Hlavní pracovní poměr + rodičovský příspěvek

Anonymní
4.9.19 11:48

Hlavní pracovní poměr+rodičovský příspěvek

Ahoj holky,
mám takový dotaz. 1.10 nastupuju do práce na hlavní pracovní poměr a ještě mi do konce prosince běží rodičák. Někde jsem se teď dočetla, že mohu pracovat je 46hodin/měsíčně při nedovršení věku 2let? Malý od 1.10 navštěvuje soukromou školičku, nikoli jesle ani školku - je mu 22 měsíců.
Jak to teď je? Přijdu o rodičovský příspěvek?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6949
4.9.19 11:58

Počet hodin práce není omezený, ale dítě mladší 2 let může být v zařízení (jedno jestli veřejném nebo soukromém) max. 46 hodin měsíčně a jsi povinná docházku do zařízení hlásit a dokládat. Pokud to překračuješ, tak rodičák pozastav a můžeš ho dočerpat po druhých narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11260
4.9.19 11:58

Můžeš pracovat jak chceš, ale to omezení platí při umístění dítěte mladšího než 2 roky do jeslí nebo školky. A jestli se počítá i soukromá školička, ti určitě poradí ostatní. To nvm. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 12:35

To je dobrý teda:pensive: Takže nelepší bude, když RP pozastavim, že? Když už miniškoličku synek navštěvuje..

• Nahlásit
  • Citovat
11260
4.9.19 12:41

A teď u toho taky pracuješ a syn je tam.vic než je limit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.19 13:36

@P4ja Ještě nechodím, ale syn od 2.9 už chodí do miniškoličky právě. Takže o něj někdo jiný než já pečuje víc, než 46h/měs.

• Nahlásit
  • Citovat
6949
4.9.19 13:44

Do 8 dnů bys měla na ÚP nahlásit, že začal chodit do zařízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12871
4.9.19 15:28
@Anonymní píše:
@P4ja Ještě nechodím, ale syn od 2.9 už chodí do miniškoličky právě. Takže o něj někdo jiný než já pečuje víc, než 46h/měs.

V tom případě si pozastav čerpání rodičovského příspěvku a až budou synovi 2 roky, tak si požádej o dočerpání. jen si hlídej, aby ti to posílali správně. Mě se stalo, že jim systém špatně spároval odešlé platby a zaplatili mi několik měsíců navíc. Zjistila jsem to sama, docela dlouho jsme to na úřadu práce řešili než chybu opravili a peníze jsem samozřejmě vracela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama