Hlasové uzlíky u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 19:08
Hlasové uzliky u deti

Ahoj, moje dcera 7 let už 3 týdny chrapti, jsme objednaní na ORL, jak se léčí hlasové uzliky, kdyby to byly? dekuji

Reakce:
ninondelencos
Povídálka 23 příspěvků 20.05.19 09:31

Kdy máte na ORL jít? Hlasové uzlíky není tak jednoduché vytvořit, každopádně pokud chraptí, je fajn nastolit hlasový klid alespoň pár dní. Neměl by však trvat déle než 10 dní. Chápu, že je někdy těžké dítě udržet potichu, ale zkuste to. Špatně je i šeptání, to je někdy horší, než se pokoušet do indispozice normálně mluvit. Neměla by v žádném případě křičet. Pokud mohu doporučit, místo klasického ORL navštivte hlasové centrum v Praze. Ideálně, když byste se dostaly k paní doktorce Vydrové. Je nejlepší ve svém oboru.
Zkontroluje hlasivky kamerkou, toto vyšetření je trochu nepříjemné a stanoví diagnozu. Pokud by se opravdu jednalo o hlasové uzlíky, o čemž trochu pochybuji, léčí se bohužel operací hlasivek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 20:32

@ninondelencos děkuji, a jak myslíte nastolit hlasový klid? Jakože pár dní vůbec nemluvit? My jsme kousek od Brna, bohužel do Prahy se jen tak nedostaneme, takže místo ORL máme najít lékaře, který se specializuje přímo na hlasivky? Děkuji

ninondelencos
Povídálka 23 příspěvků 21.05.19 22:28

Řekla bych, že je lepší foniatrie, ale obvykle lékaři ORL bývají i foniatři. Jen je potřeba, aby měli v ordinaci potřebné vybavení. To jest kamerka, kterou uvidí až na hlasivky. Buď je to kamerka do nosu, kterou zastrčí nosní dírkou do nosohltanu tak, aby viděli na hlasivky, ale má o něco horší rozlišení, lepší je kamerka, kterou dá lékař do úst a dozadu do krku, jen to trošku vyvolává dávicí reflex, ale dá se to vydržet.
Hlasový klid je ideální úplný, tedy vůbec nemluvit, ale vím, že u dítěte je to skoro nemožné. Snažte se, aby mluvila opravdu co nejméně, ovšem v žádném případě nešeptat a nekřičet, obojí je pro hlasivky mnohem namahavější, než normální řeč. Když jsem si způsobila jednou hematom na hlasivce musela jsem být úplně potichu 48 hodin, psala jsem nutné komunikační záležitosti na papír a opravdu poctivě jsem úplně mlčela - a vyléčilo se mi to krásně. Za týden jsem zpívala bez problémů na koncertě. Pomohla jsem si i kryokomorou, ale nevím, jestli tam smí i děti.

Pokuste se mluvení omezovat co nejvíce až do vyšetření. Úplné mlčení by bylo ideální a stačilo by bez diagnózy tak 24 hodin a pak mluvit omezeně a co nejvíce se šetřit. Hlasivkám se hodně uleví, pokud jsou překrvené a oteklé
Stalo se jí to chraptění po nějaké větší námaze, nebo po nemoci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 05:57

@ninondelencos děkuji, právě se jí to. stalo tak z ničeho nic bych řekla, i kdyz naše dcera porad mluví a je taková hlucnejsi, rikam ji pořád at ted moc nemluvi, ale je to zbytečné a jak se pak léčí hlas u foriatra? moc děkuji za rady

ninondelencos
Povídálka 23 příspěvků 22.05.19 06:41

Já vím ono je to u dětí těžké, taky jsem byla hlučné dítko. Zajděte na foniatrii co nejdříve. Na hlasivky existují i různé léky. Pomáhá pít vincentku. Ideálně počkejte, co řekne odborník do té doby, čím méně bude povídat, tím líp. Co z toho udělat nějakou zábavnou hru bobřík mlčení? Nebo, když teď vydržíš nic neříct třeba hodinu dostaneš nějakou odměnu, nebo já nevím. Jsem jen operní zpěvačka, takže hlasivky jsou mým denním chlebem, nemám děti, ale zkuste to nějak vymyslet, jakkoli si zábava a mlčení protiřečí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 20:52

@ninondelencos moc děkuji, zkusím to :)

Váš příspěvek
Reklama