Historický film, děti 9-12 let

65821
27.11.20 10:15

Historický film, děti 9-12 let

Máte prosím typ na nějaký historický film, na který by jsme koukli s dětma 9-12 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23553
27.11.20 10:27

Čtyři tankisti a pes :mrgreen:

Z jakého období?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65821
27.11.20 10:29
@Svistice píše: Čtyři tankisti a pes :mrgreen:Z jakého období?

To je asi fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
27.11.20 10:45

Děcka vcelku se zájmem se mnou zkoukla klasického Ivanhoea s Taylorkou. Nebo nějaký Robin Hood by taky mohl ujít.
Taky záleží, jak moc chceš, aby to bylo faktograficky a politicky ok.

Z WWII, aby to nebylo moc syrové a autentické jsou pěkné takové ty US klasiky: Memphiská kráska, Bitva o Midway, Třicet vteřin nad Tokiem,
Příliš vzdálený most, Mots u Remagenu, Bitva v Ardenách, Rommel, Most přes řeku Kwai, Král Krysa (ale to asi ještě moc nepochopí).
Velký flám nebo filmy se sedmou rotou je taková veselá oddechovka.
Z novějších se mi moc líbil Pád třetí říše.

Klasika třeba Exodus. Vyloženě holocaustvá témata asi ještě ne.

Švejk, z WWI je Zákop nebo Lost Batalion (ten nevím, zda je v češtině), filmy o Rudém baronovy.

A těď jsme u nějakého filmu klukovi vysvětlovali, že v USA bylo dlouho legální otroctví a segregace ještě v praxi do 60. let 20. století. Ale už si nevzpomenu, na co jsme koukali.

PS: Z těch komerčnějších Statečné srdce, Patriot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65821
27.11.20 10:50
@Svistice píše:
Děcka vcelku se zájmem se mnou zkoukla klasického Ivanhoea s Taylorkou. Nebo nějaký Robin Hood by taky mohl ujít.
Taky záleží, jak moc chceš, aby to bylo faktograficky a politicky ok.

Z WWII, aby to nebylo moc syrové a autentické jsou pěkné takové ty US klasiky: Memphiská kráska, Bitva o Midway, Třicet vteřin nad Tokiem,
Příliš vzdálený most, Mots u Remagenu, Bitva v Ardenách, Rommel, Most přes řeku Kwai, Král Krysa (ale to asi ještě moc nepochopí).
Velký flám nebo filmy se sedmou rotou je taková veselá oddechovka.
Z novějších se mi moc líbil Pád třetí říše.

Klasika třeba Exodus. Vyloženě holocaustvá témata asi ještě ne.

Švejk, z WWI je Zákop nebo Lost Batalion (ten nevím, zda je v češtině), filmy o Rudém baronovy.

A těď jsme u nějakého filmu klukovi vysvětlovali, že v USA bylo dlouho legální otroctví a segregace ještě v praxi do 60. let 20. století. Ale už si nevzpomenu, na co jsme koukali.

PS: Z těch komerčnějších Statečné srdce, Patriot.

Dík. Já moc faktografický puntíčkář nejsem ( možná bych byla, alle já ty fakta neznám, tak to nepoznám :jazyk: ). Chci, aby nás to hlavně bavilo. A aby to nebyl uplněj krvák ( Zachrańte vojína Reyena :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
27.11.20 10:58

@Lama Lama Ještě mě napadlo z českých Tmavomodrý svět a Nebeští jezdci, Všichni moji blízcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8094
27.11.20 11:23

Kluci koukali na Prvního rytíře, ale je tam líbačka, to byli pěkně rudí a zhnusemí :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16112
27.11.20 11:25
@Lama Lama píše:
Máte prosím typ na nějaký historický film, na který by jsme koukli s dětma 9-12 let.

U nás se hodně líbili Tři mušketýři (verze z r. 1961, ve které hrál Gérard Barray), na to navazuje Pomsta Mylady de Winter.

A taky Kleopatra - tu ocenila zvlášť dcera :lol:

Otázka samozřejmě, jak moc Ti jde o přesnost faktů a tak, tohle jsou samozřejmě jen oddechovky… ale pro děti fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1827
27.11.20 11:33

Taky mne hned napadli Tři mušketýři, buď verze ze 60. let nebo ta s M. Yorkem. Pak třeba Trója, i když tam už to místy krvák je + neodpovídá to úplně předloze, Souboj titánů. Docela koukatelné jsou i první díly ze série Hornblower, dobrodružství i romantika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
27.11.20 11:36

@BohunkaP Jo, Kleopatra a některé verze Tří mušketýrů jsem zapomněla.
Nebo Asterix a Obeleix. :lol:

Gladiátor, Dokror Živágo, filmy na téma Jindřich VIII., Good bye Lenin, různé filmy o Caesarovi.
U nás se líbilo Apollo 13, i když to není asi podle žánru historické.

Jinak hodit do googlu a vyjede to různé žebříčky, ze kterých si člověk může vybrat.

Taky záleží jestli je zaujmou třeba filmy ze 60-80. let co se aranžmá týče (slabé efekty, kvalita obrazu apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
27.11.20 11:39

Ještě z francouzských klasiky jako Fanfán Tulipán, Černý Tuplipán, Hrbáč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
27.11.20 11:45

Zlodějka knih. Ale je to taky pěkně drsný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
27.11.20 11:58

Nas kluk miluje Titanic, Zkaza Britanniku, Hindenburg, Apollo 13. Protoze ma rad stroje vseho druhu tak cokoliv z valky, zvladl i Anthropoid, Lidice a Smrtihlava. Ale treba Gladiatora a Statecne srdce nebo Tanec s vlky moc nedaval.
Ale velky uspech u nej mela historie zcela nedavna, Pirati ze Silicon Valley a Socialni sit. Jak zacinal Apple, MS a FB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
27.11.20 13:59

Docela hezký film je Šťastná hvězda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
27.11.20 19:37

Wobluďák momentálně hltá Bratrstvo neohrožených :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat