Hlášení čerpání podpůrčí doby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 26.08.14 20:01
Hlášení čerpání podpůrčí doby

Ahoj holky, nevím jestli to úplně patří sem, ale fakt si nevím rady. Nebo spíš nevím, zda to chápu správně. Jsem na rizikovém, jenže jsem letos i loni dlouho marodila (zamlklé těhu a pak komplikace po revizi - 31.7.‚13 - 23.4.‘14)a znovu marodit jsem začala 30.6.'14, kdy jsem zjistila, že jsem znovu těhotná. Teď mi přišel dopis ze sociálky, že „Podpůrčí doba 380 dní uplyne dnem 20.10.2014 včetně.“
Spíš se jen chci zeptat, jestli to chápu dobře - je to teda tak, že jsem marodila moc dlouho a že mi buď nemocenskou ukončí a nebo si můžu zajít k lékařce a ta mě pošle třeba za posudkovou doktorkou, která určí, jestli můžu marodit dál? Vychází to, že na MD můžu nastoupit až někdy v lednu a v tom dopise je něco o 3 měsících prodloužení podpůrčí doby.
Nechápu, proč mi to tam nemůžou napsat polopaticky :) :think: Nevim, jestli to chápu dobře a do poradny jdu až 4.9. :roll:
Budu moc ráda, když mi napíšete, zda to chápu správně a jestli teda můžu marodit pak dál, jestli s tím máte třeba některá zkušenost :hug: Protože do práce se vrátit nemůžu (továrna, kde se dělá s chemikáliemi) a bez nemocenský nevim, co bychom dělali - hypotéka na krku, Vánoce „za rohem“ apod. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
estrela
Závislačka 4511 příspěvků 26.08.14 20:34

Můj případ: Nemocenská od 29.8.2012 do 3.3.2014, žádala jsem 2× o prodloužení z důvodu rizikového těhotenství (měla jsem toho hodně - imunologický faktor, vrozená vada dělohy, vrozená srdeční vada…) první žádost o prodloužení jsem dávala těsně před koncem roční neschopnosti tzn. začátek srpna 2013,prodloužili mi to o tři měsíce (prý o více nemůžou) takže v listopadu další žádost a to už mi prodloužili do nástupu na MD.
Jde o to jestli je pro ně - továrna s chemikáliemi dostatečný důvod na prodloužení.

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 26.08.14 20:37

@nikolinam a jinak…lékařka tě nikam posílat nebude, to si musíš zajít sama a vyplnit žádost, udat důvod, vypl%nuje se tam od koho máš vypsanou neschopnost, posudková sama napíše lékařce a vyžádá si info…tak jsem to teda měla já.

nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 27.08.14 18:42

@estrela Tak mě to vyjde akorát na jedno prodloužení o 3 měsíce, platí mi to do 20.10. a na MD bych měla nastoupit teoreticky někdy v lednu :) a prý je tady u nás hodnej posudkovej doktor… do práce se vrátit fakt nemůžu, ikdyž finančně bych to uvítala - ne jenom že se tam dělá s chemikáliema, ale taky se dělají jen 12ky (denní a noční), člověk je celou dobu na nohou a nemůže si odběhnout ani na záchod a tahá těžký krabice a tak… takže proto mě ihned doktorka dala na rizikový a v práci mě mistrová dokonce sprdla, když jsem byla jednu šichtu v práci a na konci šichty jí řekla, že druhý den nepřijdu, protože jsem těhotná a jdu k doktorce a ona že je to tam nebezpečný, že jsem to měla říct na začátku, že by mi dala dovolenou :) tak snad budou shovívavý :)

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 27.08.14 19:40

@nikolinam zaměstnavatel ti musí umožnit osmihodinovou pracovní dobu a přeřazení na jiné místo pokud děláš někde, kde jako těhotná být nesmíš. Pokud nemá tu možnost, tak by ti měl dát placené volno za celý plat…jenže pro ně je jednodušší říct ti vemte si neschopenku…každopádně bych se domluvila s lékařkou co ti vypsala neschopenku na nějakém zdravotním důvodu, posudkového asi nebude zajímat, že ti zaměstnavatel ze zákona neumožnil to co měl. Držím palce.

nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 20.09.14 11:05

@estrela Ahojky :) prosímtě, chci zrovna psát e-mail, doktor mi totiž řekl, že mám svojí situaci popsat do e-mailu té paní ze sociálky, co mi ten dopis o hlášení podpůrčí doby poslala. A chtěla jsem se tě zeptat, jak jsi to měla se zaměstnáním? Mě totiž teď skončila smlouva do DU a agentura mi smlouvu ukončila, takže se nemám ani kam vrátit. Mám to té paní napsat na rovinu? Doktor řikal, že na MD budu nastupovat 17. ledna, takže bych fakt uvítala, kdyby mi to na ty tři měsíce prodloužili, jen nevim vůbec jak to formulovat :mrgreen: A doktor mi vystavoval neschopenku právě proto, že za prvé za sebou mám zamlklé těhotenství, pak jsem měla hodně problémů, protože mě pořád bolelo břicho a nikdo nevěděl co mi je a navíc protože jsem nepracovala v ideálním prostředí pro těhotné :think: prostě pořád nevím, jestli to tý pani na socku napsat na rovinu, že si nemůžeme dovolit být 3 měsíce bez jednoho příjmu nebo jestli „hrát“ že mam nějaký problémy - což je asi stejně hloupost, když doktor pak bude psát ten posudek pro posudkovýho :think: :think:

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 20.09.14 18:32

@nikolinam já bych nepsala, že se nemám kam vrátit, napsala bych zdravotní důvod - zamlklé těhu + bolesti, pokud třeba trpíš na vysoký tlak, či kolísání a lékař to má zapsané, tak i to…druhá možnost je, jít za lékařem a domluvit se co tam máš napsat, aby napsal on to samé, ale pozor musí mít někde v tvé kartě zápis, že uvedený problém máš.

nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 21.09.14 09:25

@estrela jo, super! :) tak já si to připravim a domluvim se s doktorem, aby až ho budou žádat o nějakou jeho zprávu, tak aby tam napsal to samé, co já :) Moooooc ti děkuju :*

nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 21.09.14 09:29

@estrela Jo a k posudový doktorce jsi pak normálně šla? :)

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 21.09.14 19:03

@nikolinam ne, nešla. Já to podala, ona (posudková) si vyžádala zprávu od lékaře a rozhodla, ale to mohlo být také tím, že těch problému bylo tolik ( vše podložené zprávami od různých lékařů + dlouhodobá léčba), že jinak rozhodnout nemohla. Kdyby třeba bylo něco jiného, tak si mě pozve, tohle fakt nevím.

nikolinam
Kecalka 261 příspěvků 24.09.14 19:26

@estrela Super, moc ti děkuju za pomoc :kytka: Dávám to pomalu dohromady a za týden jdu k doktorovi, tak mu to dám přečíst a pak to pošlu :) ono stejně posledních pár dní je mi docela nic moc, při větší námaze se mi dělá špatně a do toho mě začalo miminko docela nešikovně kopat do vaječníku :mrgreen:
Tak se necháme překvapit teda, jak to bude s tím jestli tam budu muset :)

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 24.09.14 19:42
Lenulle31
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 11.01.15 19:12

@estrela ahoj chci se zeptat a poradit se…
byla jsem na rizikovem s dvojcatky, v patem mesici jsem bohuzel porodila, potratila, byla jsem do konce sestinedeli na gynde, pak predana k obvodakovi a chodila jsem na rehabky potom jsem byla nemocna a domluvili jsme se ze do konce roku zustanu doma a pak bych sla do prace, ale zjistila jsem ze jsem opet tehotna…ted jsem uz 9 mesicu na nemocenske takze mi bude brzo koncit ta podpurci doba…a ja nevim co bude ted nasledovat…zda mi prijde nejaky dopis nebo musim zazadat o prodlouzeni ja a pujdu pred komisi? kdyby jsi mi aspon trosku poradila budu moc rada zatim dekuji

estrela
Závislačka 4511 příspěvků 11.01.15 21:52

@Lenulle31 ahoj, je mi moc líto co se ti stalo, tohle by se stávat nemělo :hug:
Podpůrčí doba ti skončí tedy za tři měsíce a ty před jejím koncem musíš sama zažádat o prodloužení (na sociálce kam spadáš podle zaměstnavatele, pokud bydlíš dále, zažádej v místě bydliště oni to musí přeposlat), já tam byla na začátku srpna (končila mi na konci srpna, pokud by to nestihli projednat, tak bych byla bez peněz, ale to mi nevadilo, měla jsem rezervu). Vyplnila jsem žádost o prodloužení, tam se píše kdo ti neschopenku vydal a důvod proč žádáš, já psala rizikové těhu a proč ho mám rizikové (to nevím zda to je nutné, psát proč je rizikové, ale já to napsala hned, abych se vyhnula dalšímu vysvětlování). Protože moje důvody byli opodstatněné, tak mi to schválili ihned aniž bych šla před komisi, neschopenku můžou ze zákona prodloužit jen o tři měsíce a pak musíš žádat znovu. Pak je tam podmínka tuším půl rok, jakože ti ji nebudou prodlužovat déle, v rozhodnutí jsem měla psáno něco jako, že naplňuji podstatu, že do určitého data mi neschopenka skončí.
Když to shrnu, tak pokud ten co to rozhoduje bude „spokojený“ tím co mu napíšeš a hlavně tím co mu napíše ošetřující doktor (to si sám vyžádá) rozhodne bez tebe, pokud se mu něco nebude líbit, pozve tě „před komisi“. Snad jsem to vysvětlila dobře, jak začnu něco vysvětlovat, tak se snažím a snažím a pak to může být nesrozumitelné :mrgreen:
Držím palce, aby těhu proběhlo dobře. :andel:

Lenulle31
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 12.01.15 11:21

@estrela Moc dekuji ze jsi mi odepsala…jsem z toho cela celkem vynervovana…ja jsem prave cetla ze by mi 2 mesice pred tim nez mi skonci ta podpurci doba dojde dopis a ja pak podam tu zadost…vubec nevim zda tam mam potom napsat jako proc jsem celou dobu na te nemocenske nebo jen od ted toho noveho tehotenstvi…takze tam tedy napisu lekare ktery mi vystavil nemocenskou uplne na zacatku? a je jedno ze jsem byla i u jinych lekaru…a taky je mozne ze v te dobe co budu zadat uz mozna nebudu u vseho gynekologa ale predaji me do ostravy…tak to je asi jedno proste bude napsany jen ten prvni lekar…no snad to dopadne dobre mam strach aby se to neopakovalo…
snad to dame s lekarem nejak dokupy rikal ze se z necim takovym jeste nesetkal…pripadala jsem si spatne jako ze budu rok a pul na nemocensky ale to byla vec kterou jsem nemohla ovlivnit…aspon vim ze takle nejsem jedina kdo je tak dlouho na nemocenske :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama