HIV pozitivní kamarád

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 11:00
HIV pozitivní kamarád

Dobrý den ženy, píši anonymně z pochopitelných důvodů. Před několika týdny se jeden z mých nejlepších přátel dozvěděl tuto diagnózu. Je gay a bohužel jej nakazil bývalý dlouholetý partner, který mu byl jednou nevěrný- důvod ukončení jejich vztahu. Vzhledem k tomu že s partou dalších lidí máme jeden společný koníček a spolu trávíme dost času (výlety, společné přespávání v hotelích, sportovní a kulturní akce, společné večeře, společné vaření) bylo mi doporučeno se také nechat otestovat. O této problematice jsem měla celkem dobré znalosti ještě z dob studií, ale věci jdou kupředu a už nemám takový přehled. O své zdraví jsem nějak větší strach neměla (přece jen vím že riziko nákazy je v běžném kontaktu téměř mizivé), ale samozřejmě malý červíček pochybnosti tam byl, každopádně já i ostatní přátelé z party jsme všichni negativní. No a kamarád je z toho samozřejmě v šoku, je nešťastný, momentálně si vzal v práci volno, podniká takže to není pro něj až takový problém být několik týdnů doma. O své diagnóze ihned informovat svého bývalého partnera, mmch za posledních 13 let to byl jeho jediný sexuální partner, čili zdroj nákazy je na 100% jasný.
Vlastně to začalo tak že pořád chodil nachlazený, s vyrážkou a neustále si stěžoval na nějaké zdravotní komplikace, ty testy jsem mu doporučila já. Protože jsem se dozvěděla že člověk se kterým jej bývalý přítel podvedl se nyní pohybuje v komunitě narkomanů kde je HIV celkem časté- bohužel se dal na drogy, ale to je jiný příběh na dlouhé povídání, znám ho taky osobně už od dětství. Z toho jsem usoudila že je možné že se s těmito lidmi možná stýkal už dřív a bohužel jsem měla pravdu. Kamarádovi je čerstvých 30 let, je to mladý, hezký, chytrý, šikovný a v práci velmi úspěšný člověk. O své diagnóze zatím ví jen naše parta, zatím ještě neinformoval ani rodinu. Má v rodině moc hezké vztahy, ale přesto se bojí toho stigmatu. Já se snažím mu být nablízku, hledáme spolu informace, povídáme si o tom. V nemocnici dostal různé brožurky s kontakty na pomoc, různé komunity a centra. Zároveň byl poučen co a jak dělat v běžném životě (poranění, úrazy, atd.).
Kamarádův bývalý přítel je z toho samozřejmě taky mimo, byla to jeho životní chyba, tím že kamaráda podvedl jej nakazil, nakazil sebe, přišel o životního partnera a v podstatě si zničil život. On (kamarádův bývalý přítel) je politicky celkem aktivní osoba o to to má těžší. Uf to je román a je to asi trošku zamotané, za to se omlouvám. Chtěla jsem se hlavně zeptat jestli máte ještě nějaké tipy jak kamarádovi pomoct se s touto situací vyrovnat, jak jej ještě víc podpořit, máte nějaké tipy na pořad či dokument o HIV. Děkuji za trpělivost, za dočtení do konce i za případné rady. Pavla.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 11.02.17 11:09

To je smutné. :( Nechápu však, proč by ses měla jít testovat ty. Z toho, co píšeš, ses teda nakazit opravdu nemohla.

Kotatko03
Echt Kelišová 8096 příspěvků 11.02.17 11:15

Smutný příběh, leč bohužel taková je realita…kamarádovi mohu jen popřát hodně štěstí a ať se nevzdává :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 11:19
@Ice79 píše:
To je smutné. :( Nechápu však, proč by ses měla jít testovat ty. Z toho, co píšeš, ses teda nakazit opravdu nemohla.

No já jsem si také myslela že je to zbytečné, ale bylo nám to doporučeno celé partě, často děláme společné večeře u kterých se vaří a sem tam se někdo řízne, na akcích jsou často úrazy, navzájem si pomáháme s ošetřením. Prostě za těch x let bylo takových situací nespočet z tohoto důvodu. A upřimně i kdyby mi to nedoporučil šla bych se testovat, ano vím že je riziko nákazy téměř nemožné a o své zdraví jsem strach neměla. Ale malý červíček tam byl, třeba když jsem kamarádovi poskytovala první pomoc při zranění u kterého dost krvácel. Navíc se s přítelem snažíme o miminko tak jsem nechtěla nic podcenit. Netestovali nás jen na HIV, ale i na žloutenky u kterých je nákaza poměrně jednodušší než u HIV. Pavla.

SAJ
Závislačka 3159 příspěvků 11.02.17 11:29

To je mi moc líto. Chudák kluk.

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 11.02.17 11:37

Jinak nez plnou podporou se asi vic delat neda. nevim, jak se s tim srovnate jako parta- preci jen, zu ho budete vic sledovat a on to vyciti. S virem HIV se da dnes zu v podstate dlouho zit a i treba se stejne postihnutym partnerem. Nejsmutnejsi je na tom to, ze chudak za to nemuze :( Nezbyva nez mu poprat jeste mnoho stastnych dni :hug:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 11:37

Jste skvělí že mu tak pomáháte, já nikoho takového v okolí nemám ale určitě bych mu taky pomáhala, sama jsem jednou čekala na výsledky a byl to maras

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 43 inzerátů 11.02.17 11:43

Moc hezky zpracované tohle téma najdeš v pořadu Pološero. Můžeš se podívat do videoarchívu. Bohužel Ti lidé co tam hovoří k tomu taky přišli poměrně nevinně třeba nevěrou. Nejzajímavější je příběh manželské dvojice. Pánovi je tam už myslím přes 45 (nakažem v 19) a mají se ženou hezký vztah. Léky sice člověka udrží „funkčního“ bohužel tam pán mluvil, že po více letech už zabírají méně a mají řadu vedlejších účinků.

sanyaa
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.02.17 12:03

Ahoj,

doporučuju najít si na internetu videa Curry Blakea, je jich mnoho v češtině či slovenštině - je to americký pastor, který nyní cestuje po celém světě, je velmi známý, a zabývá se uzdravováním Boží mocí. Tvrdí, že lidi s HIV, které „léčil“, se vyléčili. Odnož jeho služby je např. na Ukrajině - jím vyučená Světlana Krotová též tvrdí, že mají na Ukrajině případy, kdy vyléčili lidi s HIV. Vím, že pro neznalé a nevěřící je toto asi holá fikce, já mu ale věřím, svědectví jsou na internetu stovky. On v podstatě učí, jak pomocí Boží moci uzdravit sám sebe a pomáhat ostatním. Třeba by to kamarádovi dalo naději a šanci.

Russet
Extra třída :D 11704 příspěvků 11.02.17 12:04
@Anonymní píše:
No já jsem si také myslela že je to zbytečné, ale bylo nám to doporučeno celé partě, často děláme společné večeře u kterých se vaří a sem tam se někdo řízne, na akcích jsou často úrazy, navzájem si pomáháme s ošetřením. Prostě za těch x let bylo takových situací nespočet z tohoto důvodu. A upřimně i kdyby mi to nedoporučil šla bych se testovat, ano vím že je riziko nákazy téměř nemožné a o své zdraví jsem strach neměla. Ale malý červíček tam byl, třeba když jsem kamarádovi poskytovala první pomoc při zranění u kterého dost krvácel. Navíc se s přítelem snažíme o miminko tak jsem nechtěla nic podcenit. Netestovali nás jen na HIV, ale i na žloutenky u kterých je nákaza poměrně jednodušší než u HIV. Pavla.

No, veselé to není, ale určitě má v partě podporu, kterou možná nenajde ani v rodině. Je to prostě blbá nemoc. Až otěhotníš, testy na HIV tě neminou. Ale lépe vědět ještě před těhotněním.

Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5697 příspěvků 11.02.17 12:34

Já bych s ním zašla do nějákýho toho centra, pokecat si i s někým nakaženým, co se s tím srovnal a/nebo s nějákým centrovým psychologem… u obou asi stejné téma, pro kamaráda si asi promluvit, jak se cítí teď, co tak většinou následuje, čemu se vyhnout a pro tebe a případně partu probrat jak se teď chovat, čím ho případně podpořit, čemu se vyhnout…

Vzteklice
Kecalka 266 příspěvků 11.02.17 12:40
@Anonymní píše:
Dobrý den ženy, píši anonymně z pochopitelných důvodů. Před několika týdny se jeden z mých nejlepších přátel dozvěděl tuto diagnózu. Je gay a bohužel jej nakazil bývalý dlouholetý partner, který mu byl jednou nevěrný- důvod ukončení jejich vztahu. Vzhledem k tomu že s partou dalších lidí máme jeden společný koníček a spolu trávíme dost času (výlety, společné přespávání v hotelích, sportovní a kulturní akce, společné večeře, společné vaření) bylo mi doporučeno se také nechat otestovat. O této problematice jsem měla celkem dobré znalosti ještě z dob studií, ale věci jdou kupředu a už nemám takový přehled. O své zdraví jsem nějak větší strach neměla (přece jen vím že riziko nákazy je v běžném kontaktu téměř mizivé), ale samozřejmě malý červíček pochybnosti tam byl, každopádně já i ostatní přátelé z party jsme všichni negativní. No a kamarád je z toho samozřejmě v šoku, je nešťastný, momentálně si vzal v práci volno, podniká takže to není pro něj až takový problém být několik týdnů doma. O své diagnóze ihned informovat svého bývalého partnera, mmch za posledních 13 let to byl jeho jediný sexuální partner, čili zdroj nákazy je na 100% jasný.
Vlastně to začalo tak že pořád chodil nachlazený, s vyrážkou a neustále si stěžoval na nějaké zdravotní komplikace, ty testy jsem mu doporučila já. Protože jsem se dozvěděla že člověk se kterým jej bývalý přítel podvedl se nyní pohybuje v komunitě narkomanů kde je HIV celkem časté- bohužel se dal na drogy, ale to je jiný příběh na dlouhé povídání, znám ho taky osobně už od dětství. Z toho jsem usoudila že je možné že se s těmito lidmi možná stýkal už dřív a bohužel jsem měla pravdu. Kamarádovi je čerstvých 30 let, je to mladý, hezký, chytrý, šikovný a v práci velmi úspěšný člověk. O své diagnóze zatím ví jen naše parta, zatím ještě neinformoval ani rodinu. Má v rodině moc hezké vztahy, ale přesto se bojí toho stigmatu. Já se snažím mu být nablízku, hledáme spolu informace, povídáme si o tom. V nemocnici dostal různé brožurky s kontakty na pomoc, různé komunity a centra. Zároveň byl poučen co a jak dělat v běžném životě (poranění, úrazy, atd.).
Kamarádův bývalý přítel je z toho samozřejmě taky mimo, byla to jeho životní chyba, tím že kamaráda podvedl jej nakazil, nakazil sebe, přišel o životního partnera a v podstatě si zničil život. On (kamarádův bývalý přítel) je politicky celkem aktivní osoba o to to má těžší. Uf to je román a je to asi trošku zamotané, za to se omlouvám. Chtěla jsem se hlavně zeptat jestli máte ještě nějaké tipy jak kamarádovi pomoct se s touto situací vyrovnat, jak jej ještě víc podpořit, máte nějaké tipy na pořad či dokument o HIV. Děkuji za trpělivost, za dočtení do konce i za případné rady. Pavla.

Uz jsou pripady kompletniho vyleceni HIV a jinak jsou dnes takove antivirove naloze, ze muze zit az do 80 let. Bohuzel Gay komunita je vice neverna nez heterosexualove a rektalni sliznice je mnohonasobne citlivejsi nez sliznice v pochve. Proto se nedoporucuje soulozit do zadku at uz u hetero ci gay. Centrum pro HIV na bulovce mu poskytne vsechny informace. Ktere potrebuje. Ty bud jen dobrou kamaradkou.

SAJ
Závislačka 3159 příspěvků 11.02.17 13:32
@sanyaa píše:
Ahoj,doporučuju najít si na internetu videa Curry Blakea, je jich mnoho v češtině či slovenštině - je to americký pastor, který nyní cestuje po celém světě, je velmi známý, a zabývá se uzdravováním Boží mocí. Tvrdí, že lidi s HIV, které „léčil“, se vyléčili. Odnož jeho služby je např. na Ukrajině - jím vyučená Světlana Krotová též tvrdí, že mají na Ukrajině případy, kdy vyléčili lidi s HIV. Vím, že pro neznalé a nevěřící je toto asi holá fikce, já mu ale věřím, svědectví jsou na internetu stovky. On v podstatě učí, jak pomocí Boží moci uzdravit sám sebe a pomáhat ostatním. Třeba by to kamarádovi dalo naději a šanci.

Kdyby to byla pravda, už by měl dávno Nobelovu cenu.
Bohužel to je pitomost.

SAJ
Závislačka 3159 příspěvků 11.02.17 13:35
@Vzteklice píše:
Uz jsou pripady kompletniho vyleceni HIV a jinak jsou dnes takove antivirove naloze, ze muze zit az do 80 let. Bohuzel Gay komunita je vice neverna nez heterosexualove a rektalni sliznice je mnohonasobne citlivejsi nez sliznice v pochve. Proto se nedoporucuje soulozit do zadku at uz u hetero ci gay. Centrum pro HIV na bulovce mu poskytne vsechny informace. Ktere potrebuje. Ty bud jen dobrou kamaradkou.

Kompletní vyléčení HIV není dokumentováno, maximálně je dokumentována chyba v prvotním testování a následné spravne negativní výsledky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >