"Hlavně abych neotěhotněla"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:17
"Hlavně abych neotěhotněla"

Ahoj, mám 3,5 letý vztah. Já 23let, přítel 26let. Je moc hodný, vaří, nedělá mu problém utřít prach, opravit cokoliv. Nosí mi kytky. Téměř idylka. Ale.. přijde mi, že se hrozně bojí závazků, my spolu teda máme byt, ale 1kk, já ještě studuji, on pracuje. Na víkendy jezdíme každý k sobě domů, je to takový studentský všechno.
Když jsme se bavili o svatbě či dětech, vyšiloval, pak řekl, že jednou jo, ale at o tom okamžitě přestanu mluvit. Já chápu, že to mají chlapi jinak, ale tohle mě dost děsí.
Včera jsme měli sex a měli jsme pustenou tv, byl tam Kraus a měl tam hosta, doktora, který nějak řekl, že ženský by měla mít dítě do 20, on viděl, jak jsem zpozorněla (jo pustená tv je chyba) a okamžitě chtěl přestat. Odstrčil mě, že vím, že nemá rád mluvení o dětech. Dneska se mnou kvůli tomu nemluví
Já chci dítě tak ve 26, chci být relativně „mladá“ maminka, a ne čekat po 30ce, on o tom ví, ale nevím, zda se někdy dočkám posunu ve vztahu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 08:22

Ahoj, hele nech tomu volný průběh…neplánuj takhle dopředu. Já taky chtela být máma ve 23 letech. Ted mi je 29 a necítím se na to být mámou. I když jsem uz v 18tt, stále si nepřipadám jako máma. Přijde mi, že jsem mladá.
Na přítele netlač. Chlapům to všeobecně trvá déle.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 11.04.19 08:24
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 3,5 letý vztah. Já 23let, přítel 26let. Je moc hodný, vaří, nedělá mu problém utřít prach, opravit cokoliv. Nosí mi kytky. Téměř idylka. Ale.. přijde mi, že se hrozně bojí závazků, my spolu teda máme byt, ale 1kk, já ještě studuji, on pracuje. Na víkendy jezdíme každý k sobě domů, je to takový studentský všechno.
Když jsme se bavili o svatbě či dětech, vyšiloval, pak řekl, že jednou jo, ale at o tom okamžitě přestanu mluvit. Já chápu, že to mají chlapi jinak, ale tohle mě dost děsí.
Včera jsme měli sex a měli jsme pustenou tv, byl tam Kraus a měl tam hosta, doktora, který nějak řekl, že ženský by měla mít dítě do 20, on viděl, jak jsem zpozorněla (jo pustená tv je chyba) a okamžitě chtěl přestat. Odstrčil mě, že vím, že nemá rád mluvení o dětech. Dneska se mnou kvůli tomu nemluví
Já chci dítě tak ve 26, chci být relativně „mladá“ maminka, a ne čekat po 30ce, on o tom ví, ale nevím, zda se někdy dočkám posunu ve vztahu.

No, jestli takhle panikaří, tak si taky nemyslím, že by reálně v dohledné době mohl dojít k posunu z „v žádném případě“ na „taky si to moc přeju“.. Zeptala ses ho, proč se k tomu staví tak odmítavě (třeba jde o finanční, bytovou situaci?)? Já bych vyložila karty na stůl, pokud by se vykrucoval nebo přímo řekl, že třeba ještě minimálně 5 let ne, pak bych šla od toho. Upínat se na tu mizivou naději, že si to jednou rozmyslí, by se ti nemuselo vyplatit.

Sany80s
Kelišová 7226 příspěvků 11.04.19 08:26

Jeho reakce mi přijde poněkud přehnaná.
Asi bych chtěla vědět důvod.

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 11.04.19 08:43

Evidentně dítě hodně nechce. Ty bys ideálně měla za dva roky začít řešit početí apod. No a přijde ti toto jako vhodný kandidát? Manželství nechce, dítě nechce. Navíc jestli s tebou nemluví kvůli takové blbosti 8) sedla bych si s ním, probrala jak vidí společnou budoucnost včetně svatby a dětí. Ale moc růžově to teda nevidím

Pidulka1991
Závislačka 3301 příspěvků 11.04.19 08:44

Taky mi to přijde přehnaný… manžel neměl problém bavit se o dětech od začátku vztahu, ne že by je chtěl hned, ale jednou určitě :).. po 3 letech přišla žádost o ruku a další 3 roky na to se narodila dcera, to mu bylo čerstvých 24.

karkarka
Závislačka 3489 příspěvků 11.04.19 08:47

Treba si precetl emimino a zjistil, co vsechno jsou zensky schopny udelat, aby chlapa podfoukli a jakoby zázrakem otehotnely. Viz diskuze o potajmu vylevanych kondomech do strikacky a naslednem zavedeni, potajmu vysazené antikoncepci a otěhotnění „pres prasky“…

jita22
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 11.04.19 08:47

No me prijde, ze kdyz ty studujes, pak bys hned otehotnela, tak on vsechno celou dobu musi financne tahnout sam a budete vsichni v 1+kk? Ty bys sice chtela dite, ale taky by to chtelo se trochu podilet na tom vsem okolo.

debra.morgan
Echt Kelišová 7605 příspěvků 11.04.19 08:48

No opatrne, takto se muze stat, ze ti bude 30 a on se porad nebude citit a ty budes muset zacit hledat jinyho chlapa, coz neni zadna vyhra… tohle bych asi nechtela :think:

Zabatko
Závislačka 4532 příspěvků 11.04.19 08:59

Nevím, no, v 26 zase už tak mladý není, aby ho to tak děsilo. Nám se první dcera narodila když chlapovi bylo 24. Kdyby kolem toho dělal takové cavyky, tak nevím. My jsme tomu prostě nechali volný průběh.

Aduš8
Závislačka 4128 příspěvků 11.04.19 09:00

Popravdě, ani se mu nedivím… Jste oba mladí, ty ještě studuješ. A navíc vím, jak se mnou v tvém věku mlátily hormony. Každé dítě jsem oplakala a toužila po vlastním. Pak přišla pauza a kdybych v devětadvaceti nepotkala svého úžasného manžela, o dětech jsem ani nepřemýšlela. Stanovit si na začátku vztahu, že dítě chci nekompromisně do 26 let a přes to vlak nejede, to mi přijde jako nátlak. Dej mu čas, jste opravdu mladí. A posunu se dočkáš, až sama dostuduješ. Teď by byla všechna zodpovědnost na něm.

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 11.04.19 09:05

My jsme si třeba tohle vyjasnili hned na začátku vztahu a to mě bylo 17, jemu 20 :nevim: Jasně, že jsme ani jeden nechtěli hned dítě, ale takhle kvůli tomu panikařit? Nakonec jsme se po 7mi letech vzali a pak si ty děti pořídili, ale kdyby on takhle vyšiloval, tak by to určitě všechno skončilo jinak.
Ale @jita22 má možná pravdu - ty studuješ (jak dlouho ještě budeš?), zřejmě finančně vše táhne on. Po skončení školy by to chtělo nějakou dobu pracovat, aby byla aspoň mateřská, třeba se děsí právě nejvíc toho, že bude vše na něm a ještě se budete mačkat v 1kk :nevim:

Zoe1
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 11.04.19 09:14

Aspoň někdo to v tom vztahu vidí racionálně, moc dobře toho chlapa chápu, asi má dost rozumu a takovýho bych se držela. Je vidět, že si hodně uvědomuje, co všechno by se pro vás změnilo a že to není levná záležitost a spousta starostí, navíc když bydlíte pouze v 1kk. Uvědom si, že ještě studuješ, neměla bys ani mateřskou. Já nevím, kam všechny ženský tak spěchaj, dodělej si školu, najdi na chvíli práci ať máš aspoň mateřskou a určitě to ten chlap pak všechno uvidí jinak. Já jsem taky chtěla strašně mimino, teda až když mi bylo 28, ale pořád jsme neměli svoje bydlení, bydleli jsme v nájmu v 1+1. Manžel řekl, že dokud nebudeme mít svoje aspoň 3+1 tak do dítěte nejde, na jednu stranu jsem na něj byla naštvaná, na druhou jsem to chápala. Byt jsme koupili když mi bylo 30, pěknej, zrekonstruovanej. Máme hodně peněz díky tomu, že jsem poměrně dost dlouho pracovala a manžel se za tu dobu hodně vypracoval a opravdu si to nemůžu vynachválit. Mám teď osmiměsíční miminko, bude mi 33 a v srpnu se mi narodí další. Nedokážu si představit, že bych s tím dítětem byla v 1kk a neměla ani mateřskou. Chudák manžel by se ani nevyspal do práce. Navíc teď můžu dopřát dětem všechno, co bych předtím určitě nemohla.

ulice
Závislačka 2889 příspěvků 11.04.19 09:17
@Anonymní píše:

On má dost času, když nechce být mladý otec, nutit ho nemůžeš.

Ty máš taky ještě pár let v klidu čas…

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 11.04.19 09:22

@ulice Tohle je blbost. Ona bude pár let v klidu aby jí pak on řekl, že třeba děti stále nechce a ona bude ve třiceti hledat nového potencionálního tatínka :nevim: Do tohodle vyčkávání já osobně bych nešla ani náhodou. Neřeknu domluvit se, třeba rok pracovat a pak se začít snažit, ale odkládat na neurčito s tím, že partner má z otěhotnění paniku, že s ní pomalu ani nespí, to je cesta do pekel :think:

@Zoe1 Vidíš, a já bych zase děti po třicítce nechtěla. Je mi o rok méně, než tobě a mám jedno dítě ve škole, druhé za rok taky. Maximální spokojenost. Ale souhlasím, že nějaké finanční zázemí tam být musí, jen někdo si ho zvládne udělat ve 20ti, jinej až po třicítce :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama