu. I když ještě by mě napadlo f) stříhat pod vlivem omamných látek (u obou).
Pozitivní příklad se stříháním jiných členů rodiny nepomáhá.
Už by zase potřeboval, ale zatím dělám, že to nevidím.

Podobně u nás nehty - znehybnit jak max. je to možné a snažit se neamputovat.
Nejhorší je, že vím, po kom to má 8-) .

Hm, se dívám, že jsem si mohla ušetřit to psaní, a prostě napsat „hrubá síla“.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >