Reklama

Hlavně nechci rozbroje!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:52
Hlavně nechci rozbroje!

Ahoj maminky, chci se s Vámi poradit: :D Mám sedmiletou dceru, s jejím otcem, jsme se už před narozením dohodli, že nebude její táta. Dcera ho ani nikdy neviděla, nového partnera nemám, žijeme sami. A teď k jádru: Když se narodila dohodli jsme se v pohodě na 7.000,–s tím, že když budu potřebovat nad rámec, třeba později kroužky atd, nebude problém. Takto to v pohodě funguje celou dobu.
Včera u mě byla na návštěvě moje teta, která je právnička na rodinné právo a řekla mi, že holku ochuzuji, že kdybych to dala k soudu, mám možná 3× takové alimenty, že jsem hloupá atd…Od včerejška, mě to hlodá a nevím…Zase si říkám, že pro klid v rodině, to tak nechám. Co by jste dělali??? Ještě dodám, že má dcera je jeho jediné dítě a já jsem v plném invalidním důchodu, jsem po čtyřech operacích srdce…Díky za rady a porady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 03.01.17 10:55

Zakladni otazka zni: Chces porusit dohodu, ktera funguje?

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 03.01.17 10:55

Já myslím, ze mas nadstandardní aliky.
Ale samozřejmě nevím, kolik vydělává ten neotec.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 03.01.17 10:55

Stačí vám ty peníze?
Pokud ano, nechala bych, jak to je.
Pokud ne, tak se připravte na nekončící tahanice po všech čertech (soudech).

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 03.01.17 10:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, chci se s Vámi poradit: :D Mám sedmiletou dceru, s jejím otcem, jsme se už před narozením dohodli, že nebude její táta. Dcera ho ani nikdy neviděla, nového partnera nemám, žijeme sami. A teď k jádru: Když se narodila dohodli jsme se v pohodě na 7.000,–s tím, že když budu potřebovat nad rámec, třeba později kroužky atd, nebude problém. Takto to v pohodě funguje celou dobu.
Včera u mě byla na návštěvě moje teta, která je právnička na rodinné právo a řekla mi, že holku ochuzuji, že kdybych to dala k soudu, mám možná 3× takové alimenty, že jsem hloupá atd…Od včerejška, mě to hlodá a nevím…Zase si říkám, že pro klid v rodině, to tak nechám. Co by jste dělali??? Ještě dodám, že má dcera je jeho jediné dítě a já jsem v plném invalidním důchodu, jsem po čtyřech operacích srdce…Díky za rady a porady.

Já myslím, že by sis tím rozbroje udělala. Jsou holky, které mají třeba 3000 a některé, která nemají nic. Nicméně v právu se neorientuji.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 03.01.17 10:56

No právě, že néé. Díky.

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 03.01.17 10:57
@fikovka píše:
Já myslím, že by sis tím rozbroje udělala. Jsou holky, které mají třeba 3000 a některé, která nemají nic. Nicméně v právu se neorientuji.

Edit. Pokud V8m peníze nestačí, tak se zkuste domluvit… mimosoudně..

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 03.01.17 10:57

Koukám, že jsem vylezla z anonymu… :D

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 03.01.17 10:58

No, nevím, jaké máš příjmy a výdaje, nicméně, pokud dohoda funguje bez problémů, nechala bych to být.

7000,– je pěkná částka na jedno dítě, a pokud třeba přispěje i nad rámec, tím lépe. Možná by soud schválil víc, možná taky ne a za ty pošramocený vztahy si myslím, že to nestojí.

Ale to je řešení, jaké bych volila já. Otázkou je, zda ti taková částka stačí/nestačí a podobně.

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 03.01.17 10:58

Tak asi záleží na tom, kolik otec vydělává a kolik máte peněz vy dvě. Jestli otec vydělává třeba několik desítek tisíc a vy dvě žijete z měsíce na měsíc, tak by se asi zvýšení hodilo. Ale neumím si představit mít 3× větší alimenty pokud otec má průměrný plat. A jestli by ti to stálo za nějaké boje i u soudu třeba.

Bábrdl
Generální žvanilka 20973 příspěvků 03.01.17 10:58

Nerušila bych dohodu, která funguje. Teoreticky nárok možná máš (či spíše teta), ale prakticky… Zvláště pokud otec nemá k dceři citový vztah, snadno se ti může šprajcnout a víš, jak to je.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:58

Neotec má 92000,– čistého…

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 03.01.17 10:59

A ty vis kolik ma otec dcery prijem? Z takoveho vyzivneho co mas ted by musel mit prijem okolo 50tis mesicne, vyssi bys mela jen v pripade ze ma prijem jeste vyssi.
Zas ale cekej, ze kdyz pujdes do soudu, muze si zacit narokovat i konktakt s ni. Pokud chces vic, domluvte se bez soudu, ja bych si peklo zbytecne nedelala. :nevim: dohoda mi prijde lepsi.
Ad prohlaseni pravnicky-asi je dcera vice ochuzena o tatu nez o vyssi vyzivne, pokud je to slusny chlap, penize co mas na vyzivne jsou krasne i ted.

Malaga
Generální žvanilka 24369 příspěvků 03.01.17 10:59
@Anonymní píše:

No škoda, že ti teta právnička neporadila dřív než jste uzavřeli s otcem dítěte dohodu…ze svého pohledu - porušení dohody (i když dle tvé tety v zájmu dítěte) mi přijde jako podraz…nehledě na to, že to nechceš proto, aby dcera měla druhého rodiče, kdyby se s tebou něco stalo, ale proto, aby jste si finančně polepšily…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:59

Jo holky děkuju, nechám to tak a budeme všichni v klidu.. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama