"Hlásí se" vám muž, když jede delší cestu autem?

Anonymní
27.11.15 09:23

,,Hlásí se´´ vám muž, když jede delší cestu autem?

Z rodiny jsem zvyklá na to, že když jedeme někam dál, ozveme se, že jsme v pořádku dojeli. Táta třeba mamce volá i když jede 50 km. Já jsem tak taky naučená a rodiče po mně vždycky i chtěli, abych o sobě dala vědět. Někdy mě to štvalo/štve, ale říkám si, že ta jedna smska mi stojí za to, aby měli klid.
Přítel na to zase zvyklý vůbec není. Např. když jsme jeli 1000 km na dovolenou, zavolal domů, až když jsme byli na místě. Naši by za těch X hodin byli už na nervy, takže jsem jim vždycky napsala když jsme byli v dalším státu. Jsem ráda, že přítel není žádný mamánek, ale on to tak měl i dřív.
Považovala jsem za samozřejmé, že když přítel kvůli práci pojede třeba 100 km, ještě když třeba není nejlepší počasí, napíše mi/prozvoní mě. No a pro něj to je strašně otravné. Takže vždy si o to musím říct a někdy napíše, někdy na to zapomene. Já jsem pak nervozní, že se neozval.
Nevím, jestli to po něm vyžadovat pořád, a jestli se ho na to snažit naučit, nebo to vzdát a nechat ho, ať se neozývá. Nevím, co z toho je normálnější :mrgreen: Jak to máte vy?
Přítel jezdí průměrně tak 2× za měsíc nějakou delší trasu, většinou kvůli té práci.

Raději anonym, ať to tu nenajde, nemá rád, když řeším naše věci s kýmkoli jiným

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2113
27.11.15 09:28

Upřímně, pro mě je to také otravné, nedělám to ( kromě dovolené, kde se jede 1.000 a víc km, tam se v klidu po dojezdu a ubytování ozvu rodičům ). Pokud by na tom žena trvala, asi bych jí vyšel vstříc, ale nerad, nerad :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
27.11.15 09:28

Me to přijde normální, taky to tak máme. Voláme si ale s partnerem docela casto, hlavne kdyz je mimo domov. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 09:30

Dává vědět, jenom když jede opravdu daleko za nepříznivých podmínek - vstává třeba ve 2 ráno a pak 4 hodiny řídí. Nebo je námraza, sníh apod. Jinak ne. A to ještě dá vědět, když si o to řeknu. Já rodičům píšu, že jsme dorazili v pohodě, když jedeme od nich (200km). Kdybysme jeli 1000km na dovču, tak jim taky napíšu až když budem na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
27.11.15 09:30

Jo, celkem bezne hlasi on i ja… oba vime, ze ten druhy se obava, takze navzajem respektujeme sve uzkosti :P a hlasime se - vetsinou jen sms „jsem tu“ nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 09:31

Jak kdy, někdy ano, někdy ne. Muž vzhledem ke své práci hodně jezdí jak po republice, tak do zahraničí, takže bych byla ráda, kdyby se mi ozval, až dojede na místo. Někdy zapomene, někdy se ozve ještě po cestě, takže jak kdy :nevim:

EDIT: Jinak já se samozřejmě musím hlásit i když jedu vedle do města, to dá rozum :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.11.15 v 09:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
27.11.15 09:31

U nás vyloženě jak kdy. Někdy toho mám doma tolik, že si ani nevpomenu, že by už měl být na místě a tudíž si žádné starosti nedělám. Někdy se ozve sám, někdy musím napsat sms první…podle situace.
Rodičům se tedy v průběhu jízdy na dovolenou neozýváme ani jeden, to mě trošku pobavilo u dospělého člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
27.11.15 09:33

50 km opravdu neřešíme - to by se mi musel ozývat každý druhý den dvakrát. Delší cesty - už záleží na okolnostech - většinou se ozývá od 300km dál. Ale kolikrát ne hned, třeba až večer. Beru to tak, že když nikdo nevolá, je všechno v pořádku.
Pokud jedeme na dovolenou, ozýváme se také, až když jsme na místě. Pokud bychom volali během cesty, spíš bychom zbytek rodiny vyplašili, že se něco děje. A ono i kdyby se něco stalo, z domova s tím stejně nic neudělají, jen se budou zbytečně nervovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Manžel je na cestách denně (jezdí po celé republice) a většinou se ozve. Nijak ho neuháním, nechávám to na něm kdy a odkud mi napíše. Jenom když číhnu, že je někde, směrem kam mířil bouračka tak mu brnknu nebo napíšu abych věděla, že je o. k.

• Nahlásit
  • Citovat

Manžel na tom byl stejně, jako ten tvůj. Taky nebyl zvyklý z domova o sobě dávat vědět. My jsme v rodině o sobě vždycky věděli, volali si. Prostě jsem ho to „naučila“ :D Po těch letech už se ozývá celkem pravidelně, ale dalo mi to zabrat :cert: Takže, jak píše Dalimil…nerad, nerad…ale volá :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22858
27.11.15 09:34

Hlásíme se oba, teda pokud já nezapomenu, jsem větší lajdál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10818
27.11.15 09:36

Průběžně ne, když jede někam pryč, tak si většinou voláme večer nebo napíše SMS, že dobře dojel.
Výjimka by bylo hodně blbé počasí (jednou jsem se i SMS dotazovala, jak se dostal do práce, ale to byl fakt extrém - neposypaná ledovka a sněžení).
Pro mě to není až tak otravné, ale zpravidla zapomínám.
Co nějaký kompromis, třeba domluvit se, že mu večer zavoláš, když někam jede?
Upřímně řečeno, nevím, co bych mu byla platná, kdyby se 500 km ode mě vyboural, a na blbý zprávy je vždycky času dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12032
27.11.15 09:45

Ozyvame se oba, ale ne po 50km, ptz to najezdi za den po Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
27.11.15 09:46

Já tohle moc ráda nemám od té doby co jsem začala chodit na učňák kam sem dojížděl vlakem později i autem mamka aj babička s dědou (vychovávali mě převážně oni 3 ale to je na delší vyprávění ) požadovali aspoň smsku že sem dojela ok. Teď jezdím autem hodně pracovně a smsky o příjezdu sem řekla že posílat nemíním páč mě to za 1 celkem zdržuje, za 2 jsem hlava děravá často na to zapomenu a pak maj strach a za 3 kdyby se mi něco stalo tak se to beztak dozvědí. S přítelem si píšem o dojezdu pouze když je venku opravdu čina nebo jiná mimořádná událost…Pokuď bych jela na dovču 1000 km tak bych samozřejmě pro klid v duši napsala ale taky až po dojezdu a rozhodně né v každém státu kterým budu projíždět. Osobně si myslím že jsou Tvoji rodiče přehnaně úzkostlivý a to nejni dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
27.11.15 09:49

Když někam jedu ozyvam se až večer, když jsem v klidu vybalena a někde sedíme…Přítel jezdi celý týden autem po republice pracovne, někdy si během jeho pracovního dne zavolame, někdy ne… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama