Hlasitá hudba od souseda blázna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
28.12.21 08:27

Hlasitá hudba od souseda blázna

Ahojte, nejspíš se potřebuju vypsat z toho co mě trápí a také slyšet názor ostatních, popřípadě rady. S přítelem bydlíme v podnájmu 2 roky. Pod námi bydlí starý a nejspíš i dementní pán. První zkušenost s tímto pánem začla tím, že na nás 2× zvonil a poté co jsme otevřeli, řval ho..o smrdí a podruhé šu..n páchne. Zaražení jsme stály u dveří co to má znamenat 8o. Chvíli jsem se bála vyjít z bytu, že ho potkám na schodech nebo něco, naštěstí ne. Od té doby si pouští hudbu nahlas od 4 ráno do 22:00 večer téměř každý den. Bohužel máme ložnici, přímo nad pokojem kde si pouští hudbu takže nás to budí a ruší při spánku. Vím že noční klid je od 22:00-6:00 ráno, ale rádi bychom se vklidu vyspaly. Psali jsme mu slušný dopis jestli by hudbu mohl aspoň ztisit, nepomohlo. Dnes na něj přítel vletěl, protože už toho máme dost. Tak uvidíme co dál. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4635
28.12.21 08:48

Když jste jen v podnájmu, nebylo by nejjednodušší se odstěhovat jinam? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
28.12.21 08:51

Buď vydržet, než ho odstěhují do blázince nebo se vy přestěhujte. Otázka je, kdo to vydrží dýl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
28.12.21 09:20

Pokud je pán skutečně dementní, tak s ním nevyřešíte vůbec nic. Pokud za ním chodí nějací příbuzní, obraťte se na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7012
28.12.21 09:30

Jste v podnajmu, odstehovala bych se, klid za to stoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5096
28.12.21 09:38

Odstěhovala bych se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.12.21 09:38

@Konnny Momentálně je to bohužel nemožné, čekáme miminko, za 2 měsíce rodím a teď se nám hodí každá korunka :( Jedině až později a to nevím jestli psychicky zvládneme jestli se ten chlap neuklidní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18063
28.12.21 09:58
@Lusy3 píše:
Ahojte, nejspíš se potřebuju vypsat z toho co mě trápí a také slyšet názor ostatních, popřípadě rady. S přítelem bydlíme v podnájmu 2 roky. Pod námi bydlí starý a nejspíš i dementní pán. První zkušenost s tímto pánem začla tím, že na nás 2× zvonil a poté co jsme otevřeli, řval ho..o smrdí a podruhé šu..n páchne. Zaražení jsme stály u dveří co to má znamenat 8o. Chvíli jsem se bála vyjít z bytu, že ho potkám na schodech nebo něco, naštěstí ne. Od té doby si pouští hudbu nahlas od 4 ráno do 22:00 večer téměř každý den. Bohužel máme ložnici, přímo nad pokojem kde si pouští hudbu takže nás to budí a ruší při spánku. Vím že noční klid je od 22:00-6:00 ráno, ale rádi bychom se vklidu vyspaly. Psali jsme mu slušný dopis jestli by hudbu mohl aspoň ztisit, nepomohlo. Dnes na něj přítel vletěl, protože už toho máme dost. Tak uvidíme co dál. :nevim:

Čili jediným problémem je čas od 4 do 6 ráno, kdy soused pouští hudbu v době nočního klidu - což je sice pochopitelně nepříjemné, ale neuděláš s tím vůbec nic.

Za dva měsíce budete rušit vy, protože mimino si nebude dobu pláče časovat mimo noční klid … a taky s tím nikdo nic neudělá.

Pokud si nemůžete ještě před porodem najít jiný podnájem, holt se s hudbou budeš muset smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67635
28.12.21 10:03

@Lusy3 řešení je volat stále PČR na rušení nočního klidu..a nebo se odstěhovat.. to ovšem udělat nechceš, tak buď se s tím smiris, nebo.. pokud je to cvok, tak neuděláš vůbec nic. Naše zákony nahrávají spíše m*gorum :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
28.12.21 10:05

Já bych tento problém delegoval na MP nebo PČR. Tu dobu mezi 4-6 ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
28.12.21 11:08

Opakovaně volat městskou policii pro rušení nočního klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18063
28.12.21 12:20
@Cenarius píše:
Já bych tento problém delegoval na MP nebo PČR. Tu dobu mezi 4-6 ráno.
@Drovers píše:
Opakovaně volat městskou policii pro rušení nočního klidu.

To je výborné řešení - a stejně skvělé bude, až po narození dítěte začne pán dělat totéž a zakladatelce bude několikrát do týdne zvonit v noci u dveří policie.

Dětský pláč sice není brán jako hluk nad míru přiměřenou poměrům, ale jestliže pán druh hluku nespecifikuje (nebo si „upraví“), bude to policie muset na místě prověřovat jako každé jiné oznámení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
28.12.21 12:33
@BohunkaP píše:
To je výborné řešení - a stejně skvělé bude, až po narození dítěte začne pán dělat totéž a zakladatelce bude několikrát do týdne zvonit v noci u dveří policie.Dětský pláč sice není brán jako hluk nad míru přiměřenou poměrům, ale jestliže pán druh hluku nespecifikuje (nebo si „upraví“), bude to policie muset na místě prověřovat jako každé jiné oznámení.

A vaše řešení je tedy jaké? Žádný návrh nevidím…
Dítě a hudba je opravdu dost podstatný rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18063
28.12.21 12:39
@Drovers píše:
A vaše řešení je tedy jaké? Žádný návrh nevidím…
Dítě a hudba je opravdu dost podstatný rozdíl.

Psala jsem výše - odstěhovat se nebo se s hudbou smířit. Případně – pokud je pán zjevně dementní či jinak duševně indisponovaný – řešit, jakým způsobem mu pomoci. Zda má rodinu, zda je schopen samostatného bydlení, atd… obrátit se na správce domu, na pronajímatele, sehnat kontakt na příbuzné,…

A ne, není to objektivně žádný rozdíl – člověka, kterého se ten problém týká pouze “na poslech”, obtěžuje obojí úplně stejně (naopak, pláč cizího dítěte možná ještě daleko více).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
28.12.21 13:52

@BohunkaP Aha, už to vidím, nevšimla jsem si.
Pláč dítěte je ale věc, kterou lze ovlivnit jen do určité míry a s věkem odezní. Je to přirozená součást života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat