Hladina TSH v tehotenstvi 3,76, anti -tpo normalni

Anonymní
13.4.21 03:42

Hladina TSH v tehotenstvi 3,76, anti -tpo normalni

Ahoj holky, byla jsem na screeningivych odberech krve v 11+0, vcera jsem byla na screeningovem ultrazvuku a ptala jsem se doktorky na hodnoty TSH. Vyslo mi 3, 76. Na netu se informace ruzni- nekde se pise ze v tehu ma byt pod 2,5, nekdy ze i 5 je norma. Ptala jsem se na to doktorky a ta rekla ze je vse v ooradku, se pokud mam protilatky anti -tpo takto nizke (17), tak tu hodnotu TSH nemam resit. Vrta mi ti ale hlavou hodne :think: zda se mam o jednatna endokrinologii nebo ne. Problemy se stitnou zlazou jsem zatim nikdy nemela, ale ma to mamka.
Poradite prosim zda ta hodnota je normalni a nemam to resit nebo se mam bat i vyvoj detatka? Dekuji :kytka:

Příspěvek upraven 13.04.21 v 08:51

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
13.4.21 06:51

Prosímte pokud ti dr řekne že je to v pořádku tak nevím proč se zbytečně stresujes.. Necti nikde nic a užívej si těhotenství… Stres je horší pro tehu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
14.4.21 11:45

Pokud by byly obě hladiny zvýšené, tak se to řeší, hladina pouze jednoho hormonu se neřeší ani u netehotnych pokud není nějaký extrémní výkyv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
15.4.21 13:08

O vývoj detatka se nebojte, moje doktorka na endokrinologii říkala, ze by hodnota tsh musela být 20, aby došlo k poškození ve vývoji. Vy mate navíc hodnotu v normě 🙂 ale jestli chcete mít klid v duši, zavolejte si na endokrinologickou ambulanci a domluvte si vyšetření 👍 měly by vás vzít přednostně 🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 16:07

Dekuji vsem za radu, po konzultaci jsem rozhodla to neresit, izolovana lehce zvysena hodnota znamena ze ditko mi bere hodne jodu a tim se mi tvori vic TSH viz. zpetna vazba.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat