Reklama

Hlad nebo prdíky + denní režim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miroslava077
Nováček 2 příspěvky 04.08.18 22:46
Hlad nebo prdíky + denní režim

Ahoj, jdu si k Vám pro radu. Mám měsíčního chlapečka. Nejprve mi řekla doktorka, ať ho kojím, kdy si řekne a jak často si řekne, byla jsem nadšená, protože v porodnici mi řekli, že max půl hodiny a konec a malý mi řval hlady. Takže jsem kojila, ale bylo to většinou hodinu a malý chtěl třeba za hodinu zase a potom zvracel třeba i obloukem. Na vážení se doktorka zděsila, že přibral 400 g za týden a doporučila nám kojit 15 min max 20 min jednou za dvě a půl hodiny, jenže malý zvrací stejně (i když asi ne tolik jako předtím) a když ho dávám od prsa tak vždycky chvilku pláče. Večer ho koupu o půl osmé a poté cca v 20:00 kojím. Od té doby mi pláče cca dvě až tři hodiny, kope nožičkama, vypadá to na prdíky, když ho přiložím k prsu úplně se uklidní a nožkama nekope. Většinou to tak je až do dalšího kojení a pak usíná. Používáme espumizan, mast pupík, cvičím nožičkama. Jak dlouho provádíte masáž? Nevím tedy zda jde opravdu o prdíky nebo zda má hlad. Když mu krčím nožičky nikdy si neprdne a nic, prostě se uklidní až s dalším kojením. Taky ne vždy - občas se pokaká, ale stejně neusne do dalšího kojení. Ještě jsem se chtěla zeptat na režim - máte ho už u měsíčního miminka? My teda od nakojeni v 20:00 máme ztlumené světla a nemluvíme na něj, ale jak mám udělat režim, že se po koupání a papání jde spát, když ho trápí ty prdíky? Bydlíme v bytě a nedovedu si představit ho dát do ložnice a nechat ho v postýlce plakat. Nadýmají jablka a salátové okurky? Já vůbec nevím co jíst - třeba dnes jsem měla jen sýry, kefíry, banány, jogurty, dušenou mrkev s bramborem, párkem a kuřecí maso a stejně trpí. Moc děkuji. :roll:

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4555 příspěvků 04.08.18 22:56

Na rezim je jeste dost brzo. Miminko potrebuje hlavne mamu a ne jit spat po koupani. Kojila bych dle potreby, ale rozhodne ne na kazdy zabreceni - to budes mit otesanka a bricho ho bude bolet jeste vic. S tim jidlem ti neporadim, je to alchymie. Kazdemu diteti vadi neco jineho. Na ty prdy se me hodne osvedcil BabyCalm, jsou to prirodni kapky. Jeste me napadlo, davas Vigantol? Bricho ho muze bolet z toho..

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 04.08.18 22:57

Jestli to jsou prdíky,musíš vysledovat,ale to zvracení do oblouku bývá příznakem refluxu. A to,že pláče bez prsu nemusí být hlady,chce se možná jen uklidnit,zkus dudlíka, koupit šátek a nosit,pomáhá to i na prdíky. Na režim je v měsíci jeste opravdu brzo.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 04.08.18 23:01

Hele večerní neklid je bohužel běžná záležitost mnoha novorozenců, takto ,,trpí” plno deti. Těžko radit, jak často a dlouho kojit, to musíš vypozorovat sama, co vyhovuje nejvíc (moje deti to měli kazdy uplne jinak-jeden kdykoli, kdekoli, bez problému, druhy jedine v absolutním klidu a nejdriv po 2,5 hodinách, jinak totální šavle a bolebruch). Bolení bříška je fyziologicka záležitost a deti z toho proste musi vyrůst, je fajn ze mu chceš ulevit, ale i tak to zkus přijmout jako fakt a ze to tak proste je. Jablka nadymat mohou, ale i kdybys byla na sucharech, mohlo by to byt stejne. muzes zkusit dva dny vynechat a pak uvidíš, zda je to lepší. Tohleto je taaaaak strašně individuální záležitost, ze nejlepší řešení je vlastní pozorování a zkoušení…snad bude brzy lépe, drz se :hug:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 1 inzerát 04.08.18 23:03

Režím určitě nee to je brzo,to se stále měnilo, ale vysloveně na požádaní bych nekojila, jak píše výše. Mě se názor že kojit při každém pláči a každém požádaní je hloupost. Pořád je to jídlo. I když teď v horku třeba častějí. Zkusila bych dudlík na uklidnění. Já dávala dudlík a kojení nám nenarušil. Uklidnila se a bylo fajn. A nenechala bych vyplakat na to je malinký, potřebuje prostě maminku ale v normální míře, tak ať nejsi otrok. Já třeba měla dceru naučenou už od porodnice nakrmit, odříhnout a do postýlky spát, ale měla dudlíka. A teď jsou ji něco přes 2 roky a máme to naštěstí stále tak. Večeře, zuby, do postele a spát.

veria
Generální žvanilka 23220 příspěvků 1 inzerát 05.08.18 00:14

Mas ve stravě dost mléčných výrobku, zkus vysadit, prý můžou mimino taky dost nadymat. :nevim: jablka by se měly loupat, slupka nadyma. Ale začala bych tím mlikem.

Mari.G
Závislačka 4312 příspěvků 05.08.18 00:40

Miminko, když chce prso, nemusí chtít jen pít. V měsíci je naprosto normální, že chce být miminko u Vás. Bylo u Vás 9 měsíců, mohlo jíst a pít, kdy chtělo. Neřešte režim. Dudlík mámu nenahradí, k tomu slouží to prso. Jasně, někdo to má jinak, záleží prostě, jestli jste kontaktní rodič. Pro dítě je to ale velmi prospěšné. Z Vaší stravy může vadit kravské mléko, zkuste ho vysadit a uvidíte. Neřešte, kdy bude další kojení. Je normální, že mají děti období, kdy se kojí 2× za hodinu. To neznamená, že to tak bude vždy, ani že to pak budete muset lámat přes koleno. Záleží, jak se k rodičovství stavíte Vy. Jsou dvě skupiny maminek, každá Vám bude radit něco jiného. Záleží, jak to cítíte. Jinak zvracení je u kojeného dítěte normální, jak sama píšete, vůbec nemusí souviset s intervaly v kojení. Pro mě byly první měsíce - kdy jsem se snažila pořád řešit režim, postýlku, kojení, dudlík a podobné hovadiny, nejhorší. Malému to nevyhovovalo, nám ve finále taky ne. Spí s námi, kojím na požádání, dudlík nemá, režim si udělal sám a jsme spokojení.

KacenkaKKK
Povídálka 39 příspěvků 05.08.18 08:35

Nám pomohlo vynechat veškeré mléčné vyrobky. Dávali mi ale caltrate, protože jsem potom měla nízkou hodnotu vápníku. A pečivo už od začátku dva dny staré.

Miroslava077
Nováček 2 příspěvky 05.08.18 19:51

Moc Vám děkuji za odpovědi, je to jeho trápení pro mě hodně psychicky náročné. No pokusím to rozlišit tak, že když pláče po chvilkách a kope nožkama - nejspíš to budou prdíky a když pláče pořád tak chce ukonejšit a nebo má hladík. Vigantol kapeme - teda nenapadlo mě, že ten by mohl dělat problémy 8o , každopádně tedy vyřadím ty mléčné výrobky a když to pomůže tak začnu zkoušet jablka atd a vysleduji, co nám dělá ještě problém. No a když to nepomůže tak zkusím s doktorkou probrat ten Vigantol a koupim ten BabyCalm nebo něco. Nevíte nějaká probiotika? Psalo se v jiných diskuzích, ale název nevím - že jsou drahé ale účinné. Koupila jsem si balený žitný slunečnicový chléb Penam - co si myslíte - ten by teoreticky neměl dělat problém - není čerstvý. :nevim: Děkuji

Mari.G
Závislačka 4312 příspěvků 05.08.18 21:27

@Miroslava077 Vigantol můžete nahradit produktem D3 od Terezie. Dřív se doporučovalo i BabyD od Jemiesonu, ale už mají stejné složení jako Vigantol. Probiotika máte na mysli asi Bio Gaia - pozor při koupi, jeden typ musí být v ledničce a stačí s tím chvíli pobíhat v tom vedru, než dojdete domů a máte po bakteriích. Druhý typ být v ledničce nemusí, jinak je to stejné, je dražší. Nám tedy nepomáhal, ale jsme výjimka. BabyCalmy a podobné kapky jsou spíš berlička - doporučuji vyřadit to mléko, zkusit bezplenkovku, masírovat atd. Ale když už kapky, ten BabyCalm je alespoň nejlepší složením.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama