Reklama

Hlášení neschopenky na dům bez popisného čísla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:57
Hlášení neshcopenky na dům bez popisného čísla

Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o radu. Jsem na neschopence a nějakou dobu asi ještě budu vzhledem k problémům v těhu.

Jde o to, že jsem hlášená k přítelovým rodičům, kteří bydlí o dva domy vedle. My máme postaveno, ale zatím nemáme dotaženou kolaudaci, takže nám nedali číslo popisné. Mám strach, že u nich ne vždycky je někdo doma. Chci se zeptat jestli nevíte, jestli bych třeba mohla nahlásit alespoň parcelní číslo nebo jak se to dá řešit?? Aby mě sociálka případně našla. Sestřička taky moc nevěděla. Jde o to, že od přítelových rodičů jsme se „museli“ odstěhovat, protože tam teď bydlí švagr se synovcem, tak by nás tam bylo moc.

Nevíte, jak by se to dalo udělat? Moc děkuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 31.01.18 15:01

Upřímně, tohle bych řešila vlastní tvorbou, pokud s tím nemají přítelovo rodiče problém, tak bych vyrobila velkou ceduli s jejich číslem, k tomu přidala písmeno A a to si nechala napsat na neschopenku. Velkou ceduli pověsila na váš dům a ke zvonkům u rodičů malou cedulku, že 23A (či jiné číslo) je o 2 domy vlevo.

Elen8
Extra třída :D 12984 příspěvků 31.01.18 15:02

No ja bych si nezahravala, priznas, ze bydlis v dome bez kolaudace, coz nemuzes.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 31.01.18 15:05

@Elen8 to sem akorát chtěla napsat - nemůžete oficiálně bydlet v domě bez kolaudace, takže asi ani si tam napsat marodné :think: :think: :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 15:07

@Elen8 Já vím, je to prekérka, ale nějak se to tak vyvrbilo. Tak to asi musím nechat, tak jak to je, a snad to půjde.

Karleon
Kelišová 5295 příspěvků 31.01.18 15:09

Číslo popisné ale lze vydat bez kolaudace, ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 31.01.18 15:12
@Elen8 píše:
No ja bych si nezahravala, priznas, ze bydlis v dome bez kolaudace, coz nemuzes.
Řekla bych že OSSZ to je dost šumák…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 15:15
@Karleon píše: Číslo popisné ale lze vydat bez kolaudace, ne?

Zkusím to pořešit. Jinak si myslím, že to sociálka taky moc neřeší. Známý bydlel přes léto v karavanu na parcele a měl tam parcelní číslo a nikdo to neřešil.

Veerr
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.18 15:58

Normálně nahlásiš sestricce, co ti vypisuje neschopenku, tvou situaci. Dáš tam parcelni číslo. My třeba máme 3 parcelni čísla pozemek se skládá ze 3 parcel. Takže ulici a tohle číslo. Já to taky tak teď měla do nástupu na mateřskou. A je nesmysl, jak tu někdo tvrdí, že nemůžeš bydlet v nezkoulaudovanem. Navíc nevím, jestli spadate do nového zákona, ale my jo a kolaudovat se nově od r. 2018 nemusí ;) ale neznám ty podmínky, v tom se orientuje manžel… Takže my třeba kolaudovat nemusíme a teď jen zařizujeme ten zbytek, co být musí, abychom dostali c. p. - určitě si nepiš neschopenku někam, kde nejsi. Můžeš z toho mít akorát problémy…kontro­ly chodí.

Veerr
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.18 15:59

@Elen8 to je nesmysl ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 16:04
@Veerr píše:
Normálně nahlásiš sestricce, co ti vypisuje neschopenku, tvou situaci. Dáš tam parcelni číslo. My třeba máme 3 parcelni čísla pozemek se skládá ze 3 parcel. Takže ulici a tohle číslo. Já to taky tak teď měla do nástupu na mateřskou. A je nesmysl, jak tu někdo tvrdí, že nemůžeš bydlet v nezkoulaudovanem. Navíc nevím, jestli spadate do nového zákona, ale my jo a kolaudovat se nově od r. 2018 nemusí ;) ale neznám ty podmínky, v tom se orientuje manžel… Takže my třeba kolaudovat nemusíme a teď jen zařizujeme ten zbytek, co být musí, abychom dostali c. p. - určitě si nepiš neschopenku někam, kde nejsi. Můžeš z toho mít akorát problémy…kontroly chodí.

Tak sestřička to ví a kolgyně mně to taky tak doporučovala. Abych jí to na kontrole připomněla a nechala tam i číslo parcely, že kdyby se náhodou nedozvonili, tak aby to sestra měla v přehledu.

Veerr
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.18 16:10

Tak jestli to sestřička vi, tak by ti měla předělat neschopenku. Je to takový dodatek k neschopence o změně adresy pacienta a pošle to na ossz. Musí tam být vždy adresa, kde jsi k zastizeni. Já jsem na rizikovém od začátku, musela jsem a kontrola mi přišla 3×… když tě nezastihnou, potřebuji pozvrzeni lékaře, že jsi byla např. na kontrole nebo podat vysvětlení, aby ti přišly peníze. My se stehovali nedavno a nebyl to žádný problém přepsat na adresu bez c. p.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 16:16
@Veerr píše:
Tak jestli to sestřička vi, tak by ti měla předělat neschopenku. Je to takový dodatek k neschopence o změně adresy pacienta a pošle to na ossz. Musí tam být vždy adresa, kde jsi k zastizeni. Já jsem na rizikovém od začátku, musela jsem a kontrola mi přišla 3×… když tě nezastihnou, potřebuji pozvrzeni lékaře, že jsi byla např. na kontrole nebo podat vysvětlení, aby ti přišly peníze. My se stehovali nedavno a nebyl to žádný problém přepsat na adresu bez c. p.

Jo?? Takže nevadí, že tam bude jen číslo parcely?? Ona právě nevěděla, jestli to tak může být.

Veerr
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.18 16:20

Mně to řekla sestřička hned sama od sebe, když jsem ji řekla, že se stehujeme a ještě nemáme c. p… psala jsem to hned prvně, že nemáme c. p. A ani zkolaudovano a navíc, že se nové kolaudovat nemusí, ale neznám ty podmínky ;)

Veerr
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 31.01.18 16:23

Musí tam být takové číslo, které se dá katastrálně vyhledat… naše adresa bez c. p. se skládá uvedu priklad: ulice XY 58/1,2,3… Takže název ulice, číslo asi katastralni a pak ty tři parcelni čísla.. takhle mi to dokladal manžel… máme 3 čísla, protože máme 1 pozemek složený ze 3 parcel

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >